چشمه رمز آلود دمکش چابکسر

چشمه دمکش

در بخش شمال کشورمان دیدینی های طبیعی بسیاری وجود دارند که هر کدام از زیبایی خاصی برخورداند.

در استان گیلان شهرستان های زیادی وجود دارد که همگی سرسبز و جنگلی هستند. در این میان رامسر بیشتر از همه شناخته شده است. اما شهرهای کوچکی همچو چابکسر و رودسر و … هم کم از رامسر ندارند.

کسانی که به چابکسر رفته باشند به احتمال زیاد با رستوران خاور خانم هم آشنا هستند. رستورانی که ۱۷۰ نوع غذای محلی در آن سرو می شود واقعا هم دیدنیست!

اما جایی بین چابکسر و رودسر چشمه ای به نام چشمه دمکش وجود دارد که آنهم بسیار دیدنیست. برای دیدن این چشمه باید راهی روستای فکجور از توابع رودسر شوید.

چشمه دمکش یک چشمه معمولی نیست و خاصیت درمانی دارد. این چشمه که در زیر یک درخت کهنسال افرا قرار دارد می تواند به درمان بسیاری از بیماری ها کمک کند. در گذشته کسانی چون شیخ بهایی هم برای خواص درمانی این چشمه راهی رودسر شده اند.

اطراف چشمه محیط باز و سر سبزی دارد و برای اطراق بسیار مناسب است.

یکی دیگر از عجایب این چشمه این است که همانند سایر چشمه ها دائما و به صورت متناوب آب نمی آید. گاهی به مدت چند ساعت یا چند روز آب قطع می شود و دو باره پر آب می شود.

آب که از داخل گودالی همانند یک گرداب بالا می آید بسیار دیدنی است.

زمانی که آب چشمه دمکش بالا می آید همراه با صداهایی است که هنوز علتش کشف نشده است. این هم از دلایل عجیب بودن چشمه است.

برای دسترسی به چشمه باید به استان گیلان سفر کنید و در ۵ کیلومتری چابکسر به روستای فکجور بروید در آنجا از مردم محلی میتوانید آدرس چشمه را بپرسید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *