کتاب دوستیابی موفق

چگونه زیبا شویم

دوستی و دوستیابی یک مقوله ی بسیار مهم اجتماعی است که اساتید صاحب نظر درباره ی آن کتابها و مقالات متعددی نوشته اند. اگر در زمینه ی دوستیابی و حفظ آن ضعف دارید و یا قصد دارید به دلیل حساسیت موضوع مطالعاتی را حول این موضوع داشته باشید، می توانید از یک یا چند کتاب دوستیابی معتبر استفاده بکنید.

همه ی ما می دانیم یک دوست بیشتر از هر شخص دیگری در زندگی بر روی فرد تاثیر می گذارد. پایه ی بسیاری از موفقیتهای انسانها در طول تاریخ و در دوران معاصر دوستان و همراهان شخص بوده اند. یک دوست می تواند مسیر زندگی شخص را کاملا تغییر بدهد و او را به سمت موفقیت یا انحطاط سوق بدهد.

می توان گفت دوست خوب، نوعی سرمایه ی اجتماعی فوق العاده برای هر شخص محسوب می شود که می تواند منجر به آفرینش فرصتهای خوب شده و الهام بخش شخص برای ارتقای مهارتهای ارتباط اجتماعی، کسب و کار و بستری برای شادکامی و موفقیتهای او گردد.

در مقابل اگر در انتخاب دوست دقت نشود، خیلی ساده می تواند فرد را گمراه کرده و مسیر زندگی او را به سمتی کاملا اشتباه تغییر بدهد. از این روی با واقف بودن به تاثیر دوست در سرنوشت انسان، می بایست مهارتهای دوستیابی را به دقت آموخت. مطالعه ی کتاب دوستیابی یکی از راههای آموختن مهارتهای دوستیابی است.

معرفی کتاب آیین دوست یابی و تاثیر گذاری بر افراد

یکی از کتابهای معروف و پرفروش حول محور دوستیابی، کتاب “آیین دوست یابی و تاثیر گذاری بر افراد” نوشته ی دیل کارنگی است که توانست در دوره های مختلف مخاطبان بسیاری را جذب کند.

کتاب مذکور اولین بار در سال ۱۹۳۷ میلادی منتشر شد و مورد توجه مخاطبین بسیاری در سراسر دنیا قرار گرفت، به طوری که خود نویسنده و ناشر آن به هیچ وجه انتظار چنین استقبال پرشوری را از کتاب نداشتند. این کتاب در ایران نیز بسیار مورد توجه مخاطبان قرار گرفت به طوری که ترجمه های متعددی از کتاب توسط ناشران مختلف منتشر شد.
یکی از روان ترین ترجمه های کتاب “آیین دوست یابی و تاثیر گذاری بر افراد” در سال ۱۳۹۱ توسط خشایار خطیر صورت گرفت که توسط انتشارات دنیای دانش منتشر شد. این ترجمه با استقبال شدیدی روبه رو شد به طوری که به چاپ چهارم نیز رسید.

آقای دیل کارنگی که خود در زمینه ی روانشناسی عملی فعالیت کرده است، در کتاب اصول دوست یابی خود، باید ها و نبایدهای دوستیابی را با زبانی شیرین بیان می کند که می تواند خواننده را در یافتن دوست خوب کمک بکند. همچنین این کتاب شیوه های تقویت مهارتهای ارتباط اجتماعی را به خواننده آموزش می دهد.
همانطور که می دانید هر اندازه مهارتهای ارتباط اجتماعی در شخص قوی تر باشد، میزان تاثیر گذاری او بر اطرافیان او افزایش می یابد و این اثر بخشی، بستر خوبی برای الهام بخشی به جامعه و بالطبع، پیدا کردن دوستانی در سطوح مختلف است.

لازم به ذکر است این کتاب موفق اولین بار با عنوان HOW TO WIN FRIENDS AND INFLUENCE PEOPLE منتشر شده است که از جمله کتابهای پر فروش و پر مخاطب در عرصه موفقیت و دوست یابی در دنیا محسوب می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *