موجودات هوشمند فضایی زبان ما را می فهمند!

تصویر خیالی از یک موجود فضایی

دانشمندان معتقدند موجودات هوشمند فضایی در صورتی که پیام های انسان را دریافت کنند قادر به درک آن هستن و یا به عبارتی می توانند زبان ما را بفهمند.

نظریه پردازان فضایی معتقدند روزی با موجودات هوشمند فضایی که از دیگر سیارات آمده اند ملاقات خواهیم داشت از این رو سعی دارند تا زبانی را تولید کنند که هم برای ما و هم برای سایر موجودات هوشمند خارج از زمین قابل فهم باشد.

بر اساس پژوهش برخی از پژوهشگران ایالات متحده، فضایی ها، می توانند به زبان انسان ها صحبت کنند. بنابراین رمزگشایی پیام های موجودات فضایی ها کار سختی نخواهد بود.

بر اساس نتایج این پژوهش ها، می توان به برخی زبان های فضایی از همین حالا مجهز شد. در این پژوهش تعدادی معما به دانشجویان کالجی داده شد که به زبان لینکاس رمزگذاری شده بود. لینکاس زبانی ساختاری است که برای آدم فضایی ها قابل فهم در نظر گرفته شده است.

به گفته یکی از پژوهشگران این طرح :باید از همه کمک بگیریم؛ ما به همه مردم نیاز داریم؛ باید برای هر پیام چند مجموعه معنی و مفهوم تولید کنیم.

دانشجویان مسائل ساده مانند توابع ریاضی ساده را به راحتی حل کردند اما وقتی مفاهیم پیچیده تر شدند، پاسخ دادن به سوالات نیز دشوارتر شد.برای مثال یک استاد معادله محیط دایره را با نمایه رمزی «pi» به دانشجویان ارائه کرده بود. سپس از آنها خواست که کلمه واقعی را حدس بزنند.

اغلب این حدس ها و گمان ها پیرامون پیامی بود که توسط یک انسان نوشته شده بود. بدون شک رمزگشایی از پیام موجودات بیگانه سخت تر خواهد بود؛ بیگانگانی که از منظومه شمسی دیگر آمده اند و هیچ تاریخچه تکاملی و فرهنگی مشترکی با ما ندارند. ممکن است این موجودات برای تقابل با محیط اطراف و برقراری ارتباط از ادراک متفاوتی کمک بگیرند؛ حتی امکان دارد این موجودات دارای تکنولوژی های پیشرفته تری از ما باشند.

اگرچه بسیاری از دانشمندان و نظریه پردازان برای ملاقات با فرازمینی ها آماده می شوند اما بسیاری از افراد هم این موارد را توهمی بیش نمی دانند و معتقدند انسان تنها موجود هوشمند کیهان است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *