پودر سفید طلا قسمت اول

پودر سفید طلا

پودر سفید طلا

درمنطقه فینیکس واقع در آریزونا سال ۱۹۸۰ کشاورزی بنام دوید هادسون به ماده سفید رنگی که در سراسر زمینهای زراعی اش گسترده شده بود مشکوک شد و مقداری از آن را به آزمایشگاههای معتبر سپرد.

اما در کمال ناباوری پاسخ آزمایشگاه به او این گونه بود:
شما ماده ایی در دست دارید که هیچ چیز مشخصی که در جدول عناصر تعریف شده باشد در آن بچشم نمیخورد!

اما پس از چندی یک آزمایشگاه روسی روش جدیدی را برای آنالیز این ماده عجیب پیش رو گذاشت که صحیح تر بود. و بالاخره جوابی بدست آمد.

این ماده شکل دیگری از اتمهای طلا بود که بصورت نانو رشته.(رشته ای از الکترونها که از پی هم قرار میگیرند و شکل یک تسبیح نخ شده را دارد )در آمده بود. و نام علمی آن ORME میباشد

آزمایشات بعدی حیرت آور تر بود .

وزن پیمانه ای که در آن گرد سفید را ریختند بیشتر از وزن پیمانه و گرد سفید درون آن بود. و زمانیکه دانشمندان پیمانه لبریز از ماده سفید رنگ را حرارت دادند متوجه شدن وزن پیمانه به سمت صفر گرم سوق پیدا کرد.

یعنی با حرارت دادن به این ماده میتوان جاذبه را دفع کرد!

ناسا با بهره‌گیری از این ترکیب توانست ماده جدیدی اختراع کند بنام آیروژل که به خودی خود از هوا سبک تر است و فرم خالص آن میتواند در هوا شناور بماند.

با حرارت دادن این ماده میتوان وزنهای بیش از وزن خود را نیز در هوا معلق نگه دارد.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. seyed hosein گفت:

    با سلام البته مطالب شما نشر مطالب بی سند وواقعیت میباشد.واز واقعیت بدور است ولی انچه واقعیست وتا الانم روش کار نشده وجود ماده طلای سفید انهم در ایرانه.در ایران در چندین قرن پیش صلای سفید واقعی وجود داشت وتا قرن ششم وهفتم هجری تولید میشده ما بتازگی اثاری کشف کردیم که این مطلب رو تقویت وثابت میکنه در یک کوره ذوب فلزی بصورت ذوب مستقیم موادی پیدا شد که پس از ازمایشهای شیمیایی وباپاسیدهای حلال ورسوب تیزابهای سلطانی قوی موادی رسوب کرد تماما سفید که در تمام مراحل واکنش مانند طلای زردعمل میکرد بغیر از مرحلهاحیا ورسوب اخری که ذرات ان پنجاه برابر از ذرات طلای زرد ریزتر بودوحتی در اندازه ریزترین وخالصترین نانو ذرات بود وبرای رسوب کردن به همین میزان ماده بیشتری برای رسوب لازم داشت پودر سفید بدست امده خالص وپس از ذوب در بوته فلزی سفید مانند وبراق مانند پلاتین بدست امده که این ثابت میکنه این ماده در گذشته در ایران وجود داشته وچیز جدیدی نیست.ضمنا از کلیه محققینی که در این زمینه فعالیت علمی انجام میدهند میتوانیم این پودر را صرفا برای تحقیقات پشرفته در اختیارشون قرار بدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *