نبایدهای تغذیه

از چربی ها بپرهیزید:

مصرف چربی های گیاهی و به ویژه حیوانی موجب افزایش بیماری های پروستات، سرطان پروستات و سرطان های دیگر اعضاء، بیماری قلبی، فشار خون و بیماری های دیگری می شود. به شما پرهیز از زیاده روی در مصرفر چربی های حیوانی را هشدار می دهیم.


از مصرف مواد قندی مثل شکر و نبات و کیک و همچنین شیرین کننده های مصنوعی خودداری کنید.

از مصرف غذاهای شور و افزودن نمک به غذاهایتان خودداری کنید.

از مصرف چربی های هیدروژنه شده و یا چربی هایی که در حرارت هایی بیش از ۱۵۰ درجه برای سرخ کردن مصرف می شود خودداری کنید. به این ترتیب از مصرف چیپس، سیب زمینی سرخ شده و غذاهایی که در روغن داغ تهیه شده، دونات، شیرینی ها و کیک باید حتی المقدور خودداری کرد.

حتی الامکان از مصرف غذاهای کنسرو شده خودداری کنید زیرا نه تنها مواد اصلی آنها در حین تهیه کاهش یافته است بلکه مواد رنگی، مواد قندی و مواد نگهدارنده و چربی به آن اضافه کرده اند در حالی که مزه بهتری دارند اما برای شما ممکن است مضر باشند.

از مصرف مشروبات الکلی، سودا، چای پر رنگ و قهوه غلیظ حتی الامکان خودداری کنید. نوشابه های غیر الکلی حاوی مقادیر زیادی شکر و گاز فشرده CO۲ می باشند مصرف این قبیل نوشیدنی ها برای دستگاه هاضمه و کبد به ویژه آنهایی که بی کربنات سدیم دارند سنگین و غیر عادی است قهوه و چای غلیظ به غدد فوق کلیه فشار می آورند و مصرف انرژی را غیر عادی می کنند و حتی بهبودی بیماری ها و زخم ها را به تاخیر می اندازند.

اگر بتوانید شیر سالم بنوشید بهتر است که از شیرها و مواد لبنی پاستوریزه شده استفاده کنید. در مجامعی که از شیر پاستوریزه نشده استفاده می کنند احتمال سرطاان پروستات کمتر است. تا آنجا که می توانید از لبنیات و مواد حاصله از آن که دارای چربی کمتری هستند استفاده کنید. اگر امکان دارد از لبنیاتی استفاده که مزارع آنها از کودهای شیمیایی استفاده کمتری می نمایند.

آب خالص ساده مصرف کنید اما بلافاصله روی غذا آب میل نکنید زیرا آنزیم ها و دیاستازهای شیره های هضم غذا را رقیق می کند و تاخیر در هضم غذا ایبجاد می شود و به این ترتیب فشار بر دستگاه هاضمه وارد می کند.

توصیه می شود ه نیم ساعت قبل از غذا و نیم ساعت بعد از غذا از آب خالص استفاده کنید.

از خوردن مشروبات بسیار سرد و یخ حتی المقدور خودداری کنید، زیرا بدن شما در درجه اول بایستی آن را گرم کند و سپس به مصرف برساند و به این ترتیب مقداری از انرژی شما را کاهش می دهد.

توصیه می شود که غذایتان را خوب بجوید (حداقل چهل بار هر لقمه را بجوید).

توصیه می شود که قبل از سیر شدن دست از غذا بکشید.

توصیه می شود تا گرسنه نیستید غذا میل نکنید و در هنگام صرف غذا در کنار دوستان و یا خانواده خود باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *