چرا در درون امیدوارم دیگران ضربه بخورند؟

همه  ما گاهی به دیگران حسادت می ورزیم اما شما از شکست و ضربه خوردن دیگران خوشحال می شوید. اگر چه اغلب کاری نمی کنید که موجب آزار کسی شوید ولی هنگامی که کسی دچار بدشانسی یا بدبختی می شود احساس رضایت می کنید.

مسائل دیگران موجب می شود درباره ی زندگیتان احساس بهتری داشته باشید. شما خود را در حال رقابت با دیگران می بینید زیرا موفقیت هایتان را در ارتباط با دیگران می سنجید. شکست دیگران به معنای موفقیت شما است.

هر وقت می خواهید از جایگاهی که در زندگی دارید احساس رضایت کنید به افرادی که در شرایط بدی هستند می نگرید. تا زمانی که احساس کنید شرایط شما از اطرافیانتان بهتر است دیگر مجبور نیستید خیلی خود را به زحمت بیندازید. شما ترجیح می دهید ماهی بزرگی در یک حوض کوچک باشید نه یک ماهی کوچک در یک حوض بزرگ، بنابراین با کسانی ارتباط برقرار می کنید که در شرایط خوبی نیستند تا بتوانید پیوسته به خود یادآوری کنید فردی موفق هستید.

شما دنیا را صحنه ی رقابت بزرگی می بینید که هر فردی در حال رقابت با دیگری است. احساس می کنید مقدار مشخصی از خوشبختی، بدشانسی و بدبختی در دنیا وجود دارد. شما باور دارید که هیچ راهی وجود ندارد که هر کسی بتواند هر آنچه می خواهد به دست آورد. قانون متوسط ها تعیین می کند که تنها سطح معینی از خوشبختی در جهان وجود دارد. هنگامی که دیگران ضربه می خورند احساس می کنید فرصت بهتری برای شما مهیا شده که موفق شوید. زمانی که کسی دچار بدبختی می شود نفس راحتی می کشید که بر طبق قانون متوسط ها فردی نیستید که دچار بدبختی شده است.

چه باید کرد؟

  1. اهدافی انتخاب کنید که به شما شور و هیجان می دهد و آن ها را با جدیت پیگیری کنید حسادت به موفقیت دیگران نشان می دهد که شما از زندگیتان رضایت ندارید. هنگامی که می بینید دیگران از نتیجه تلاش هایتان لذت می برند موجب رنج و ناراحتی شما می شود زیرا به خود یادآوری می کنید که آنچه می خواستید به دست نیاورده اید و فعالانه هم به دنبال آن ها نبوده اید.

برای گذراندن زندگی مشغول چه کاری هستید؟ آیا از شغلتان رضایت دارید؟ آیا فرصت دارید از نظر شخصی و حرفه ای رشد و پیشرفت کنید؟ آیا می توانید تغیراتی مثبت در زندگی دیگران به وجود آورید؟ بیشتر به چه فعالیت هایی می پردازید؟ از همین حالا به این سوالات پاسخ بدهید. سپس با این آگاهی که موفقیت شما به طور طبیعی تضمین شده است آن چیزی را که در حقیقت در زندگی می خواهید بنویسید.

خواسته ها و اهدافتان را به صورتی مشخص کنید که بتوانید هر روز آن ها را مورد بررسی قرار دهید.

  1. درک کنید زندگی صحنه ی داد و ستد نیست؛ برخلاف آنچه در گذشته به شما گفته اند منابع متعدد زیادی در جهان وجود دارد و در واقع محدود نیست. هنگامی که کسی می تواند برنده می شود بنابراین همه می توانند برنده شوند. هر فردی که پیروز می شود موانعی را از سر راه دیگران بر می دارد. وقتی یک شناگر المپیک رکورد جدیدی ثبت می کند به دیگران انگیزه می دهد که تمام تلاشتان را انجام دهید و رکورد جدیدی ثبت کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *