آخر دنیا کجاست؟

پاتاگونیا

شاید برایتان جالب باشد که بدانید آخر دنیا کجاست! معمولا بیشتر افراد بر این باورند چون زمین گرد است پس هر نقطه میتواند آخر دنیا باشد. اما اینطور نیست.

پاتاگونیا نام بخش بزرگی از آمریکای جنوبی که به اخر دنیا شهرت دارد. این منطقه در کشور آرژانتین واقع شده است. و از جمله مناطق عجیب زمین محسوب میشود.

حدود جغرافیایی پاتاگونیا را میتوان اینگونه توصیف کرد: از سمت غرب و جنوب به رشته کوه آند و از سوی شرق به سرزمین های کم ارتفاع محدود میشود. اما از سمت شمال به رودخانه های معروف نئوکوئن و کلرادو منتهی میشود.

آخر دنیا بسیار شگفت انگیز است و عجایب بصری زیادی را میتوان در آنجا یافت. کوهستان های مرتفع، یخچال های طبیعی، دهکده های زیبا و خوش منظره، استپ های غنی و دریاچه های بلوری یک طرف یخچال طبیعی پریتو مورنو نیز از نظر شگفتی در طرف دیگر ماجرا واقع شده است.

با این همه جاذبه طبیعی که در بالا ذکر شد. پاتاگونیا هر ساله میزبان هزاران گردشگر و ماجراجو است. تور آرژانتین با وجود چنین گردشگاه هایی رونق خوبی دارد.

کوه یخ یا یخچال طبیعی پریتو مورنو (Perito Moreno Glacier) که در پارک ملی لوس گلاسیارس در ایالت سانتاکروز کشور آرژانتین قرار دارد یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری و مناطق عمده جذب گردشگر در پاتاگونیای آرژانتین است.

اگر بدانید این کوه یخی سومین ذخیره بزرگ آب شیرین در روی زمین است قطعا نظرتان راجع به آن تغییر خواهد کرد. یخچال طبیعی پریتو مورنو حدود ۳۰ کیلومتر طول دارد و مساحتی معادل ۲۵۰ کیلومتر مربع را به خود اختصاص داده است.

بهترین زمان برای بازدید از منطقه پاتاگونیا تابستان است یعنی ماه های ژانویه و فوریه. در این زمان به دلیل مساعد بودن هوا از هر جایی از کره زمین دوست داران مناظر بکر طبیعی خودشان را به آخر دنیا میرسانند تا شاهد شناور شدن یخهای عظیمی که از کوه یخی جدا شده اند و داخل دریاچه سرگردان شده اند باشند.

علاوه بر اینها بخشی از جنگل آمازون کشور آرژانتین را نیز در بر گرفته که خود یک دنیای گردشگری محسوب میشود. به طور کلی کشورهای آمریکای جنوبی از هر لحاظ زیبا و طبیعت بکر خود را دارند که برای یک سفر تفریحی بهترین شرایط را فراهم آورده اند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud