کاملترین پیشنهادات و توضیحات درباره طول عمر

حداکثر عمر انسان

 

انسان ها حداکثر چقدر می توانند عمر کنند ؟ همه ی انسان ها علاقه دارند که طول عمر طولانی داشته باشند . امروزه کمتر کسی را پیدا میکنید که در اثر کهولت سن و مرگ طبیعی از دنیا برود . امید به زندگی در افراد جامغه ، می تواند تاثیر بسیار زیادی در افزایش طول عمر آن ها داشته باشد .

محققان آمریکایی با انجام مطالعات موردی در زمینه طول عمر دریافتند که انسان به بیشترین طول عمر خود رسیده است. این بدان معنا نیست که دیگر کسی زیاد پیر نخواهد شد، اما گفته می‌شود که دیگر کسی بیشتر از ۱۲۲ سال عمر نخواهد کرد.

پیشرفت علم در زمینه مبارزه با بیماری‌های عفونی و اختلالات مزمن باعث افزایش میانگین طول عمر انسان شده است. از قرن نوزدهم میلادی به بعد، متوسط امید به زندگی به خاطر مسائلی چون افزایش بهداشت عمومی، رژیم غذایی، محیط زیست و غیره افزایش یافته است. به طور متوسط امروزه هر کودکی که در آمریکا متولد می‌شود، انتظار می‌رود که تا سن ۷۹ سالگی به زندگی خود ادامه دهد؛ این در حالی است که متوسط امید به زندگی برای آمریکایی‌ها در سال ۱۹۰۰ حدود ۴۷ سال بوده است.

از آن زمان تا کنون میانگین سن انسان‌ها و همچنین میانگین امید به زندگی در حال افزایش بوده است. اما این افزایش نیز سقفی دارد و به گفته دانشمندان، ما هم اکنون به سقف آن رسیده‌ایم. دانشمندان با استفاده از داده‌های به دست آمده به این نتیجه رسیده‌اند که در حال حاضر میانگین بیشترین طول عمر برای انسان‌ها ۱۱۵ سال است. چرا که بعضا سن برخی افراد از ۱۱۵ سال نیز بیشتر می‌شود. دانشمندان در نهایت عدد ۱۲۵ را به عنوان آخرین حد برای طول عمر انسان‌ها معرفی کردند.این بدان معنی است که احتمال اینکه فردی بیشتر از ۱۲۵ سال عمر کند چیزی کمتر از ۱ در ۱۰.۰۰۰ است.

ژان ویج معتقد است پیشرفت بیشتر در برابر بیماری‌های عفونی و مزمن باعث افزایش میانگین طول عمر انسان‌ها شده است. پیشرفت‌های علمی ممکن است طول عمر انسان را بیشتر هم بکند؛ این پیشرفت‌ها دیگر نیاز به تغییرات ژنتیکی بسیاری دارند که به نظر می‌رسد در مجموع، طول عمر انسان‌ها را تغییر دهد. شاید در حال حاضر به جای افزایش طول عمر انسان‌ها باید به دنبال افزایش بازه سلامتی یا مدت زمانی باشیم که شخص در آن در سلامت خوبی به سر می‌برد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud