کار در منزل چه خطراتی به همراه دارد؟

کسب ‏وکارهای دورکارمزایای کار در منزل به حدی ست که با در نظر گرفتن ترافیک های ستوه آور و شرایط نه چندان ایده آل محیط های اداری، باعث شده تا بسیاری از افراد جامعه که پتانسیل قرار گرفتن در نقش یک فریلنسر موفق را داشته باشند به سمت دورکاری روی آورده و به کار در منزل مشغول شوند.
اما در کنار مزایای بی اندازه کار در خانه، زمانی که قید محیط کاری بیرون را زده و در خانه مشغول به فعالیت روی پروژه های تخصص خود می شوید، باید از خطراتی که این روند به همراه دارد نیز مطلع شده و تا حد امکان از بروز آن ها جلوگیری نمایید.

در اینجا به تعدادی از خطراتی که هنگام کار در منزل شما را تهدید می کند، اشاره ی مختصری خواهیم داشت.

ادغام کار و زندگی در یک سبد به هم ریخته

زمانی که به کار در منزل مشغول می شوید، رفته رفته فاصله ی بین کار و زندگی خصوصی شما از بین رفته و یا خیلی باریک می شود. شما باید به طور جدی از این موضوع اجتناب کرده و سعی کنید ساعاتی را به کار اختصاص داده و پس از پایان پذیرفتن آن ساعات به طور کلی به زندگی شخصی خود بپردازید.
متاسفانه زمانی که در خانه کار خود را پی می گیرید، حتی روزهای تعطیل خود را در محیط کاری و دارای مسئولیت احساس می کنید که با جداسازی ساعات کاری از زندگی می باید بر این موضوع غلبه کنید.

وقتی خانه تبدیل به زندان می شود

یکی دیگر از معایب کار در خانه زمانی خود را نشان می دهد که برای طولانی مدت در خانه مانده و فضای خانه شبیه به زندان می شود.
زمانی که برای رفتن به اداره و محیط کار خود مجبور هستید مسافتی را طی نمایید، در کنار خستگی مسیر و ترافیک های شهری به هر جهت حال و هوایی عوض کرده و در طول روز دوبار در سطح شهر به تردد می پردازید. اما وقتی در خانه کار می کنید ممکن است برای چند روز متوالی از منزل خارج نشده و یک جا ماندگی می توانید فضای صمیمانه ی خانه را به زندان تبدیل کرده و بر روحیه ی شما تاثیرات بسیار منفی برجای بگذارد.
به همین دلیل توصیه می شود حتما فریلنسرها به خروج روزانه از منزل توجه نشان داده و اوقاتی را برای گشت و گذار خود هر چند کوچک اختصاص دهند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *