پلاستیک های همه جا حاضر

پلاستیک

 

جامعه امروز ما بسیار کمتر از گذشته از کمبود رنج می برد. فروشگاه ها مملو از انواع محصولات است. ما انواع بی شماری از لوازم آرایشی ، غذایی و لباس داریم. اما آیا می توانیم از این کفایت قدردانی کنیم؟

یا ما فقط فکر می کنیم ، “من کالاهای جدیدی را مصرف می کنم ، دور می ریزم و می خرم – چیزهای زیادی وجود دارد.” نه تنها کیف پول ما بلکه طبیعت نیز از این سبک زندگی رنج می برد. بنابراین چگونه می توانیم نه تنها به طبیعت بلکه به خودمان نیز کمک کنیم؟

مبارزه با پلاستیک در حال حاضر یک اولویت اصلی جهانی است. هرچه بیشتر سازمان ها در تلاشند راهی پیدا کنند تا از آلودگی سیاره ما به پلاستیک جلوگیری کند.

آنها همه جا هستند

 • در دریاها و اقیانوس ها – جایی که آنها هر روز حیوانات را می کشند. آنها همچنین وارد زنجیره غذایی می شوند و به ما برمی گردند. در اقیانوس آرام ، ما یک جزیره پیدا می کنیم که از زباله های پلاستیکی تشکیل شده است ، که ۳ برابر فرانسه است – و هنوز در حال رشد است. پلاستیک ها قبلاً به آب های قطب جنوب رسیده اند.
 • در جنگلی که برای پیاده روی می رویم. اگرچه ایجاد یک روگرفت سیاه به میزان زیادی جریمه می شود ، اما هنوز هم بسیاری از آنها را در جنگل و در بسیاری از مکان ها پیدا می کنیم.

چگونه می توانیم مصرف پلاستیک را کاهش دهیم؟ بیایید چند نکته بگوییم

۱) از کیسه های پلاستیکی و گونی استفاده نکنیم – تجزیه آنها می تواند تا ۲۵ سال طول بکشد – برای برخی از انواع پلاستیک ما اصلاً نمی دانیم که آیا تجزیه کامل اتفاق می افتد. بیایید سعی کنیم بیشتر از کیسه های کاغذی و پارچه ای استفاده کنیم.

۲) خرید در یک فروشگاه غیر بسته بندی را امتحان کنید – در حال حاضر چندین مورد از آنها در جمهوری چک فعال هستند.

۳) گزینه هایی را برای موارد معمول استفاده کنید:

 • نی های کاغذی یا فلزی – می توانید آن را در بسیاری از فروشگاه های الکترونیکی خریداری کنید – زنجیره های نوع مک دونالد قبلاً به این کمپین پیوسته اند
 • میله های گوش – سیخ و پشم پنبه درست کنید
 • مسواک های چوبی – می توانید در بسیاری از فروشگاه های الکترونیکی سفارش دهید
 • لیوان یا فنجان خود را حمل کنید – از موارد یکبار مصرف استفاده نکنید
 • به جای اسباب بازی های پلاستیکی برای کودکان چوبی ، پارچه ای یا فلزی بخرید
 • حتی جعبه های پلاستیکی می توانید غذا را با فولاد ضد زنگ جایگزین کنید
 • بطری پلاستیکی می توانید شیشه ای با کیفیت را جایگزین کنید – امروزه این بطری ها در برابر شکستگی بسیار مقاوم ترند.
 • برای تصفیه و فیلتر آب خرید وسایل گران قیمت ضروری نیست – شونگیت کافی است – این سنگ کاملاً طبیعی است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که آب را در ظرف ریخته ، یک شب سنگ بگذارید و روز بعد آب تمیز و شفابخش داشته باشید.
 •  ظروف ساخته شده از پوسته بامبو یا برنج – مواد کاملا قابل کمپوست هستند! در عرض ۲-۳ سال تجزیه می شود و می توانید آن را در چند رنگ خریداری کنید. عالی برای مهمانی باغ.

من محصولات پلاستیکی در خانه دارم – چگونه می توانم به استفاده از آنها ادامه دهم؟

اگر قبلاً بطری های پلاستیکی یا محصولات دیگری در خانه داشته ایم – در مورد آنها چطور؟ می توانیم آنها را در سطل های مخصوص پلاستیک (رنگ زرد سطل ها) بیندازیم یا سعی کنیم آنها را به محصولی تبدیل کنیم که به کار ما بیاید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *