بهترین آنتی ویروس های اندروید کدامند؟

اندروید Oامنیت در دنیای امروز که همه چیز دیجیتالی شده بسیار مهم است و اغلب کاربران گوشی های هوشمند به دلیل سهل انگاری و نداشتن آنتی ویروس مناسب اطلاعاتشان به خطر می افتند. شرکت AV-TEST در جدیدترین تحقیقاتش به بررسی بهترین آنتی ویروس های اندروید پرداخته و آزمایش های مختلفی برای مشخص شدن برترین ها انجام داده است.

کاربران با توجه به نتایج این تست امنیتی میتوانند بهترین آنتی ویروس های اندروید را شناسایی و از آنها استفاده کنند.

AV-TEST در بازه شش ماهه نوامبر ۲۰۱۷ تا مارس ۲۰۱۸، هر محصول را از سه جنبه حافظت (Protection)، استفاده آسان (Usability) و قابلیت ها (Features) بررسی کرده است. امتیاز دو بخش Protection و Usability حداکثر می تواند ۶ از ۶ باشد، امتیاز بخش Features نیز حداکثر به ۱ می رسد، بنابراین محصولی که امتیاز محصولی که در هر سه بخش عملکرد حداکثری را به نمایش بگذارد، به ۱۳ می رسد. در این دور از بررسی ها آنتی ویروس Play Protect گوگل نیز مورد ارزیابی قرار گرفته است.

در این دور از بررسی ها، محصولات هر یک از Avast ،Bitdefender ،G Data ،Kaspersky Lab ،PSafe ،Symantec ،Tencent و Trend Micro موفق به کسب امتیاز حداکثری ۱۳ از ۱۳ شده اند و بهترین عملکرد ممکن را به نمایش گذاشته اند. McAfee با کسب امتیاز ۱۲,۸ و Alibaba و AhnLab با امتیازهای به ترتیب ۱۲.۷ و ۱۲.۴، عملکرد بسیار خوبی داشته اند.

در تست شناسایی بدافزار، Alibaba ،Avast ،McAfee و PSafe بهترین عملکرد را داشته اند، البته Bitdefender و Kaspersky عملکرد بسیار نزدیکی داشته اند. اما آنتی ویروس Play Protect گوگل با تشخیص فقط ۵۶,۸ درصد بدافزارها، عملکرد مأیوس کننده ای داشته است. میانگین قدرت تشخیص محصولات بررسی شده ۱۶.۵ درصد بوده است.

علی رغم اینکه اینتل ظرف ماه های اخیر گام های مثبتی در راستای مبارزه با تهدیدها برداشته است، اما بررسی های AV-TEST نشان می دهد هنوز آنتی ویروس این کمپانی آماده محافظت از کاربران اندروید نیست و نصب یک برنامه ثالث ارجحیت دارد.

همچنین بررسی ها نشان داده است از ۱۶ محصول بررسی شده، ۱۲ تای آنها تأثیر ناچیز بر سرعت دستگاه کاربر می گذارند و موفق به کسب امتیاز ۶ ا ۶ شده اند، بنابراین شناس بسیار کمی وجود دارد باعث افت محسوس کارایی گوشی یا تبلت شما شوند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *