دلیل داغ شدن گوشی های هوشمند و راه حل آن!

یکی از اتفاقاتی که توجه کاربران گوشی های هوشمند را به خود جلب می کند و گاهی هم باعث ترس آنها می شود داغ شدن گوشی های هوشمند به طرز غیر معمول است.

علت داغ شدن گوشی ممکن است عوامل مختلفی باشد که گرمای تابستان هم تأثیر زیادی در آن ها دارد. در ادامه عموامل موثر در داغ کردن گوشی هوشمند را بررسی می کنیم. و راه حل هایی برای جلوگیری از این کار بیان میکنیم.

باتری گوشی خود را فقط تا ۸۰ درصد شارژ کنید

طبق نظر کارشناسان، بهتر است که باتری گوشی را تا ۱۰۰ درصد شارژ نکنید زیرا چنین کاری عمر باتری را کاهش را می دهد و احتمال گرم شدن آن هم افزایش می یابد. در کل، وقتی که شارژ باتری به حوالی ۳۰ درصد رسید آن را به شارژر وصل کنید و وقتی که شارژ به ۸۰ درصد نزدیک شد، آن را از برق بکشید.

گوشی را در معرض آفتاب قرار ندهید

این مورد نیازی به توضیح چندانی ندارد. برای خنک نگه داشتن گوشی، آن را در یک روز گرم تابستانی، در معرض نور مستقیم خورشید به حال خود رها نکنید.

اپلیکیشن های اضافی را ببندید

وقتی که به طور همزمان اپلیکیشن های زیادی باز باشند، گوشی باید پردازش های بیشتری انجام دهد همین منجر به گرم شدن آن می شود. به همین خاطر اگر از اپلیکیشن های خاصی استفاده نمی کنید، آن ها را به طور کامل ببندید. همچنین در حین شارژ گوشی با آن بازی نکنید!

روشنایی صفحه نمایش را کم کنید

بخش اعظمی از شارژ باتری صرف تأمین انرژی برای روشنایی صفحه نمایش می شود. به همین خاطر در مواقعی که در محیط های بیرون هستید، برای خنک کردن گوشی، سعی کنید تا حد ممکن روشنایی صفحه نمایش گوشی را کاهش دهید.

اپلیکیشن ها را به روز نگه دارید

برای خنک کردن گوشی، همواره توصیه می شود که سیستم عامل و اپلیکیشن ها را به روز نگه دارید. زیرا شاید در نسخه ی قدیمی آن ها مشکلی وجود داشته باشد که همین مشکل مذکور منجر به مصرف انرژی بیشتر و افزایش گرمای گجت می شود.

از حالت هواپیما بهره بگیرید

در مواقعی که در بیرون از خانه هستید و قصد استفاده از گجت خود را ندارید، برای خنک کردن گوشی می توانید آن را خاموش یا حالت هواپیما را فعال کنید. با این کار شارژ کمتری مصرف می شود و در عین حال گرمای کمتری تولید می کند.

برای مدت طولانی از بلوتوث استفاده نکنید

سعی کنید که برای مدت طولانی از بلوتوث استفاده نکنید و بعد از استفاده از این مشخصه، تنظیمات مربوط به آن را غیرفعال کنید. اگر گوشی شما به صورت خودکار به بلوتوث اتومبیل وصل می شود، بهتر است این اتصال خودکار را غیرفعال کنید.

یک آنتی ویروس نصب کنید

اگر گوشی اندرویدی دارید و همواره گوشی شما داغ می شود، این مشکل می تواند مربوط به وجود ویروس باشد. به همین خاطر با نصب یک اپلیکیشن قدرتمند آنتی ویروس می توانید در راستای خنک کردن گوشی خود قدم بردارید.

کاور گوشی را بردارید

اگر گوشی شما تا حد زیادی داغ شده، برای خنک کردن آن بهتر است کاور آن را بردارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *