نکاتی درباره پرپشت کردن ریش آقایان

استرس بیش از حد می تواند بر رشد مو و ریش تاثیر بگذارد بنابراین باید استرس کنترل شود

هنگامی که استرس دارید، سطح هورمونهای مردانه تغییر میکند . استرس منجر به افزایش هورمون استرس، کورتیزول در بدن شده و همین عامل می تواند تاثیر منفی بر تستوسترون داشته باشند.

به علاوه، استرس باعث میشود رگ های خونی مواد مغذی کمتری به ریشه های مو برساند.بنابراین، باید سطح استرس خود را مدیریت کنید. برای این کار سعی کنید از راههای سالم از طریق مدیتیشن و یوگا انجام دهید

کنترل خارش

علاوه بر ژولیده بنظر رسیدن، یکی دیگر از مشکلات تحریک کننده که به احتمال زیاد بر رویش ریش تاثیر می گذارد , خارش صورت است. مو هایی که به تازگی رشد میکنند پوست را تحریک کرده و باعث خارش مکرر می شود ، به خصوص در روزهای اولیه رشد ریش زیر پوست خشک می شود.

برای از بین بردن خارش، پوست خود را با استفاده از کمی روغن مرطوب نگه دارید. می توانید از روغن نارگیل برای تسکین و کاهش خارش پوست استفاده کنید. برای افزایش اثربخشی آن، چند قطره از روغن درخت چای در روغن پایه بریزیدهمچنین می توانید کرم هیدروکورتیزون به صورت خود بزنید.

به علاوه، پوست خود را یک بار در هفته برای از بین بردن سلولهای مرده پوست، لایه برداری کنید lبرای لایه برداری، به سادگی صورت خود را، مرطوب کرده یک برس موی زبر متوسط در یک پاک کننده ملایم آغشته کرده و به آرامی ریش خود را مالش هید به این طریق ار شر سلولهای مرده پوست خلاص می شوید.

همچنین، مقدار زیادی آب در طول روز بنوشید تا پوست از درون هیدراته شود.

ترک سیگار

سیگار کشیدن می تواند باعث کندی رشد مو شود.

نیکوتین موجود در سیگار جریان خون، را منقبض کرده جریان خون که به نوبه خود بر رشد مو تاثیر میگذارد گردش خون را دچار مشکل میکند مصرف سیگار توسط مویرگها وارد جریان خون شد ه و به ریشه مو راه پیدا میکند مواد مغذی کمتری به فولیکول های مو میرسد.

به علاوه، سیگار حاوی چندین مواد شیمیایی مضر دیگر است که می تواند در رشد مو و تغییر رنگ پوست تاثیر بگذارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *