این هیولای دریای باستانی می تواند شنای پروانه را انجام دهد

هیولای باستانی

این موجود غول پیکر عضلات بزرگی داشت که به استخوانهای شانه آن وصل شده بود.

طبق یافته های جدید ، هیولا های دریایی غول پیکر باستانی ممکن است با استفاده از یک سینه قدرتمند  ،در دریاها  سفر کرده اند.

موساسورها ، با دمهای تمساح مانند و چهره هایی مانند مارمولک ، خزندگان دریایی باستانی بودند که به ۵۰ فوت (۱۵٫۲ متر) طول داشتند.موجودات عظیم – مجهز به دو ردیف دندان تیز ، فک های قدرتمند و حرکات سریع – شکارچیان اصلی دوره کرتاسه ،در ۱۴۵٫۵ میلیون تا ۶۵٫۵ میلیون سال پیش بودند.

برای درک اینکه چگونه این هیولاهای دریایی باستانی به سرعت شنا می کنند تا طعمه های خود را کمین کنند ، گروهی از محققان فسیل نوع نوعی موساسور به نام Plotosaurus را از موزه تاریخ ملی استان لس آنجلس تجزیه و تحلیل کردند.

پیش از این مشخص شده بود که این هیولا های دریای باستانی دارای تسمه های بسیار بزرگ – استخوان هایی که از پیشانی های شبیه به بالشتک خود پشتیبانی می کند. اما اکثر تحقیقات نشان می دهد که موجودات از دم های طولانی خود برای راندن آنها در داخل آب به سبک شنا در مسافت های طولانی که به عنوان “کروز” معروف است ، استفاده می کنند.

اما با بررسی دقیقتر فسیل Plotosaurus و اندازه گیری تسمه استخوانی که توسط محققان دیگر ایجاد شده است ، این گروه دریافتندکه کمربند شاخه ای به اندازه کافی بزرگ است تا از بسیاری از اتصالات عضلانی پشتیبانی کند. دانشمندان همچنین دریافتند که بند ناف  نامتقارن است ، و نشان می دهند که این موجود یک حرکت کشویی به سمت داخل را انجام می دهد مانند آنچه در هنگام شنا با فشار دادن آب به بیرون از بدن انجام می شود. براساس این بیانیه ، این یافته حاکی است که هیولا دریای باستانی ممکن است از قسمتهای پیشانی خود برای انجام حرکت سینه استفاده کرده است و به آن اجازه می دهد تا  دائما سریع حرکت کند.

بنا بر این بیانیه ، این موساسور می تواند هر دو شنا را در مسافت های طولانی با استفاده از دم خود ، و اسپرینت های مسافت کوتاه با استفاده از دم و پیشانی را اداره کند ، سبکی از شنا که باعث می شود موساسور در بین موجودات چهار پا و زنده و منقرض شده بی نظیر باشد.

این تحقیق هنوز مورد بازبینی قرار نگرفته است. در جلسه سالانه انجمن زمین شناسی سال ۲۰۱۹ در ققنوس ، آریزونا ارائه شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *