پوست سفید و سرطانی شدن آن

پوست

مراحل پیش سرطانی و سرطان های پوست نیز در پوست سفید شایع تر است. هر چه پوست سفیدتر باشد آسیب پذیری اش بیشتر و مقاومتش کمتر است.
نمونه مطالعاتی: اِلن ۵۱ ساله با پوست سفید چشمان آبی و موهای بلوند با مشکلات پوستی- لک های قهوه ای چین و چروک های ریز و درشت و افتادگی پوست گونه ها- که در اثر قرار گرفتن زیاد در معرض آفتاب به وجود آمده بود به مطب من مراجعه کرد. او خود معتقد بود که تنها راه برطرف کردن این ضایعات عمل جراحی است.

اگر چه لیفتینگ صورت باعث سفتی پوست می شود اما نمی تواند بافت پوست را بهبود بخشد. بنابراین لیفتینگ صورت الن باعث کشیدگی خطوط صورت و قرار گرفتن چروک ها در یک وضعیت جدید می شد. در عوض درمان با آنتی اکسیدان نه تنها به سلامتی پوست کمک می کند بلکه باعث جلوگیری از ایجاد خطوط و شیارهای جدید می شود. من الن را تحت درمان شدید نتی اکسیدان قرار دادم. این درمان شامل داروهایی نظیر آلفالیپوئیک اسید (ALA) و استرویتامین C است. استرویتامین C مالیدنی باعث افزایش کلاژن می شود و در نتیجه ضخیم شدن پوست را به دنبال دارد.
پس از گذشت سه ماه لک ها و خطوط چهره الن کم رنگ تر شدند و پوستش سفت تر به نظر می رسید که آن را مدیون درمان با استرویتامین C بود.
الن در حال حاضر با رضایت کامل از انجام لیزر درمانی و لیفتینگ منصرف شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *