خطرناکترین مکان های توریستی جهان کدامند؟

گردشگری و سفر به مکانهای دور افتاده و جنگلی خطرهای خاص خودش را دارد. هرچند کسانی که به جزایر و مکانهای ناشناخته می روند از تجهیزات و راهنماهای محلی استفاده می کنند. اما باز هم خطرات همیشه در کمینند.

دره مرگ؛ ایالات متحده آمریکا

دره مرگ منطقه ای بسیار گرم و سوزان به شمار می رود. این منطقه با دارا بودن دمای ۵۶٫۷ درجه سانتیگراد بالای صفر، یکی از گرم ترین مناطق روی کره زمین است و هر چقدر هم که طاقت داشته باشید، خورشید سوزان و دمای وحشتناک شما را از پای در خواهد آورد. شما بدون آب تنها ۱۴ ساعت در این منطقه دوام خواهید آورد.

بیابان دناکل؛ اریتره

دمای تقریبا ۵۰ درجه سانتیگراد، آتشفشان های فعال و متعدد و آبفشان هایی که گازهای سمی متصاعد می کنند، باعث می شوند که از بیابان دناکل به عنوان یکی از خطرناک ترین نقاط گردشگری جهان یاد شود. بیشتر افراد درباره خطرهای این مکان که «جهنم روی زمین» لقب گرفته آگاهی دارند، با این حال ماجراجویان شجاع همواره از سراسر جهان برای دیدن آن مراجعه می کنند. رفتن به این مکان آن هم بدون داشتن راهنمایی با تجربه، کار بسیار خطرناکی به شمار می رود.

کوه واشنگتن؛ ایالات متحده آمریکا

در قله کوه واشنگتن سریع ترین بادهایی که روی کره زمین وجود دارد، می وزد. بیشترین سرعتی که تا به حال در این نقطه به ثبت رسیده، ۳۲۷ کیلومتر بر ساعت بوده است. بادهای سهمگین تنها نگرانی موجود در این منطقه نیستند؛ دمای منفی ۴۰ درجه و بارش های وحشتناک و پیوسته برف در کوه واشنگتن، این منطقه را بسیار خطرناک تر از قبل نشان می دهد.

علی رغم ارتفاع نه چندان بلند ۱۹۱۷ متری از سطح زمین، کوه واشنگتن یکی از مرگبار ترین قله های جهان به شمار می رود. بار و شرایطی که انسان در این مکان تجربه می کند، تقریبا همان چیزی است که در قله اورست شاهدش هستیم.

آتشفشان سینابونگ؛ اندونزی

این آتشفشان فعال در جزیره سوماترای اندونزی قرار دارد. فوران ها هر از چند گاهی رخ می دهند و مردم بدون سرپناه محل را ترک می کنند. شهرها و دهکده های اطراف تا به حال چندین بار (سال های ۲۰۱۰، ۲۰۱۳، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵) زیر انبوهی از دود و خاکستر دفن شده اند. آخرین فوران در ۲۷ فوریه سال گذشته رخ داد و گازهای آتشفشانی، سنگ و خاکستر، تا ارتفاع ۲۵۰۰ متری پرتاب شدند. هیچکس نمی داند که روز بعد در این منطقه چه اتفاقی رخ خواهد داد.

؛ برزیل

بسیاری این جزیره که در سواحل برزیل پنهان شده را خطرناک ترین نقطه گردشگری جهان می دانند. دلیل آن کاملا واضح مشخص است. این جزیره خطرناک ترین و سمی ترین مار جهان «افعی سرنیزه ای زرین» را میزبانی می کند. تحقیقات نشان داده که در هر متر مربع از جزیره، ۵ عدد از این مارها زندگی می کنند. داستان های زیادی درباره درگیری افراد با این جانوران و کشته شدن آن ها به گوش می رسد.

مارها حتی مسئول فانوس جزیره را نیز به کام مرگ فرستاده اند. به همین دلیل دولت برزیل آن را خودکار کرده و از ورود هر کسی به جزیره شدیدا جلوگیری می کند.

پارک ملی مادیدی؛ بولیوی

 

در نگاه اول این مکان بسیار زیبا به نظر می رسد، اما باید بگوییم که پارک گردشگری یاد شده به شدت خطرناک است. در پارک ملی مادیدی کشنده ترین و سمی ترین گونه های جانوری زندگی می کنند. هر گونه تماس با گیاهان این جزیره خارش، سرگیجه و مشکلات این چنینی برای شما به وجود می آورد. انگل های گرمسیری با هر گونه بریدگی سطحی و یا زخم کوچک وارد بدن شما خواهند شد.

دره مرگ؛ شبه جزیره کامچاتکا، روسیه

این جزیره که در شرق کشور روسیه واقع شده نیز دره مرگی به نام خود دارد. تمرکز بالای گازهای سمی، هر موجود زنده ای در منطقه را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. حیوانات و گیاهان خیلی زود جانشان را از دست می دهند و احساس ناخوشی، تب، سرگیجه و لرز نیز سریعا به سراغ انسان ها می آید.

جزیره مرجانی بکنی؛ جزایر مارشال

این جزیره در نگاه اول بسیار زیبا به نظر می رسد، اما انجام آزمایش های اتمی متعدد در آن و آلودگی به مواد رادیو اکتیو، باعث شده که از آن به عنوان مکانی خطرناک یاد شود. ساکنان جزیره مجبور شدند خانه های خود را ترک کنند. با وجود گذشت چندین سال از آزمایش ها، جزیره در حال حاضر نیز برای گونه های زیستی خطرناک است و سطح بالای رادیو اکتیو آن می تواند باعث ایجاد سرطان شود.

پادشاهی فیل ها در چونبوری؛ تایلند

در مزرعه کروکودیل این منطقه، مالک قایق کوچک و نیمه بسته ای در نظر گرفته که گردشگران می توانند با سوار شدن بر آن به این خزندگان خطرناک غذا بدهند. این قایق با استفاده از چوب نازک و بشکه هایی پلاستیکی که تعادل آن را حفظ می کنند، ساخته شده و نیمی از آن با حفاظی توری مانند پوشیده شده است. بازدید کنندگان وارد قایق شده و با استفاده از چوب های ماهیگیری به کروکودیل ها غذا می دهند.

گوشت و دیگر خوراکی ها به میله آویزان شده و جلوی خزندگان غول پیکر قرار داده می شود. برخی از گردشگران نیز با قرار دادن غذا جلوی آن ها و بالا کشیدن آن، کروکودیل ها را دست می اندازند.

فرو رفتگی عَفَر؛ اتیوپی

آتشفشان ارتا آله در منطقه عفر، یکی از خطرناک ترین آتشفشان ها و نقاط گردشگری جهان به شمار می رود. زلزله های کوچکی که به طور پیوسته در این منطقه رخ می دهند، باعث شده که شکاف های متعددی به وجود بیاید. این مسئله به خاطر وجود دو دریاچه گدازه در دهانه آتشفشان رخ می دهد. میزان گدازه های درون آن ها به طور ثابت تغییر کرده و همین امر سبب می شود که سطح زمین بالا و پایین برود.

دریاچه ناترون؛ تانزانیا

 

این عکس در وهله نخست شبیه به مناظر فرا زمینی جلوه می کند، اما باید بگوییم که شما در حال مشاهده دریاچه ناترون هستید. پوسته نمکی قلیایی روی سطح دریاچه بسیار خطرناک است و هر موجود زنده ای با آن تماس داشته باشد، جانش را از دست خواهد داد. شنا کردن در دریاچه به شدت ممنوع است و بوی ناخوشایند و آزار دهنده سولفید هیدروژن به شما اجازه نمی دهد که برای مدت زیادی از مناظر خیره کننده منظره لذت ببرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud