پولدارها چه کارهایی انجام می دهند

شخص پولدار و نگهبان

هنگامی که به بهانه ی کار و پول در آوردن به آگهی های استخدام نگاه می کنید، رویا پردازی می کنید که درآمد خود را پس انداز کنید و پولدار شوید یا اینکه برای خود کاری دست و پا کنید و به اهداف بزرگ خود برسید.

اما شاید بد نباشد که بدانید پولدارها در طول روز چه کارهایی انجام می دهند.

تام کارلی، نویسنده آمریکایی برای مدت ۵ سال عادات روزانه ۲۳۳ پولدار و ۱۲۸ فرد با وضع خراب مالی را دنبال کرد و کتاب پرفروش Rich Habits را نوشت. او در این کتاب ۲۰۰ رفتار مشترک میان پولدارها را شناسایی کرده و توضیح می‌دهد که عادات روزانه پولدارها و غیرپولدارها به شدت متفاوت است و با توجه به عادات روزانه یک شخص می‌توان وضعیت مالی‌اش را پیش‌بینی کرد.

او در مورد این طبقه پولدار که درباره‌شان تحقیق کرده نوشته: “جالب اینجاست ۸۵ تا ۸۸ درصد میلیونرهای آمریکایی پولدارهایی خودساخته و نسل اولی هستند.”

با این ده عادت آشنا شوید:

۷۰ درصد از پولدار ها در طول روز کمتر از۳۰۰ کالری از هله هوله را مصرف می کنند این در حالیست که ۹۷ درصد بی‌پول‌ها روزانه بیشتر از ۳۰۰ کالری هله‌هوله می‌خورند.

به میزان ۸۰ درصد از پولدار ها، تنها روی یک هدف خاص تمرکز می کنند و این در حالیست که تنها ۱۲ درصد بی‌پول‌ها چنین کاری می‌کنند.

به مقدار ۷۶ درصد از پولدار های جهان ۴ روز در هفته را ورزش می کنند و این میزان برای بی پول ها ۲۳ درصد است.

هنگام سر کار رفتن، ۶۳ درصد پولدار ها به کتاب های صوتی گوش می دهند این در حالیست که تنها ۵ درصد بی پول ها این عادت را دارند.

۸۱ درصد از پول دار ها به لیست کردن کارهایی که باید انجام دهند می پردازند و تنها ۱۹ درصد بی پول ها این کار را انجام می دهند.

۶۳ درصد والدین پولدار بچه‌هایشان را مجبور می‌کنند که ماهی دو جلد یا بیشتر کتاب غیرداستانی بخوانند. ۳ درصد بی‌پول‌ها چنین عادتی دارند.

تنها ۲۳ درص پولدارهای جهان اهل قمار هستند و این میزان در بی پول ها ۵۲ درصد است.

۸۰ درصد پولدارها به دیگران زنگ می‌زنند تا تولدشان را تبریک بگویند. ۱۱ درصد بی‌پول‌ها چنین کاری می‌کنند.

۶۷ درصد از کل پولدارها اهدافشان را روی کاغذ می نویسند و تنها ۱۷ درصد بی پول ها این کار را انجام می دهند.

۸۸ درصد پولدارها روزی نیم ساعت یا بیشتر را به مطالعه با هدف کاری یا آموزشی می‌‌گذرانند. فقط ۲ درصد بی‌پول‌ها چنین عادتی دارند.

با دانستن این کارها، شاید بتوانیم عادات روزانه ی خود را تغییر دهیم و به اهاف خود نزدیک تر شویم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *