آیا مرگ کلئوپاترا واقعاً خودکشی بود؟

کلئوپاترا

کلئوپاترا

طبق آخرین سوابق تاریخ ، کلئوپاترا با گزش مار سمی خودکشی کرد. با آرام آرام تبدیل شدن بناها و معابد به آوار ، خاطرات زندگی او در حال ناپدید شدن است. با این حال ، این سوال همچنان باقی است ، آیا او واقعاً خودکشی کرده است یا همه چیز کمی متفاوت بوده است؟

زندگی کلئوپاترا

کلئوپاترا در ۶۹ سال قبل از میلاد متولد شد کلئوپاترا هفتم تئا فیلوپاتور. او در اسکندریه به دنیا آمد ، زندگی کرد و درگذشت. کلئوپاترا از خاندان بطلمیوسی بود. او بسیار تحصیل کرده و به هفت زبان مسلط بود.

در خانواده وی  خودکشی صورت نمی گرفت ، اما قتل صورت می گرفت. از کلئوپاترا به عنوان زنی با طبیعت خشن و آتشین یاد شده است. آیا او داوطلبانه از همه چیز دست می کشد؟

وی در ۱۸ سالگی تاج و تخت را به ارث برد. او با برادرش ازدواج کرد و قرار بود با هم حکومت کنند. اما کلئوپاترا قصد نداشت قدرت خود را تقسیم کند. اندکی پس از آنکه برادرش ، بطلمیوس سیزدهم ، قصد براندازی وی را داشت ، درگذشت. سرنوشت مشابهی برای چندین خواهر و برادر دیگر نیز رقم خورد. فرض بر این است که کلئوپاترا می تواند مسئول دو مرگ دیگر خواهر و برادرش باشد.

کلئوپاترا شریک ژولیوس سزار شد که پسری به دنیا آورد. پس از مرگ سزار ، او دوباره با مارک آنتونی پیوست. طبق سوابق تاریخی ، مارکوس آنتونیوس تصمیم به خودکشی گرفت و کلئوپاترا او را تعقیب کرد.

آزمایش فکری گدنکن برای اثبات قابل قبول بودن داستان مرگ کلئوپاترا

مطالعه گدنکن یکی از آزمایشاتی است که قابل قبول بودن فرضیه مرگ کلئوپاترا را آزمایش می کند. کارشناسان می گویند حدود پنجاه درصد سم به یک گزش مار تزریق می شود که نشان می دهد کلئوپاترا شانس زیادی برای زنده ماندن دارد. خدمتکاری که پیام را قبل از مرگ از کلپاترا به اوکتاویان رساند ، حدود چند صد یارد را طی کرده بود. اما سم ظرف چند ساعت باعث کشته شدن کلئوپاترا می شود.

در معبد نقاشی هایی را می یابیم که در آن کلئوپاترا به تصویر کشیده شده است که ایسیس توسط مار احاطه شده است. او یک تناسخ زنده Isis در نظر گرفته شد ، که نشان می دهد سرنوشت او با مار در ارتباط بود.

کلئوپاترا اوکتاویان را کشت؟

یکی از پیشنهادات ترور کلئوپاترا توسط اوکتاویان است. این بخشی از برنامه تصرف امپراتوری بود. اوکتاویان کنترل قسمت غربی امپراتوری ، مارکوس آنتونیوس را بر قسمت شرقی داشت. از آنجا که اکتاویان می خواست بر کل امپراتوری حکومت کند ، باید اقدامی انجام می شد.

سزارین پسر کلئوپاترا تهدیدی برای روم محسوب می شد. چند روز قبل از رسیدن اوکتاویان ، کلئوپاترا پسرش را به اتیوپی فرستاد. قرار بود او در آنجا امن باشد. با این وجود سزارین پیدا و کشته شد. برخی منابع اظهار داشتند که این اوکتاویان بود که پس از قتل پسرش ، کلوپاترا را برای ترور کلئوپاترا فرستاد. این به او این امکان را می دهد تا کنترل کل امپراتوری را در دست بگیرد. جسد وی را در کنار دو خدمتکار پیدا کردند. آنها همچنین توسط مار گزیده شدند. اما آیا سم برای کشتن ۳ نفر در چنین زمان سریع کافی بود؟

مطالعات اخیر نشان می دهد که احتمال محتمل ترین نسخه این است که کلئوپاترا در اثر کوکتلی که حاوی سم بود ، جان باخته است و نه نیش مار.

نتیجه

در این مرحله ، به نظر می رسد که مرگ کلئوپاترا به وضوح قابل حل نیست. اطلاعات غیررسمی کمی در مورد آخرین ساعات قبل از مرگ وی وجود دارد. اما س certainlyال این است که آیا نسخه مار تنها نسخه ممکن است؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *