حالتهای مختلفی که در بحث ما با زبان بدن ارتباط دارند چنین اند

وقتی بدن سخن می‌گوید

تماس از طریق لب جزئی از اعمال اولیه است و در ظاهر عبارت است از تماس بیرونی لب ها با نقاط گوناگون زوج. با این که لب ها هیچ ارتباطی با اعضای تناسلی ندارند و تنها کارشان رساندن غذا به درون بدن می باشد با این وصف میان ملل متمدن دارای اهمیت و ارزش جنسی شناخته شده است. در تماس از طریق لب، حس لامسه، شامه و چشایی شریکند.

نقش پوشش در کشش جنسی

بی تردید پوشش یکی از عوامل مهم تحریک است و به ویژه همواره توجه مردان را به خود جلب می کند.

فروید می گوید: تمدنی که با خود پوشیدن لباس را به ارمغان آورد موجب تحریک میل جنسی شد. در واقع از آن زمان که پوشیدن لباس باب شد منبعی نیرومند برای تحولات و تحریکات امیال جنسی نیز پدید آورد. باز گذاشتن و به شکل در آوردن نقاطی مخصوص از بدن توسط مفعول جنسی موجب جاذبه بیشتر او و تحریک افزون تر فاعل گردیده است.

سخن گفتن یا برقراری ارتباط با دیگران صرفا با سخن گفتن و یا به بیان دیگر به الفاظ و بیان محدود نمی شود. همه جای بدن می تواند کمک کند تا شخص قصد خود را بیان کند. طرز قرار گرفتن عضلات بدن، نحوه بیان کلمات و حالتی که به دست ها و چهره خود می دهید بر طرف مقابل تاثیر می نهد. این حرکتها پیامی را که می خواهید برسانید تقویت و یا نفی می کنند. گاهی اوقات با آن که کلمات را درست ادا می کنید موفق نمی شوید منظور خود را به درستی ابراز کنید. دلیل آن را باید در جای دیگر جستجو کرد: یا آهنگ صدا، حرکات بدن و حالتهای چهره شما، اطمینان بخش نیست و یا با گفتار شما هم آوایی ندارد. زبان بدن زبانی است که به خودی خود همراه با احساسات شما بروز می کند.

بسیاری از زنان می دانند چگونه گفته خود را با لبخندی محبت آمیز بر لب همراه کنند یا چگونه با پرهیز از شرم زدگی بی مورد همراه با ظرافتی پنهانی در رفتار یا با کلمات نرم و مکرر و یا با ادای جمله های پر کشش بر جان و روان همسرشان تاثیر بگذارند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *