حل مشکل هنگ کردن رایانه با چند ترفند ساده

سازنده پردازنده‌های رایانه‌اییکی از چیزهایی که گاهی کاربران رایانه با آن مواجه میشوند هنگ کردن کامپیوتر است. وقتی برنامه های زیادی هم زمان در حال اجرا باشند پردازنده رایانه قادر به پردازش نبوده و به ناچار هنگ میکند.

کاربران حرفه ای میدانند چه اقداماتی انجام دهند و برنامه مخرب را ببندند تا پروسه هنگ پایان یابد اما غیر حرفه ای ها چاره را در خاموش کردن اجبارری رایانه میبینند که اصلا این کار توصیه نمی شود.

چطور بفهمیم رایانه هنگ کرده یا مشکل از جای دیگریست؟

پیش از هر اقدامی برای بررسی هنگ کردن، ابتدا بررسی کنید که آیا کامپیوتر به فشردن دکمه Caps Lock بر روی صفحه کلید پاسخ می‌دهد و آیا چراغ این دکمه روشن یا خاموش می‌شود. اگر چراغ آن روشن و خاموش می‌شود اقدام بعدی را انجام دهید. اگر هیچ اتفاقی نیفتاد، کامپیوتر قفل شده و شما باید کامپیوتر را دوباره راه اندازی کنید.هنگ کردن رایانه

برنامه های اضافی را ببندید!

یکی از نخستین کارهایی که می توانید برای حل مشکل هنگ کردن انجام دهید، این است که پیش از هر کاری، ابتدا برنامه مزاحم را ببندید. یعنی اگر Caps Lock روشن و خاموش می‌شود یعنی ویندوز هنوز کار می‌کند، اما برنامه دیگری است که پاسخ نمی‌دهد و باعث هنگ کردن کامپیوتر شده است.

دکمه‌های Ctrl + Alt + Del را با هم فشار دهید تا پنجره Task Manager باز شود. وقتی این پنجره باز شد، برنامه‌ای را که پاسخ نمی‌دهد را انتخاب کرده و گزینه End Task را انتخاب کنید، این عمل کامپیوتر را از حالت قفل خارج می‌کند.

حتی اگر بستن برنامه ها از تسک مینجر هم پاسخگو نبود چاره ای جز ریستارت رایانه ندارید. برای اینکار دکمه ریستارت را بفشارید و یا آنکه دکمه پاور را چند لحظه نگه دارید تا رایانه خاموش شود و مجددا راه اندازی شود. این گزینه آخر را سعی کنید تا جایی که امکان دارد انجام ندهید.

اگر پردازنده رایانه ضعیف است میتوانید آنرا ارتقا دهید تا از هنگ کردن های بی مورد رهایی یابید. همن کار را در مورد رم راینه هم میتوان انجام داد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud