خیره شدن به کامپیوتر به مدت طولانی باعث سردرد می شود

اکثر پزشکان اعتقاد دارند که نباید همه ی کارها را به وسیله کامپیوتر انجام داد. اکثر افراد وقتی از کامپیوتر استفاده می کنند در حالت قوز کردن قرار دارند که می تواند سبب درد گردن یا دردهای سرویکوژنیک شود.

خیره شدن به صفحه ی کامپیوتر و پلک زدن های غیر متوالی چشم که اغلب وقتی مردم از کامپیوتر استفاده می کنند رخ می دهد می تواند سبب فشار به چشم، تاری دید و سردرد شود. این شرایط به عنوان سندروم بینایی کامپیوتر نامیده می شود. به چند دلیل این حالت در بین افرادی که از کامپیوتر استفاده می کنند نسبت به آن هایی که تلویزیون تماشا می کنند شایع تر است. به صفحه ی مانیتور نسبت به صفحه تلویزیون نزدیک تر هستید. هم چنین در هنگام تماشای برنامه دلخواهتان از تلویزیون درگیری تان کمتر از زمانی است که در حال انجام کار با کامپیوتر هستید. اگر باید برای مدت طولانی از کامپیوتر استفاده کنید مطمئن شوید که صفحه ی مانیتور مانع از تشعشع نور خیره کننده می شود. تنظیمات لازم را در مانیتور انجام دهید و یک نور خاکستری یا سایه ی کم رنگ برای پس زمینه ی آن انتخاب کنید.

در هنگام استفاده از کامپیوتر زنگ تفریح داشته باشید حداقل هر ساعت ۵ دقیقه استراحت کنید. در هنگام کار با کامپیوتر بیشتر پلک بزنید. پمادهای چرب کننده ی چشمی ممکن است کمک کنده باشند. می توانید از یک مانیتور صفحه تخت استفاده کنید. اگر چشمانتان واقعا اذیت می شوند با یک متخصص چشم مشورت کنید. انجام این امور به شما کمک می کند سردردتان کاهش یابد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud