تفاوت بین ADSL ، VDSL چیست؟

تفاوت اینترنت ADSL با VDSL چیست؟

تفاوت اینترنت ADSL با VDSL چیست؟

ارائه دهندگان اینترنت باند پهن گزینه های ارتباط متفاوتی را به مشترکان ارائه می دهند که ADSL و VDSL در بسیاری از مناطق دنیا گزینه های محبوب هستند. درک تفاوت های بین این گزینه ها به شما کمک می کند تا پوششی را انتخاب کنید که به بهترین نحو از اینترنت شما پشتیبانی کند.

ADSL :

ADSL مخفف (asymmetric digital subscriber line) خط مشترک دیجیتال نامتقارن است، ADSL نوعی اتصال DSL است که از فرکانس های موجود در خطوط تلفن معمولی مسی که توسط تماس های صوتی استفاده نمی شود ، استفاده می کند. مزیت این نوع اتصال این است که نیازی به نصب خطوط خاصی نیست ، بنابراین نسبت به سایر اشکال باند پهن ارزان تر و در دسترس تر است. با ADSL می توانید سرعت بارگیری حداکثر ۲۴ مگابیت بر ثانیه را داشته باشید ، اما سرعت بارگذاری بسیار محدودتر است. سرعت تحت تأثیر وضعیت سیمها ، فاصله بین خانه شما و محل ارائه دهنده و هرگونه سر و صدا یا تداخل در خط قرار دارد.

VDSL :

VDSL مخفف (Very-high-bit-rate Digital Subscriber Line) خط مشترک دیجیتال با میزان بسیار زیاد است. VDSL برای بارگیریها می تواند پنج برابر سریعتر و ده بار سریعتر برای بارگذاری ها باشد. اگر نزدیک به ارائه دهنده اینترنت زندگی می کنید ، حداکثر سرعت بارگذاری در حدود ۶۰ مگابیت بر ثانیه است و سیگنال به همان اندازه بالادست قوی است که از پایین دست است.

VDSL این کار را با استفاده کارآمدتر از خطوط تلفن که از طریق پیکربندی به دست می آید ، انجام می دهد که به طور موثر مسافت سیگنال را برای مسافرت کوتاه می کند. مسافت های کوتاه تر به معنای تخریب کمتر و اتصال قابل اطمینان تر است. مقدار بالاتری از پهنای باند موجود عملکرد کلی بهتری نسبت به ADSL ارائه می دهد. با این حال ، وضعیت فاصله و سیم هنوز هم می تواند VDSL را تحت تأثیر قرار دهد.

تفاوتهای کلیدی ADSL در مقابل VDSL :

سرعت : تفاوت اصلی بین این دو نوع اتصال، سرعت اینترنت است. VDSL سرعت بیشتری نسبت به اتصالات ADSL ارائه می دهد. VDSL سرعت بارگیری را حداکثر ۷۰ مگابیت بر ثانیه و سرعت بارگذاری تا ۱۰ مگابیت بر ثانیه را فراهم می کند. از طرف دیگر ADSL حداکثر سرعت بارگیری ۲۴ مگابیت بر ثانیه را فراهم می کند و سرعت بارگذاری بسیار پایین تر است.

برنامه های کاربردی: با استفاده از VDSL ، می توانید برنامه های پهنای باند بالایی مانند Skype ، YouTube یا پشتیبان گیری آنلاین را به راحتی و بدون هیچ گونه تاخیری اجرا کنید.

دسترسی: در مقایسه با VDSL ، ADSL به طور گسترده و به راحتی در دسترس است. بیشتر ارائه دهندگان خدمات اینترنت در سراسر جهان این خدمات را ارائه می دهند.

هزینه : در قیمت هر دو نوع اتصالات اینترنتی تنوع زیادی وجود ندارد. این درست است که تعدادی از ارائه دهندگان اینترنت این خدمات را ارائه می دهند. رقابت بالاتر باید دلیل این امر باشد!

از دست دادن سیگنال : مقاومت سیگنال ADSL و VDSL با افزایش فاصله سیم مسی بین کاربر و ایستگاه سوئیچینگ کاهش می یابد. اما در مقایسه با ADSL ، سیگنال VDSL سریعتر ضعیف می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *