استخدام کدام افراد در شرکت مناسب نیست؟

صاحبان مشاغل و کسب و کار، دغدغه ای بزرگ دارند و آن هم رسیدن به اهداف خرد و کلان سازمان است. رسیدن به این اهداف به کمک نیروی انسانی میسر میشود. به همین دلیل استخدام افراد کمی سخت می شود.

حتما برای شما که شاغلید پیش آمده است که با درج آگهی استخدام برای شرکت، شاهد ورود و خروج افرادی باشید که برای مصاحبه به شرکت شما آمده اند.

اما آیا می دانید به راستی چه کسانی برای استخدام شدن مناسب نیستند؟ با ما همراه شوید تا با تعدادی ویژگی از این افراد نامناسب برای شرکت آشنا شوید.

چه افرادی برای استخدام در شرکت شما مناسب نیستند

– افراد پر تنش

کسانی که بسیار با هیجان، البته هیجان زیاد و افراطب کار میکنند در بلند می توانند به شرکت آسیب برسانند.

-افراد با انگیزه های نادرست

استخدام افرادی که صرفاً به خاطر رزومه‌ی خود متقاضی کار در شرکت شما هستند به بررسی بیشتری نیازمند است.

-افراد زیادی کنجکاو

افرادی که کنجکاوی بیش از اندازه ای دارند، به هر محیطی که قدم بگذارند در تمامی امور، حتی مسائلی که ارتباطی با انها ندارند، سرک میکشند. در زندگی افراد دخالت میکنند و مدام دنبال جلب توجه اند. این افراد برای شرکت اصلا مناسب نیستند.

– افرادی که مداوم عذر و بهانه می آورند

این افراد مسئولیت کارهای خود را قبول نمیکنند و ریسکی را متقبل نمیشوند. در عوض خودشان را در موقعیت‌هایی قرار می‌دهند که بتوانند دیگران را مقصر جلوه دهند.

-افرادی که تفکر انتقادی ندارند

کسانی که نمیتوانند تصمیمی اتخاذ کنند برای شرکت مناسب نیستند، چرا که این افراد انرژی زیادی را حین انجام کارهای مهم از شما میگیرند.

-افراد خودخواه

اینگونه افراد، هرگز نمی توانند در تیمی قرارگیرند و با اهداف تیم پیش بروند. این افراد دوست دارند همیشه در موفقیت ها تنها باشند و نه با اعضا تیم. اینگونه افراد برای استخدام در شرکت مضرند.

افرادی با چنین ویژگی های شخصیتی، نه تنها برای استخدام در سازمان، بلکه در جامعه و روابط اجتماعی مناسب نیستند. آیا شما چنین افرادی را در پیرامون خود میشناسید؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *