تکنولوژی امواج بینورال چیست؟

 آماده یک تحول مثبت باشید

بی گمان یکی از مهمترین فاکتورهای موفقیت در هر فعالیت و رضایتی که از انجام آن فعالیت حاصل می شود به میزان آمادگی ذهنی شما در رویارویی با آن موضوع بستگی دارد تا بهترین واکنش را در موقعیت مناسب از خود بروز دهید و جایی برای پشیمانی و ناراحتی از گذشته بر ذهنتان نماند.

سرعت روز افزون تکنولوژی باعث شده به توانمندیهایی دست پیدا کنیم که برای نیاکانمان گاه در حد آرزو و گاه محال می آمد . سرعت تغییرات هر روز شتاب بیشتری به خود می گیرد و فاصله انسانها با آرزوهایشان کمتر و کمتر می شود . یکی از این تحولات مهم در جهان امروز رشد ابزار کنترل و مدیریت مغز است.

از چند هزار سال پیش تا اوائل قرن بیست و یکم میلادی توانایی دستیابی به قدرتهای فوق عادی بشر و ادراکات فراحسی تنها مختص یک عده بسیار معدود در کل دنیا بود که به لطف تمرینات منظم و مداومِ تکنیک‌های باستانی نظیر مدیتیشن و یوگا ، ذکر و سایر آیینهای مذهبی پس از سالها تمرین حاصل می شد. در یک کلام فقط رهجویان مکاتب عرفانی بودند که به این توانایی ها که در زمره کرامات طبقه بندی می شدند دست می یافتند.

امروزه می دانیم این کرامات از منبع غیب نبوده بلکه تمرینات مربوط به خودشناسی ایشان را قادر می ساخته از درصد بالاتری از توان مغز نسبت به انسانهای معمولی برخوردار شوند و یک سوپر من ( انسان برتر) به نظر برسند. در گذشته این توانمندی آنقدر از دسترس عام دور بوده که برای اکثر مردم همیشه ناشناخته مانده و عموم مردم حتی به داشتن آن هم نمی اندیشیده اند .

در حالیکه امروزه با گسترش علم می توانیم به داشتن این توانمندی ها فکر کنیم بدیهی است خیلی زود متوجه جایگاه والای آن در بهبود کیفیت زندگی انسانها و حتی خلق یک تحول بزرگ در زندگی خود خواهیم شد.

 کنترل مغز خود را در دست بگیرید

برای کشف اهمیت این موضوع کافی است به فعالیت های مغزی که عموما در زندگی انجام می دهیم نگاه کنیم.
عموم ما هر روز صبح از خواب بیدار می شویم
– غذا میل می کنیم درس می خوانیم
– در آزمون شرکت می کنیم برای زندگیمان تصمیم میگیریم
از آموخته هایمان استفاده می کنیم ورزش میکنیم
– می خوابیم – تفریح می کنیم
– عبادت می کنیم – خسته می شویم
– یک کار هنری می کنیم تولدمان را جشن می گیریم
– به میهمانی می رویم – و بسیاری کارهای شناخته شده دیگر
در انتها اگر از فعالیتهایمان احساس رضایت کنیم و لذت ببریم
احساس موفقیت و خوشبختی خواهیم کرد.

بی گمان یکی از مهمترین فاکتورهای موفقیت در هر فعالیت و رضایتی که از انجام آن فعالیت حاصل می شود به میزان آمادگی ذهنی شما در رویارویی با آن موضوع بستگی دارد تا بهترین واکنش را در موقعیت مناسب از خود بروز دهید و جایی برای پشیمانی و ناراحتی از گذشته بر ذهنتان نماند.

یک مطالعه علمی نشان می دهد اگر با آمادگی ذهنی شروع به مطالعه کتاب کنید درک مطلب و حافظه شما حدود ۶۰ برابر زمانی است که بدون آمادگی مطالعه می کنید.

این آمادگی ذهنی و همراهی حتی در خواب هم موثر می باشد. زیرا مطالعات علمی نشان می دهد خواب شبانه با کیفیت نوید یک شروع خوب برای شما خواهد بود و این کیفیت علاوه بر خواب در سایر رفتارهای ما هم همواره نقش اصلی را ایفاء می کند.

موارد بسیاری از این دست وجود دارند که چند مورد دیگر اشاره می کنیم.

ورزش کردن هنگامی که انرژی کافی دارید را با زمانی که انرژی کافی ندارید

شرکت در یک آزمون علمی با حافظه کارامد را زمانی که حافظه شما را یاری نمی کند

نقاشی کشیدن وقتی ذهنتان خلاق است با زمانی که ذهنتان خسته و عادتی شده

انجام یک کار جدید هنگامی که دقت کافی دارید با زمانی که خوبالود و خسته اید

رفتن به رختخواب و سریع خوابیدن را با زمانی که اصلا خوابتان نمی آید

اگر تا چند سال پیش بر این باور بودید که میزان مشارکت مغز و آماگی ذهنی امری است خارج از حیطه اختیارات شما و لازم است شانس با شما همراه باشد تا روز امتحان ریاضی خسته و خوابالوده نباشید و ذهنتان کاملا مهیای آزمون ریاضی باشد و بخش استدلال و منطق مغزتان آماده همکاری با شما باشد کسی بر شما خرده نمی گرفت

اما امروز این امکان برای همه انسانها فراهم آمده تا بتوانند ذهن خود را متناسب با عملکرد دلخواشان هماهنگ کنند و به کیفیت بالاتری در زندگی دست یابند . این امر به لطف تکنولوژی تولید امواج بینورال میسر شده است.

 تکنولوژی امواج بینورال هماهنگ کننده مغز

تکنولوژی امواج بینورال می‌تواند به شما اجازه می دهد ذهن خود را متناسب با فعالیتی که برایتان اهمیت دارد و قصد انجام آن را دارید سازمان دهید با این تکنولوژی می توانید مستقیماً ً به وضعیت‌های سودمند مدیتیشن و ادراک توسعه‌یافته دست پیدا کنید و به شکلی ارادی مغز خود را با فعالیت مورد نظرتان هماهنگ نمایید .
در این روش از امواج صوتی برای انتقال شنونده به فرکانس‌های برتر آگاهی استفاده می شود و حاصل آن ، قراردادن مغز در وضعیتهایی است که شکل آگاهی انسان دستخوش تحولات عمیقی در مغز می شود.
ساز و کار دستیابی به امواج بینورال به این شکل است که سیکل‌های صوتی خالص و دقیق با فرکانس‌های متفاوت از طریق یک هدفون استریو به مغز می‌رسد و دو نیمکره مغزی در هماهنگی با یکدیگر عمل نموده و در حقیقت سیگنال‌های صوتی خارجی پس از مدت کوتاهی دیگر شنیده نمی‌شوند و آنچه توسط مغز درک می‌گردد یک سیگنال سوم مجازی به نام فرکانس بینورال است و در پی تولید ممتد موج بینورال در مغز سلول‌های مغزی به ترتیب در پاسخ به این فرکانس و در هماهنگی کامل با یکدیگر مرتعش می‌شوند. بدین ترتیب اصوات هماهنگ‌کننده مغزی بدون تلاش زیاد فعالیت مغز را به‌سوی الگوهای بسیار ویژه، سازمان‌یافته و منسجمی هدایت می‌کنند که این امر باعث دسترسی به وضعیت‌های جالب ‌توجه آگاهی توسعه‌یافته می‌شود.
کاری که پیشتر با سالها ریاضت و طی طریق میسر می شد امروزه تنها با مدت کوتاهی گوش کردن به یک صدای استریو بینورال ممکن شده است.

چگونگی تولید امواج صوتی بینورال برای مغز به زبان ساده

تولید موج بینورال را می توان اینگونه توضیح داد که مثلا وقتی سیگنال با فرکانس ۱۰۰ سیکل در ثانیه به یک گوش و همزمان همان صدا با فرکانس ۱۱۰ هرتز به گوش دیگر می رسد. فرکانس سومی از تفاضل دو فرکانس مذکور یعنی ۱۰ سیکل در ثانیه داخل مغز تولید شود. در واقع مغز شما هنگام عادتی شدن بجای شنیدن دو فرکانس متفاوت، صوت ریتمیک و آرام بخشی را درک خواهد کرد که فرکانس آن ۱۰ سیکل در ثانیه می‌باشد و آرامشی که از این صوت مجازی دریافت می کند بیش از آرامشی است که با تمرکز روی هر صدای واقعی می توان دریافت کرد.

با بینورال آرامتر از دریا ، مهیجتر از طوفان

در مقام تشبیه می توانید پدیده دیدن سراب در بیابان را بیاد بیاورید. تصویری از آب را که وجود ندارد مشاهده می شود یا مواجه شدن با چرخهای خودرویی که بخاطر شکل رینگهای مخصوص وقتی خودرو با سرعت مشخصی روبه جلو حرکت می کند ولی این تصور را در ذهن شما ایجاد می کنند که اتوموبیل به سوی عقب در حرکت است.
حائز اهمیت است تحقیقات نشان می دهد استفاده از امواج بینورال علاوه بر هدایت فعالیت مغز به‌ طرف وضعیت‌های کاملاً اختصاصی نظیر (تمرکز و ادراک) و (ریلکسیشن و تجسم) (مدیتیشن، یادگیری و حافظه) و (خواب و شفا). آهنگ ریتمیک فرکانس‌های بینورال باعث ایجاد تعادل در نیمکره‌های راست و چپ مغز شده و وضعیت جالب‌توجهی به نام هماهنگی نیمکره‌ها می‌شود. همچنین پدیده مذکور توأم با افزایش خلاقیت، سرخوشی، افزایش تمرکز، آرامش عمیق و افزایش توانایی‌های یادگیری می‌باشد.

 فیزیولوژی فرکانس‌های بینورال در ایجاد تغییر سطح آگاهی

باید بدانید فرکانس‌های بینورال از طریق سیستم شبکه‌ای فعال‌کننده مغز بر روی آگاهی اثر می‌کند. این سیستم مسئول کنترل بیداری، توجه و هوشیاری می‌باشد. تفسیر، پاسخ و واکنش نسبت به اطلاعات دریافتی توسط سیستم شبکه‌ای مغز و تحریک تالاموس و قشر مغز توسط آن اداره می‌شود.
همچنین سیستم شبکه‌ای فعال‌کننده مغزی مسئول کنترل توجه و میزان هوشیاری است. گوش دادن به فرکانس‌های بینورال باعث ارائه اطلاعات به سیستم شبکه‌ای فعال‌کننده مغزی می‌شود. این امر به دلیل پذیرفتن فرکانس‌های منحصر به‌فرد بینورال موجی شکل به‌عنوان الگوهای امواج مغزی توسط این سیستم می‌باشد. این اطلاعات شامل کاراکتر، کیفیت و دیگر ویژگی‌های حالتی از آگاهی که فرکانس‌های بینورال ارائه می‌کنند می‌باشد درصورتی‌که تحریکات داخلی بدن، احساسات، روحیات، عقاید و تحریکات حسی خارجی در تعارض با این اطلاعات نباشد سیستم شبکه‌ای فعال‌کننده مغزی وضعیت‌آگاهی را در تطابق با تحریک فرکانس‌های بینورال تغییر خواهد داد. این امر در حقیقت ناشی از کارکرد طبیعی مغز در حفظ هموستاز (تعادل داخلی) می‌باشد. در طی یک فعالیت طبیعی و مداوم در جهت حفظ هموستاز، سیستم شبکه‌ای به‌صورت فعالانه نسخه‌برداری قشر مغز از امواج مغزی جاری را زیر نظر داشته و تداوم می‌بخشد . سپس به دلیل وجود ویژگی‌های مشابه با امواج مغزی طبیعی و تداوم فرکانس‌های صوتی بینورال، سیستم شبکه‌ای باعث شروع نسخه‌برداری قشر مغز از تحریکات فرکانس‌های بینورال می‌شود. با این باور که این فرکانس‌ها در حقیقت امواج جاری مغزی می‌باشد.
با گذشت زمان سیستم شبکه‌ای محیط داخلی و خارجی بدن و وضعیت‌آگاهی را به‌منظور تعیین لحظه ‌به ‌لحظه تناسب آن برای مقابله با شرایط موجود بررسی می‌کند. تا زمانی که تعارض وجود نداشته باشد سیستم شبکه‌ای به‌طور طبیعی به تنظیم کاراکتر، کیفیت و ویژگی‌های آگاهی با اطلاعات حاصله از الگوهای مشابه با امواج مغزی اصوات هماهنگ‌کننده مغزی ادامه خواهد داد.
هر روز بیشتر به شناخت بیشتری از مغز دست می یابد و این تکنولوژی هر روز بیش از پیش رشد می کند و امکان دستیابی به اهداف بیشتری را برای انسانها فراهم می کند.

گسترش تکنولوژی تولید بینورال

هر روزه شاهد رشد بیشتر این تکنولوژی و افزایش کارایی های آن هستیم امروزه با تکنیک‌های پیچیده‌ای فرکانس‌های بینورال به‌صورت چندلایه در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. این فرکانس‌های چندلایه باعث فعال شدن گروه‌های مختلف سلول‌های مغزی با فرکانس‌های متفاوت می‌شوند.
چشم انداز پیشرفت امواج بینورال بگونه ای است که گمان می رود بزودی این فایلها جایگزین بسیاری از داروهای پر مصرف و گرانقیمت را بگیرند که البته می بایست یاداور شد استفاده از این فایلها باید کنترل شده و امن صورت بگیرد.
در نوع نمونه فایلهای بینورال تولید شده توسط جذبه با اصوات مناسب طبیعت بگونه ای هماهنگ و همسو با فرکانس بینورال ساز آنرا پوشش داده اند تا مغز خود به استقبال فرکانس بینورال سازها برود و شنونده بجای یک احساس بی روح و آزاردهنده مستمع یک صدای مطلوب و لذت بخش بوده و خود را در فصای مطبوع و لطیفی احساس نماید.

 روش استفاده از امواج بینورال

برخلاف توضیح علمی و فنی امواج بینورال که همانند توضیح تکنولوژی استفاده شده در موبایل یا تلوزیون خیلی ساده نیست، استفاده از امواج بینورال بسیار ساده و دریافت تاثیری که این امواج روی مغز ما دارند کاملا محسوس است .
تنها ابزار لازم برای استفاده از این تکنولوژی یک فایل مخصوص بینورال، یک دستگاه پلیر موزیک و یک هدفون استریو (دوگوشی) می باشد.
درواقع اگر یک یک گوشی موبایل و هندزفری داشته باشید آماده اید تا فایل بینورال دلخواتان را از طریق موبایل و با هندز فری مانند یک موزیک ساده گوش کنید.
بقیه کارها را تا رسیدن به وضعیت مطلوب به عهده فایل بگذارید. خیلی زود خودتان را در وضعیت مطلوب برای موقعیت مورد نظر خود خودتان خواهید یافت. هرچند می توانید هنگام استفاده از امواج بینورال به کارهای دیگری هم بپردازید لیکن بیشترین تاثیر را زمانی احساس خواهید کرد که هنگام گوش دادن به امواج بینورال به کار دیگری مشغول نباشید و تمام توجه خود را به گوش دادن اختصاص دهید.
مثلا اگر مدتهاست به دلیل مشکلات زندگی خواب عمیقی نداشته اید با گوش دادن به فایل مخصوص خواب عمیق در یک ساعت خوابی را تجربه کنید که آرزویش را دارید و یا اگر مدتهاست از ته دل نخندیده اید با گوش دادن به فایل مخصوص از ته دل بخندید و شادمانی را احساس کنید و همچنین با استفاده از فایل مخصوص هر احساسی را که دوست دارید در خود پدید بیاورید و از خود رضایت داشته باشید.

نکات مهم در هنگام استفاده از فایلهای بینورال

کارکرد امواج بینورال روی مغز بسیار شبیه دارو است و امید می رود بزودی جایگزین بسیاری از داروهای رایج در جهان باشند. از این روی که این فایلها بر عملکرد مرکز فرماندهی مغز تاثیر می گذارد و تاثیری شبیه داروها بر بدن شما دارند باید توجه کنید همانطور که مصرف خودسر دارو ها می تواند خطرناک باشد توصیه می شود این فایلها را تنها از منابع مطمئن دریافت نمایید.
همچنین ممکن است استفاده یک فایل بینورال که برای عموم مردم هیچ خطری نداشته باشد برای یک فرد خاص خطر مرگ در پی داشته باشد لذا حتما با گرفتن تایید از منبع مذکور از اصالت آنها اطمینان حاصل فرمایید زیرا ممکن است یک فایل رایگان از یک سایت همگانی برخلاف نامش تاثیر مخربی روی مغزتان داشته باشد.
استفاده نامناسب از فایلها یا تجویز آن توسط افراد غیر متخصص ممکن است خطرات جبران ناپذیر جانی در پی داشته باشد.
همچنین دقت کنید استفاده از هر فایل برای هر شخص می تواند متفاوت باشد لذا حتما قبل از استفاده از هر فایل دستورالعمل همراه آنرا که توسط سایت معتبر ارائه می شود را مطالعه بفرمایید و نکات مطروحه را مورد توجه قرار دهید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *