مراحل سه گانه آمیزش در روابط زناشویی

زوج

مکان و زمان آمیزش بستگی به نظر زن و شوهر دارد و طبق سلیقه ی طرفین با انتخاب مکان، زن و مرد هم دیگر را در جای مناسب و راحت در آغوش می گیرند. یکی از مواردی که لازم به یادآوری است، این است که اکثر خانم ها مایلند که لباس های آن ها توسط شوهر از بدنشان خارج شود و گاهی این نکته در مورد مردان نیز صادق است.

بعد از خارج کردن لباس ها، مرحله ی معاشقه و مقدمه شروع می شود و مرد شروع به لمس بدن زن و نقاط تحریکی او می کند. این نقاط حساس، معمولا از قسمت لب ها و زبان شروع می شود و با بوسه های آرام شروع شده و به مکیدن و حتی گاز گرفتن می رسد. بعد از مرحله ی بوسیدن لب ها، می تواند این مرحله به جاهای دیگر نیز سرایت کند. از جمله بوسیدن گردن، سینه ها و نوک پستان ها که از جمله نقاط تحریکی زن است (هر مرد نیز باید نقاط تحریکی زن خود را بداند). بعد از انجام مراحل فوق تقریبا زن آمادگی کامل را برای یک آمیزش مطلوب و طبیعی پیدا کرده و مرد می تواند وارد مرحله ی مقاربت یا دخول شود. اگر وارد کردن آلت به درون مهبل مقدور نباشد مرد می تواند با استفاده از انگشتان دست آلت را وارد مهبل کند و بعد از انجام حرکات رفت و برگشت و رسیدن به مرحله ی ارگاسم، مرد با کشیدن آلت تناسلی به خارج و فشار سر آلت تناسلی با کمک دو انگشت برای خروج باقیمانده منی آمیزش را به اتمام می رساند.

آمیزش را می توان به سه مرحله تقسیم کرد:

۱- مرحله ی تحریک و مقدمه

۲- مرحله ی معاشقه و بوسه

۳- مجامعت

اگر این سه مرحله در هر آمیزش مدنظر قرار گیرد هر دو طرف از لذت جسمی و روحی کاملی متمتع می گردند.

در تشریح مرحله ی اول آمیزش، تمام تحریکات لازم برای یک آمیزش باید انجام شود.

واقعا فرق انسان و حیوان در احساس و طرز رفتار اوست و این مرحله ی مقدمه در آمیزش نقش بسیار مهمی در آمیزش دارد. خصوصا این مسئله باید مدنظر آقایان باشد که آمیزش بدون مقدمه نه تنها هیچ لذتی را برای زن ندارد بلکه باعث انزجار و تنفر او خواهد شد.

اثر رفتار خشن و بی مقدمه ی مرد می تواند در ذهن زن تاثیر ناگواری را به جای بگذارد و باعث سرد مزاجی او گردد. خصوصا در شب زفاف که برای اولین بار زن خود را تسلیم شوهرش می کند ماندگاری بیشتری دارد و آقایان باید با زیرکی و آگاهی بیشتری با این مسئله برخورد کنند.

معمولا بسیاری از زوج های جوان در اوایل زندگی به خاطر شرم و حیای اولیه، نقاط تحریکی همدیگر را نمی پرسند و حتی تا مدت ها مردی نمی داند ه زنش از چه راهی بیشتر تحریک خواهد شد. زن برخلاف مرد دیرتر به اوج لذت جنسی می رسد و تا رسیدن به این مرحله باید مرد مقاومت کند و به تحریک زن بپردازد تا هر دو در یک زمان به اوج لذت جنسی یا انزال برسند پس در مقدمه ی هر نزدیکی باید طرفین از نقاط تحریکی همدیگر اطلاع کسب کنند و به تحریک این نقاط بپردازند. نقاط تحریکی در زنان عبارت است از نوک پستان ها، کلیتوریس، لاله ی گوش و لب های فرج. در آقایان نقاط تحریکی در میان ستون فقرات، بیضه ها (خصوصا اگر به صورت ملایم و مواج دست کشیده شود) آلت و ران. ولی باید متذکر شد نقاطی که به عنوان نقاط تحریکی در زن و مرد شناخته شده اند ممکن است برای بعضی ایجاد ناراحتی کند و برخی را حتی از آمیزش منزجر نماید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *