راه های مقابله با عدم پیروی از تغییرات درون سازمانی توسط کارمندان

روابط میان کارمند و مدیر

بعد از آنکه در سایت های استخدامی ، افراد مورد نظر را در شرکت خود استخدام کردید، ممکن است دوست داشته باشید با نیروی جدید، تغییراتی را در سازمان ایجاد کنید. اما ممکن است در این میان برخی از افراد چندان به این تغییرات عمل نکنند. چاره چیست؟ با ما باشید چرا که قصد داریم در این مطلب به بررسی راه های مقابله با عدم پیروی از تغییرات درون سازمانی توسط کارمندان ، بپردازیم.

علت را بیابید

بهترین راه برای آنکه بتوانید مشکلی را برطرف کنید، این است که علت را جست و جو کنید و آن را بیابید. چنانچه کارمندان شما از تغییرات مد نظر شما در سازمان پیروی نمی کنند، بهتر است که به طور واضح و خیلی شفاف علت را جویا شوید و علت مخالفت آن ها را بپرسید. با این کار می توانید عوامل را شناسایی کنید و به رفع آن فکر کنید.

سعی کنید بیشتر شنونده باشید تا گوینده

اگر بتوانید همانند یک رهبر همراه در شرکت خود عمل کنید، می توانید به راحتی مشکلات را پشت سر بگذارید. پیشنهاد می کنیم با برگزاری جلسات محترمانه، سعی کنید نظرات و دلیل مخالفت کارکنان را بشوید و آن را راهنمایی کنید تا درک درستی از تغییراتی که مد نظر دارید، داشته باشند.

به احساسات کارکنان توجه کنید

همواره این موضوع را مد نظر داشته باشید که کارکنان شما نیروهای مهمی هستند و سرمایه ای عظیم که همواره باید احساسات آنان را مد نظر قرار دهید. بی توجهی نسبت به نظرات آنان می تواند شرکت شما را در ورطه شکست بکشاند.

کمک بخواهید

هیچ مشکلی نیست که اگر از کارمندان خود برای حل مسائل کمک بخواهید. توجه داشته باشید که نه تنها وجهه شما خراب نمی شود بلکه برای شما احترام بیشتری قائل خواهند شد. درخواست های دستوری و نگاه بالا به پایین، دیگر جوابگو نیست.

گام های بعدی را شفاف سازی کنید

گاهی عدم آگاهی کامل سبب می شود که کارکنان شما از تغییرات سرباز زنند. پس بهتر است که گام های بعدی را نیز شفاف سازی کنید تا همه بدانند قرار است در سازمان چه اتفاقاتی رخ دهد. شناخت آنان را بیشتر کنید تا با دید باز از تغییرات استقبال کنند.

با کمک این روش ها می توانید، مشکل عدم پیروی از تغییرات درون سازمانی توسط کارمندان را به راحتی حل کنید و روند رو به صعودی را تجربه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *