بیت کوین ها از کجا می آیند؟

بیت کوین یک سیستم مالی مجازی بدون پشتوانه ی واقعی ست که بر اساس یک مکانیزم گردش هوشمند اداره می شود.

اگر بپرسید بیت کوین در ماهیت چیست؟ پاسخ داده می شود که بیت کوین یک پول مجازی و ارز جهانی اینترنتی ست که هرگز موجودیت فیزیکی ندارد و در همان فضای مجازی و دنیای نت جا به جا می شود. و گفتنی ست که تا کنون افراد زیادی به ثروت هنگفتی از بیت کوین دست پیدا کرده اند و اگرچه دولت ها همچنان با موجودیت و به رسمیت شناختن و نشناختن بیت کوین دست در گریبان مانده اند، اما شرکت های متعدد کوچک و بزرگی این واحد پول مجازی را به رسمیت شناخته و از آن در تبادلات مالی خود استفاده کرده اند.

در واقع گرداننده ی سیستم بیت کوین و وجاهت بخشی به اعتبار آن توسط تمام سیستم های عاملی که در سراسر جهان وجود دارد، به وجود آمده و کامپیوترهایی که به اینترنت متصل هستند ، تراکنش های بیت کوین ها را پشتیبانی می کنند.

به دست آوردن بیت کوین

برای به دست آوردن بیت کوین این کامپیوترها در یک رقابت دائمی برای استخراج mining به سر برده و این طور که گفته می شود در هر ده دقیقه یکی از کامپیوترها موفق به دریافت جایزه که معادل استخراج ۲۵ بیت کوین است، می گردد.

۱۲,۵ بیت کوین در حال حاضر چیزی در حدود ۱۵ هزار دلار ارزش داشته و البته در سال های آتی دیگر جایزه ی یک پردازش موفق ۲۵ بیت کوین نخواهد بود و با استخراج بیت کوین های بیشتر، این عدد کاهش خواهد یافت. زیرا در نهایت بیت کوین ها در یک عدد محدود شده و قرار نیست بی نهایت باشند.

طبق فرمول اولیه هر چهار سال یک بار مقدار بیت کوین های عرضه شده در هر برد نصف می شود. جالب است بدانید که در فاصله ی سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ میلادی به ازای دریافت هر جایزه ۵۰ بیت کوین دریافت می شد و بعد در فاصله ی سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ به ۲۵ کوین کاهش پیدا کرده و اکنون نیز به ازای هر برد و جایزه، ۱۲,۵ بیت کوین به برنده تعلق پیدا خواهد کرد.

مجموع تمام بیت کوین های جهان

طبق فرمول اولیه قرار نیست مجموع تمام بیت کوین ها هرگز از ۲۱ میلیون بیت کوین فراتر رود. و به همین دلیل است که هر چهار سال یک بار جایزه نصف می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud