رازهای موفقیت به زبان ساده

موفقیت

موفقیت در زندگی و کار چیری نیست که به سادگی به دست آید اما آنقدر هم غول شکست ناپذیری نیست که نشود به آن رسید! اگر توجه کنید همه افراد موفق عادات و رفتارهایی دارند که با سایر مردم فرق می کند و همین رفتارها می توانند هر کسی را به موفقیت برسانند.

اگر به این جمله که افکار و اعمال مان آینده ما را میسازند ایمان پیدا کنید نیمی از مشکلات به کنار میروند و در مسیر موفقیت قرار خواهید گرفت. با این طرز فکر دیگر به افکار و کارهای بی حاصل و پوچ نمی پردازید. در ادامه با هم رازهایی که موفقیت شما را در هر کاری تضمین می کنند را مرور می کنیم.

سالمتر زندگی کنید!

اگر سالم نباشید بی شک موفقیت چندانی حاصل نمی شود، پس شرط نخست آن است که زندگی ناسالم را کنار بگذارید و به سلامت خودتان بیشتر اهمیت دهید. زندگی سالم شامل تغذیه سالم، تفریحات سالم و افکار سالم میشود که با تمرین و تکرار می توانید به این موضوع مهم دست یابید. اگر موفق شوید تا هر گونه ناسالمی را از خود دور کنید همان لحظه به موفقیت رسیده اید و خبر ندارید. همینکه تنی سالم دارید یعنی آماده اید تا به هر خواسته تان برسید.

هدف های بلند مدت داشته باشید

داشتن هدف بسیار خوب است و بدون هدف کسی به موفقیت تمی رسد اما سعی کنید که هدفتان کوچک و کوتاه مدت نباشد چون معمولا برای اهداف کوتاه مدت آنچنان که باید تلاش نمی شود و از طرفی انتظار میرود که به موفقیت هم رسید و همین موضوع باعث نا امیدی خواهد شد. با تعریف اهداف بلند مدت وقت کافی برای رسیدن به آنرا دارید و از طرفی هم می توانید اهداف کوچک را طوری در برنامه تان تعریف کنید که در طول زمان رسیدن به هدف بزرگ به آنها هم دست یابید.

رویابافی خوب است اما بزرگش!

راستش را بخواهید شما هر رویایی که داشته باشید و بارها و مدتها به همان رویا بی اندیشید اگر تلاش کافی داشته باشید به آن میرسید. اگر روز یک رویا داشته یا رویاهایتان کوچک باشند در واقع عمرتان را هدر داده اید.

اگر رویای بزرگ داشته باشید بی شک موقعیت های بزرگ شما را نمی ترسانند و پلی برای رسیدن به رویایتان محسوب می شوند. در واقع از کائنات هر آنچه را بخواهید شرایطی برای رسیدن به آنرا جور می کند جال به خودتان بستگی دارد که بزرگ فکر کنید و رویاپردازی یا کوچک!

همه بهانه ها را کنار بگذارید

فرق بین افراد موفق و نا موفق این است که افراد موفق شکست را می پذیرند و در فکر راهی دیگر هستند اما افراد نا موفق دائم بهانه می آورند و سعی دارند که دیگران و خود را بفریبند، پس بهانه ها را کنار بگذارید و حداقل با خودتان روراست باشید.

اگر دست تقدیر را از زندگی خود حذف کنید و مسئولیت تمام اشتباهات را گردن بگیرید بی شک می توانید بهانه جویی را ترک و راه های موفقیت را بیابید. اگر ادیسون هزار راه مختلف را نمی رفت و با همان تلاش اول میگفت تقدیر این است که من نتوانم برق را اختراع کنم، آیا می توانست موفق شود؟

افکارتان را بازسازی نکنید!

همیشه یک فکر جدید بهتر از بازسازی یک فکر قدیمی بوده شما هم امتحان کنید. وقتی افکار قدیمتان را بازسازی می کنید در واقع چیز جدیدی کشف نکرده اید و فقط همان اشتباهات گذشته را به مرتبه بالاتر رسانده اید و شاید با بزرگتر شدنشان درصد خطا را هم بالاتر برده باشید کسی چه می داند؟

خودتان را اسیر الگو و روش خاصی نکنید شما اینجایید تا روش های متفاوت را امتحان و حتی ابداع کنید!

موفقیت یک شبه

این طرز فکر مثل گنج یابی است که فردی سعی کند تا یک شبه با یافتن صندوقچه ای از طلا و جواهرات ثروتمند شود … هیچ کس تا کنون نتوانسته یک شبه موفق شود اگر هم کسی یک شبه بر جسب اتفاق پولدار شده باشد به دلیل آنکه تلاشی برایش نکرده و روش های مدیریت را نیاموخته به سرعت و در عرض یک یا چند سال صروتش را از دست می دهد و از وضع قبلی اش هم بدتر می شود.

زمانی موفقیت شیرین می شود و پایدار که شما برایش تلاش هایی کرده باشید. مثلی قدیمی میگوید؛ باد آورده را باد می برد!

از این شاخه به آن شاخه نپرید

اینکه هر روز یک هدف را دنبال کنید و به سختی هم تلاش کنید و کلی هزینه کنید پس از مدت کوتاهی که موفقیتی ندیدید سراغ هدف دیگری بروید اصلا شما را به جایی نمیرساند و روز به روز نا امیدتر می کند. به قول معروف از شاخه ای به شاخه دیگر نپرید و یک هدف کلی برای خود تعیین کنید و هر روز برای رسیدن به آن تلاش کنید. موفقیت های بزرگ در همین نزدیکی نیستند راه درازی در پیش است که باید پیموده شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *