انواع پروتزهای آلت تناسلی

– پروتزهای نیمه سخت

– پروتزهای قابل اتساع چند قسمتی

– پروتزهای قابل اتساع یک قسمتی

اعمال جراحی

جاسازی پروتز در داخل اجسام غاری عملی ساده است ولی نیاز به دقت و تمرین دارد. قبل از عمل باید بیمار و همسر او اطلاع کافی از نوع عمل داشته باشند. بیمار باید بداند که استقامت آلت بعد از عمل برای دخول کافی خواهد بود ولی با نعوظ طبیعی تفاوت خواهد داشت. قبل از جراحی باید رضایت از عمل و عوارض آن از بیمار گرفته شود. عفونت در یک درصد بیماران بعد از عمل ایجاد می گردد بنابراین در رضایت عمل لازم است این نکته ذکر شود که عفونت از عوارض معمول عمل است و در صورت ایجاد عفونت پروتز باید خارج گردد.

همه بیماران باید بدانند که به دنبال کاشتن پروتز ممکن است مبتلا به درد شدیدی در آلت تناسلی شوند که حتی در بعضی موارد تا شش هفته طول می کشد همچنین ممکن است پروتز خود بخود به علت باز شدن زخم خارج شود.

بیمار روز قبل از عمل جراحی در بیمارستان بستری می گردد. عصر روز قبل از عمل محل عمل با بتادین شستشو می شود. برای جلوگیری از تجمع میکروب ها در خراشهای سطحی، محل عمل باید بلافاصله قبل از عمل جراحی تراشیده شود. قبل از عمل برای پیشگیری از عفونت از سفالوسپورین ها یا جنتاماسین استفاده می گردد همچنین پوست محل عمل به مدت ۱۰ دقیقه با بتادین شستشو می شود. جهت کاهش خطر عفونت حتی قسمت انتهایی پیشابراه را با تزریق بتادین رقیق شده به داخل آن شستشو می دهند. بتادین باید مدت دو دقیقه در پیشابراه باقی بماند. قبل از عمل ادرار حتما باید استریل شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *