تمدن بسیار اسرار آمیز زرتشتیان (حمله ی موجودات فرازمینی ؟؟؟؟)

چرا زرتشتیان بیشتر از۲۳۰۰ سال پیش شهری به عمق ۸۵ متر زیر زمین با گنجایش زندگی برای بیست تا سی هزار نفر احداث کردند ؟؟؟؟

سالها پیش در کاپادوکیه (بخشی از ترکیه امروزی) یکی از بزرگترین کشفیات دنیای باستان صورت گرفت . شهری زیرزمینی با نام درینکویو به معنی چاه عمیق با گنجایش زندگی برای بیشتر از بیست هزار نفر که در هشت طبقه زیر زمین ساخته شده است .
لازم بذکر است بخشی که این شهر در آن کشف شده از زمان مادها و هخامنشیان به ایران تعلق داشته است و خدایان ایرانی بویژه میترا و آناهیتا در آنجا مورد پرستش بوده اند .
طبقه ی اول این شهر مخصوص نگهداری حیوانات بوده است و در طبقات پائینتر محل زندگی ، نیایش ، پخت و پز و …. قرار داشته است . از طریق تونلهای متعدد اکسیژن به عمق ۸۵ متری این شهر میرسیده تا مشکلی برای تنفس وجود نداشته باشد .
بنا با گفته ی دانشمندان ساخت چنین شهری با تمامی امکانات مدرن امروزی بیشتر از ده سال به طول می انجامد . پژوهشگران عظمت و تمدن و علم به کار رفته در این شهر را با اهرام مصر برابر میدانند و البته بسیار شگفت انگیز .
در ورودیهای طبقات این شهر سنگهای بزرگی وجود دارد و این امکان را به آنها میداده که هنگام حمله ی دشمن راههای ورودی را مسدود کنند و البته بیرون از شهر دو برج بزرگ دیده بانی نیز وجود دارد که در صورت هجوم دشمن به مردم شهر خبر میداده اند ،‌اما سئوال اینجاست ، ” این کدام دشمن بوده که زرتشتیان بیشتر از ۲۳۰۰ سال پیش از ترسش چنین شهر بزرگی در زیر زمین آن هم به عمق ۸۵ متر ایجاد کرده اند ؟؟؟؟

به عقیده ی بسیاری از دانشمندان آنان مورد حمله ی اقوام فرازمینی قرار گرفته اند چرا که اگر دشمن آنها انسانها بودند دلیلی نداشته که شهری در زیر زمین بنا کنند چرا که هم پیش از آنها و هم بعد از آنها بارها اقوام و دولتهای بزرگ و کوچک با هم جنگیده اند ولی هیچگاه اقدام به ساخت چنین شهری نکرده بودند زیرا هیچ مزیتی در جنگ برای آنها محسوب نمیشده مگر اینکه دشمن از نوعی کاملا متفاوت بوده باشد .

” در وندیدا که یکی از کهنترین متون اوستا میباشد اهورا مزدا از پیروانش میخواهد برای در امان ماندن از حمله ی دیوها و شیاطین و زمستان شیطانی ، شهرهای زیرزمینی بنا کنند . ”
اگر از ترس یخبندان آنها اقدام به چنین کاری کرده بودند بدون شک این قبیل شهرها در مناطق دیگر نیز وجود داشت چرا که نمیتوان گفت فقط در بخش کوچکی از ترکیه ی امروزی یخبندان شده ، البته در چند جای دیگر شهرهای زیرزمینی وجود دارد مانند کاشان ولی بسیار کوچک هستند و نمیتوان به آنها شهرگفت.

باید دید که منظور اهورا مزدا از حمله ی دیوها و شیاطین چه بوده است ؟؟؟ اگر منظور دشمنانی بودند از جنس انسان بدون شک صفت دیو و شیطان برای آنها بکار برده نمیشد .

در دیواره های این شهر نقشهایی از اهورا مزدا و فروهر دیده میشود . آیا واقعا زرتشیان باستان با پدیده ای عجیب و غیر عادی روبرو شده بودند؟؟؟ آیا نقش فروهر با دو بال رمزی از موجودات فرازمینی است؟؟

آیا داریوش بزرگ که در کتیبه اش عنوان کرده شاهی را اهورا مزدا به او داده ، از طرف نیرویی فرا زمینی به پادشاهی برگزیده شده ؟ در نقش برجسته های داریوش بزرگ همیشه انسان بالدار یا فروهر را بالای سر او می بینیم . هنوز جوابی قطعی برای این سئوالها پیدا نشده اما دانشمندان در این مسئله هم عقیده هستند که احداث چنین شهر بزرگی تا ۸۵ متر زیر زمین آن هم با امکانات بسیار کم ۲۳۰۰ تا ۲۵۰۰ سال پیش نمیتواند یک دلیل ساده و معمولی داشته باشد و این کار حاصل یک ترس بسیار عمیق و بزرگ است .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud