چه تجهیزاتی برای راه اندازی آشپزخانه صنعتی نیاز است؟

داستان دانشجوی دختر ایرانی در فرانسه و غذا و پول قرضی

برای راه اندازی یک رستوران یا کترینگ نیازمند فضا و تجهیزات خاص این صنعت هستید. طبخ انواع غذاها بدون داشتن تجهیزات خاص امکان پذیر نیست. قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی با توجه به جنس و برند متغیر است توصیه کارشناسان این است که وسایلی را انتخاب کنید که هم با کیفیت باشند و هم گارانتی پس از فروش داشته باشند.

فر پیتزا، گریل تخت، گریل ذغالی، دیگر تجهیز آشپزخانه های صنعتی هر کدام از این موارد در مدل های مختلف در بازار موجودند. اما سعی کنید زمان خرید توجه داشته باشید که از متریال با کیفیت ساخته شده باشد، خود منبع آلودگی نباشد، ترجیحا تمام استیل باشد و…

خرید تجهزات مناسب موجب صرفه جویی در مصرف انرژی شده و هزینه های آتی را کاهش می دهد. برای کاهش انرژی مصرفی در آشپزخانه صنعتی این تجهیزات بسیار مناسب هستند و کارایی بهینه ای دارند.

انتخاب یک تولید کننده خوب که بتواند ضمن تولید با کیفیت مسئولیت راه اندازی به موقع و پشتیبانی صد در صد محصولات خود را داشته باشد کمی نیاز به تحقیق دارد.

اگرچه وسایل زیادی برای راه اندازی رستوران لازم است اما چند مورد از مهمترین ها را در ادامه نام می بریم.

ماشین های ظرفشویی صنعتی: یکی از کاربردی ترین تجهیزات رستوران، ماشین ظرفشویی است. ماشین های ظرفشویی صنعتی دارای محفظه عایق گرما و حرارت هستند و می توانند میزان حرارت آب تنظیم شده را در وضعیت ثابت نگه دارند. استفاده از نیروی انسانی نمی تواند جایگزین ماشین های ظرفشویی صنعتی در کترینگ ها شود.

گاز القایی: یکی از راه های صرفه جویی در مصرف انرژی آشپزخانه های صنعتی استفاده از گازهای بزرگ چند شعله القایی است. این تجهیزات می توانند با محدود کردن میزان گرما، انرژی بیشتری را برای ظرف طبخ غذا متمرکز کنند. سیستم کار گاز القایی بدین صورت است که با برداشتن ظرف طبخ غذا، با قطع میدان مغناطیسی، حرارت زیر قابلمه به طور اتوماتیک قطع شده و جریان سوخت خاموش می شود.

گریل های سازگار با محیط زیست: گریل از تجهیزات رستوران پر مصرف و همیشه روشن است که انرژی بسیاری را مصرف می کند. گریل های جدید و به اصطلاح سازگار با محیط زیست، نسل جدید گریل های صنعتی هستند که جایگزین گریل های پر مصرف قدیمی شده اند. نسل جدید گریل های پیشرفته دارای صفحه های شیار داری هستند که دارای سنسور و تایمر است. ویژگی انحصای گریل های سازگار با طبیعت در زمان بندی برای خاموشی توسط سنسور است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *