چرا استفاده از کورتون برای چاق شدن ضرر دارد

قرص سر درد

مصرف کورتون در افراد لاغری که میخواهند چاق شوند و وزنشان بالا برود این روزها بسیار متداول و رایج است ولی عارضه های زیادی برجای می گذارد که بیشترین آنها بر سیستم گوارشی و استخوان ها اثر می گذارد.برای اشخاص لاغری که از داروهای کورتون برای چاق شدن استفاده میکنند باید متذکر شویم که به هیچ عنوان استفاده نکنند در صورتی که از این داروها مصرف کنید به علت نگه داشتن آب و نمک در بدن سبب عارضه های فراوان و جیران ناپذیری می شود که به سلامتی زیان دارد.

استفاده از داروهای اشتها آور هم زمانی مفید است که فرد از هر جنبه سالم باشد و بیماری نداشته باشد.همچنین مصرف داروهایی را که با کاستن متابولیسم ‌بدن سبب چاقی می شوند برای افزایش وزن اشتباه است چون این داروها سبب کم‌کاری تیروئید شده و در ضمن در بدن اختلالاتی بوجود می آورد و سبب بوجود آمدن مشکلات جسمی فراوانی می شود.

متداولترین داروی مصرفی برای اضافه کردن وزن داروی سیپروهپتادین است که عوارض این دارو نسبت به داروهای مشابه کمتر است در ضمن باید به خاطر داشته باشید تمام داروهایی که برای درمان لاغری استفاده می شوند باید مطمن شوید که علت لاغری آنها بیماری نباشد.

بنابراین لازم است اشخاص لاغر با انجام‌ معاینات لازم مطمن شوند که بیماری ندارند که این بیماری آنها را لاغر کند ‌و سپس نسبت به آن لاغری خود را درمان کنند. البته اکثر بیماریهایی که باعث لاغری می‌شوند نیز با درمان به موقع برطرف می شوند.

اشخاص لاغر باید در رژیم غذایی خود حتما از شیر، لبنیات، حبوبات، غلات، گوشت، سبزیجات و میوه‌جات‌ استفاده کنند و نیز ورزش را فراموش نکنند چرا که ورزش خود باعث افزایش اشتها می شود و شخص به وزن ایده آل خود می رسد با رعایت نکات گفته شده وزن متعادلی باید داشته باشید در غیر اینصورت باید با پزشک مشورت کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *