آب ابزار کمک کننده برای زایمان

بعد از زایمان وزنتان بالا رفته؟

در صورتی که برای زایمان داخل آب برنامه ریزی کرده اید آب مورد بسیار خوبی برای اضافه شدن به لیست ابزارهای کمک کننده شما در جریان زایمان خواهد بود. خانم های بسیاری از اعجاز آب در طی زایمانشان صحبت کرده اند.

من یک زایمان طبیعی داشته ام و اصلی ترین مراحل زایمانم را در وان آب سپری کرده ام. نانسی مادر دو فرزند توضیح می دهد: در طول هر انقباض من کمی شناور می شدم و همسرم روی شکمم آب می ریخت. جودیت می گوید: عالی بود! آب یک چیز بهشتی است. در اکثر بیمارستانها در مورد استفاده از وان آب یا حوضچه آبگرم نیاز به اجازه پزشک و اقدامات رسمی وجود دارد. در صورتی که این کار ممنوع باشد دوش بگیرید. آن چیزی که تجویز پزشک در این لحظه است حس کردن قطرات آب گم است که روی شکم و پشت تان می ریزد.

نحوه قرارگیری

در هنگام زایمان در وضعیت های متفاوتی می توانید قرار بگیرید. بدترین وضعیتی که باید از آن اجتناب کنید خوابیدن به روی پشت است. زیرا در این حالت ورید اجوف تحتانی تحت فشار قرار گرفته و نیروی جاذبه از بیرون آمدن نوزاد جلوگیری می کند. همچنین در صورتی که زایمان را از پشت انجام می دهید وضعیت راحتی نخواهید داشت.

به پهلو دراز بکشید دراز کشیدن بر روی پهلوی چپ برای بهبود جریان خون شما و کودک پیشنهاد می شود ولی چنانچه احساس راحتی نمی کنید بر روی پهلوی راست دراز بکشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud