سئو یا راه رفتن بر یک تار مو!

سئو

همه دوست دارند سایتشان جز ۱۰ سایت برتر موتور جستجوی گوگل باشد و برای این کار باید سئوی خوبی داشته باشند. اما چگونه؟

سئو و بهینه سازی با همه ی فوایدش، به مانند راه رفتن بر یک تار مو است. اشتباهاتی که گاها کاربران به دلیل عدم تخصص کافی مرتکب می شوند، خسارت های جبران ناپذیری را به دنبال دارد. ما سعی کردیم اشتباهات رایج که منجر به جریمه شدن سایت توسط گوگل میشود را بر شماریم.

– خرید بک لینک

با آمدن گوگل پاندا وب سایت های زیادی از ایندکس گوگل خارج شدند. این الگوریتم سعی دارد تا وب سایت اسپم را شناسایی کند.

گوگل خود در اخبار خود اعلام کرد که با این عمل به شدت برخورد میکند. با همان ورود اولیه شاهد پنالتی شدن وب سایت های زیادی بودیم. این الگوریتم تا به حال چندین بروز رسانی در خود داشته است و در هر بروز رسانی تکنیک های جدیدی برای شناسایی اسپم ها به کار برده است و این فرآیند هم اکنون ادامه دارد.

از نظر گوگل وب سایت فروشنده بک لینک و وب سایت خریدار، هر دو مستحق مجازات اند. همچنین اگر وب سایتی به یکی از وب سایت های فروش بک لینک، لینک دهد، این وب سایت هم دچار پنالتی می شود. اگر وب سایتی در مدتی اندک بک لینک های زیاد جمع آوری کند، گوگل آن وب سایت را اسپم تشخیص میدهد.

– لینک زیاد در مطالب

وب سایت های زیادی را دیده ایم که در مطالب خود لینک هایی به صفحات دیگر همان سایت میدهند. این کار میتواند الگو گرفته شده از ویکی پدیا باشد. اما فراموش نکنیم که سایتی که در رابطه با آن صحبت میکنیم ویکی پدیا معتبرترین دایره المعارف آنلاین حال حاضر جهان است و گوگل مطمئن است که این وب سایت اسپم نیست.

اما چیزی که ما امروزه در وب سایت ها شاهد آن هستیم دادن لینک با کلمات خاصی که همیشه ثابت است به صفحه ی اول سایت و تداوم این عمل به حد اعلای خود. همین اعمال افراطی هست که منجر به پنالتی شدن میشود.

– کپی کردن مطالب از سایت های دیگر

بیش ترین خطر از این مورد متوجه سایت های به اصطلاح تفریحی می شود. اگر بخواهیم مهترین فاکتور در سئو را نام ببریم، مطمئنا میگوییم محتوا. تا محتوا نباشد سئو سایت برای چه؟

هدف از بهینه سازی آوردن بازدیدکننده برای دیدن محتوای ماست. اگر سایتی محتوای خود را از سایر سایت ها کپی کند، گوگل به راحتی متوجه میشود. یکی از ابزاری که گوگل متوجه این امر میشود، تاریخ انتشار مطلب ماست.

این تنها راه نیست. خیلی از وب سایت ها با آگاهی یافتن از این امر مطالب را به اصطلاح خودشان نیمه اختصاصی کردند. اما گوگل باز هم متوجه میشود.

سعی در فریب دادن گوگل نداشته باشید. گوگل تنها یک روبات نرم افزاری نیست. تیم انسانی پشت این روبات همواره جدیدترین ترفند ها برای فریب این روبات را شناسایی کرده و در الگوریتم بعدی اعمال میکنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *