ویژگی های برتر یک مدیر حرفه ای و برتر چیست؟

کسب و کار

ممکن است از خود بپرسید که چرا اصلا رفتار یک مدیر، موضوع مهمی برای بحث است؟ باید در پاسخ بگوییم که رفتار حرفه ای در هر سطح برای همه ی افراد مهم است. هیچ یک از ما دوست نداریم با افرادی نشست و برخواست داشته باشیم که رفتار غیر حرفه ای و نامتناسبی دارد. ما امروی به سراغ مقاله ای رفتیم که ویژگی های برتر یک مدیر حرفه ای را از نظر مدیر منابع انسانی لینکدین، که شبکه اجتماعی مهمی برای بیزینس من ها است، بر شمرده است. با ما در این بخش همراه شوید.

ویژگی های برتر یک مدیر حرفه ای و برتر

آن چه که مسلم است این است که رفتارهای مدیرانی که در یک مجموعه مشغول فعالیت هستند، به طور مستقیم بر کیفیت کارکرد، پیشرفت تیم و عملکرد سازمان تاثیر دارد. لذا اهمیت به این موضوع، اهمیت به کسب و کار است و به ساحل مقصد رساندن اهداف!
یکی از عوامل موفقیت در کسب و کار کوچک و بزرگ، همین رفتار حرفه ای مدیران است. مدیران هستند که به کارمندان جهت می دهند و رفتار آنان را شکل می دهند، به آن ها انگیزه می بخشند و یا دلسردشان می کنند.
با ما باشید تا نظرات پت وادورز (Pat Wadors) مدیر بخش منابع انسانی لینکدین را در ارتباط با تجربه ی ارزیابی از رفتارهای حرفه ای مدیران موفق را بدانیم.

ویژگی‌هایی برای مدیریت برای هر سازمانی که می خواهد موفق باشد

توجه به رشد کارکنان

به زبان ساده باید بگوییم که هر فردی دوست دارد در زندگی به خصوص در زندگی کاری پیشرفت کند. آب پاک هم اگر در جایی راکد بماند، به اصطلاح می گندد، چه رسد به انسان زیاده خواه جاه طلب که میل به پیشرفت و ترقی دارد. لذا هیچ کارمندی تا ابد برای یک سازمان نخواهد بود اگر احساس نکند درجا می زند!
از سوی دیگر مدیران بهترین ها را برای سازمان خود می خواهند، پس چه بهتر خواهد بود که با برقراری اتحاد و عدالت میان کارمندان، همیشه به فکر پیشرفت آنان باشند تا هم خود سود ببرند و هم کارکنان!

گزارش های عملکرد مدام روی میزشان است

یک مدیر حرفه ای هرگز به انتظار پایان سال نمینشیند. او طی کار و انجام پروژه ها، مرتبا عملکرد را بررسی می کند تا در جریان امور قرار گیرد. او مداوم با اعضای تیم گفت و گو می کند و همدلی و همراهی خود را به تیم نشان میدهد.

وادورز می گوید: این مرورها الزاما گزارشات هیجان‌آوری نیستند و حتی می‌توانند خسته کننده باشند.

مدیران حرفه ای نظرات خود را شفاف بیان می کنند

مدیران حرفه ای خود را در پشت لیست انتظاراتشان پنهان نمی کنند و مستقیما با اعضای تیم و کارندان گفته و می کنند تا انتظاراتشان را شفاف بیان کنند. دهان به دهان شدن انتظارات مدیران سرانجام خوبی ندارد.

مدیران حرفه ای پرورش دهنده ی ذهنیت هستند

بهترین مدیران افرادی هستند که در پی توانمندسازی کارکنا خود هستند و از آن ها میخواهند همیشه به دنبال ارائه راه کارهای جدید و خلاقانه و بهتر باشند.

ریسک پذیری را به کارکنان آموزش می دهند

بر عقیده ی وادورز، کارمندان لینکدین باید بتوانند بگویند که: من این اختیار را دارم که در یک چارچوب معین تصمیم گیری‌هایی داشته باشم و دست به ریسک‌های حساب شده بزنم؛در این صورت است که از اشتباهات خود در لینکدین درس می‌گیرم.
این یعنی باید به کارمندان رویکرد نترسیدن از شکست را آموخت تا آنان بتوانند نوعی تجربه بدون ترس از هدر دادن وقت به دست آورند.

مدیران درباره ی خطی مشی توضیح می دهند

مدیران حرفه ای و موفق، در ارتباط با خط مشی و ماموریت کلی و چشم انداز سازمان، با اعضای تیم و تمام کارمندان صحبت می کنند و آنان را همانند اعضای یک خانواده، در جریان امور قرار می دهند.

مدیران حرفهای به وعده ها و حرف های خود عمل می کنند

بهترین مدیران، یا اصلا بگوییم بهترین افراد، کسانی هستند که به حرف ها و وعده های خود عمل می کنند. از سوی دیگر، بهترین مدیران کسانی هستند که دقیقا همان گونه که از کارمندان انتظار دارند، رفتار کنند. هیچ الگوی قوی بهتر از یک مدیر حرفه ای نیست.

همان طور که مشاهده کردید، ویژگی های برتر یک مدیر حرفه ای می تواند در موارد فوق خلاصه شود. بی شک هیچ مدیری بدون توانایی ها و ویژگی های فوق نمی تواند در مقام مدیریت به خوبی عمل کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud