چه چیزهایی از پول درآوردن در زندگی مهم‌ترند؟

زندگی پرشتاب و رقابتی این روزها، بیشترمان را به طرف کار و کسب درامد بیشتر سوق داده است. ولی مسائلی مهمتر از پول درآوردن هم هست که درصورتی که آنها را نادیده بگیریم، ارزش پولی که درمی آوریم از بین خواهد رفت. همراه ما باشید.

سلامتی

برعکس تصور شایع اکثر مردم، پول به تنهایی نمی تواند خوشبختی بیاورد. البته فراموش نکنید که بی‌پولی میتواند بدبختی را بهمراه آورد. درصورتی که فردی دارای ثروت و مکنت زیادی باشد، ولی همین شخص به یک بیماری لاعلاج مبتلا شود و در بستر بیماری تنها درد و رنج بکشد، آیا باز هم به محاسبه اموال خویش فکر می کند؟ ایا برای چنین شخصی اهمیت دارد که در طی این ماه چقد درامد داشته است؟

ارامش درونی

شاید بعضی به غلط تصور کنند پول میتواند ارامش را به ارمغان آورد. ولی ارامش و خوشبختی چیزهایی هستند که از یک حس بر می آیند. یک نفر در اوج ثروت، هم چنان حس بدبختی و پوچی می کند. یک نفر در نیاز و یک زندگی متوسط حس خوشایندی دارد. آنچه سبب خوشبختی یکی و بدبختی دیگری می شود، پول نیست. بلکه حس درونی و نگاه ما نسبت به زندگی است.

مهارت

پول چیزی است که در نتیجه کار و زحمت به دست می آید. در واقع پول حق الزحمه شما برای یک مدت معلوم است. ولی اشخاص بسیاری هستند که از راههای دیگری و بدون زحمت پول به دست می اورند. به عنوان مثال کسی که ناگهان یک ثروت عظیم را به ارث می برد و یا شخصی که در اثر خوش شانسی پول زیادی را به دست می آورد. حالا این افرادی که بر اثر یک اتفاق یا خوش شانسی پولی را به دست آورده اند، قدرت خرج کردن آنرا داشته باشند و بتوانند آنرا در یک پروژه پرسود سرمایه گذاری کنند، ثروت آن ها چند برابر می شود.

ولی چنانچه این شخص که به یک دفعه ثروت زیادی را به دست آورده است، قدرت سرمایه گذاری نداشته باشد و آنرا خرج کند یا از دست بدهد، آیا شانس به دست اوردن ثروت دوباره را دارد؟ بخش زیادی از مردم که ثروت را از راههای غیرمعمول به دست می آورند، قادر به استفاده درست آن نیستند. امکان دارد این ثروت را در اثر ولخرجی از دست بدهند و با توجه به اینکه دیگر شانس کسب ثروت ندارند، فقیر میمانند

پس در این جا باید بگوییم مهارت مهم تر از پول است. درصورتی که شخصی که از راه مهارت خویش پول و ثروتی را جمع نموده باشد ، در اثر یک حادثه ثروت خویش را از دست بدهد، باز هم شرایط ثروتمند شدن را دارد. برای این که وی با مهارت و کار ثروت را به دست آورده و چون مهارت برایش باقی مانده است، میتواند مجدداً برای به دست اوردن پول کوشش کند.

خانواده

شما میخواهید زندگی بهتری برای فرزندان تان در قیاس با بچگی خودتان رقم بزنید. ولی هنگامی که دنبال یک ریال پول بیشتر باشید و در منزل و کنار خانواده تان حضور نداشته باشید، متحمل هزینه های معنوی زیادی خواهید شد. برخی اشخاص فکر می کنند که با پول درآوردن و فراهم کردن امکانات بیشتر میتوانند همسر و فرزندان شان را شادمان تر کنند؛ ولی آنچه خانواده حقیقتا احتیاج دارد، حضور خود شماست.

شاید اگر صبح نیم ساعت زودتر بیدار شوید و سر کار بروید، بتوانید بعد از پایان روز کاری مستقیماً به منزل برگردید و در کنار خانواده تان باشید.

زمانی که خانواده تان منتظر برگشت شماست و شما تا دیرهنگام در محل کارتان مانده اید، بعنوان شخصی« سخت کوش » شناخته نخواهید شد. در واقع مفهوم این رفتار آن است که شما فاقد توانایی مدیریت زمان، بازدهی و معلوم کردن حدومرز هستید. زمانیکه عادات جدیدی برای خودتان انتخاب کنید و در عمل به آنها پایبند بمانید، هم افزایش درامد خواهید داشت و هم زمان بیشتری را با خانواده سپری خواهید کرد.

لذت آموختن را تجربه کنید

هربار که چیز جدیدی یاد میگیرید ، دانش تان بیشتر می شود و با دانش بیشتر اعتماد به نفس تان هم بیشتر می گردد. یادگیری به ما کمک می کند تا انعطاف پذیری و سازگاری ما نسبت به موقعیت های جدید بیشتر شود. یادگیری باعث می شود تا افکار ما خلاق تر و نوآورتر شده و حس راحت تری نسبت به ناشناخته ها داشته باشیم.

خواندن کتاب بهترین شیوه برای یادگیری است. برای آن که لذت کافی را از یادگیری ببرید، هیچوقت از مطالعه کردن و جست و جو برای دانش بیشتر دست نکشید. یادگیری به زندگی ما معنی می بخشد و ارزش زندگی ما را بیشتر می کند. شما این اختیار را دارید تا در خصوص تغییر زندگی خویش تصمیم بگیرید.

تجربه ها

ما تنها یک دفعه فرصت زندگی کردن داریم و دراین باره جای هیچ تردیدی نیست. هرروز و هر ساعت نشستن در دفتر کارتان و پول درآوردن بیشتر هیچ معنی و مفهومی ندارد. شما با نشستن بر جایگاه مدیریت، میتوانید نهایت زندگی را تجربه کنید؛ پس دست بکار شوید و زندگی را به مفهوم واقعی زندگی کنید.

خودجوش باشید. از هر فرصتی برای سفر بهره بگیرید. در برنامه های تفریحی که در محل زندگی تان برپا می شود شرکت کنید. شاید حساب بانکی تان اشخاص زیادی را تحت تأثیر قرار دهد؛ ولی خاطرات و قصه هایی که از تجربه های زندگی بدست می آورید، برای مردم شیرین تر خواهد بود. پول هیچوقت نمی تواند شما را به چنین جایگاهی برساند.

تجربه های زندگی به پاداش می مانند. این تجارب ایده های خوبی به شما میدهند و دیدگاه شما را به جهان شکل می دهند. برای حل مسایل کاری و گذر از وضعیت های سخت، تجربه هایتان به یاری شما می آیند.

باور

داشتن اعتقاد و باور، یکی از ارکان مهم در تحقّق اهداف و آرزوهایمان است. اعتقاد یعنی باور و اطمینان ما؛ هر چه قدر اعتقاد داشته باشیم، همان قدر دریافت می کنیم؛ به بیان دیگر، بر حسب توقعات و خواسته هایمان به ما نعمت داده می شود. باید طوری رفتار کنید که نشان دهید در انتظار موفقیت، خوشحالی و فراوانی هستید و خودتان را برای آن آماده کنید. این را بدانید که مدام بر اساس اعتقاد تان به شما داده می شود. تنها اعتقاد است که میتواند در ذهن اثر بگذارد؛ هنگامی که شما میخواهید به آرزویی برسید، ولی در دل خویش برای رسیدن به آن، عقیده و ایمان کافی و واقعی ندارید و دچار شک هستید که آیا به مقصود تان میرسید یا نه، مطمئن باشید به آن هدف نمی رسید.

چنانچه اعتقاد نداشته باشید، هیچ اتفاقی برای شما نمی افتد. باید عقیده کنید که خداوند از راههای عجیب و غریب که حتی فکرش را هم نمی کنید، شما را به اهداف تان می رساند. خداوند هیچوقت اشتباه نمی کند و تمام راههای خود را به نتیجه می رساند، وی قوی و قدرتمند به انجام هر کاری است. هر چه که فکر می کنید ناممکن است و تردید به سراغ تان آمد را از خدا بخواهید و اعتقاد کامل داشته باشید که به آن خواسته می رسید؛ زیرا خداوند، قدرتمند، توانا، بخشنده و بامحبت است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *