یوگا و انرژی کوندالینی یا قدرت مار

میدان انرژی درخشان ما به همه چیزهایی که ما را احاطه کرده است متصل است. باید بین حساسیت و قدرت تعادل برقرار شود. اگر آنها در تعادل نباشند ، ممکن است احساس کنیم جذب انرژی دیگران می شویم.

هر فکر موجی از انرژی است. مهم است که ما نور داخلی خود را درخشان نگه داریم تا بتواند منفی را که در سفر با آن روبرو هستیم تغییر دهد. بنابراین انرژی منفی به خود نگیرید ، اما در برابر آن مقاومت کنید و سبک بمانید. یوگا کوندالینی یک تجربه آگاهانه با بدن خود است. این یاد می دهد بدن ، احساسات و عواطف خود را درک کند. ما به سکوت گوش می دهیم ، شهود را یاد می گیریم و به آن اعتماد داریم ، هورمونی را تثبیت می کنیم و سیستم عصبی را تقویت می کنیم. نتیجه تمرین منظم کندالینی وضعیت آگاهانه بدن جسمی و روحی ، رضایت و آرامش است.

یوگای کوندالینی از کجا آمده است

یوگا کوندالینی یک هنر و روند معنوی باستانی است که منجر به تغییر و گسترش آگاهی ما و در نتیجه استفاده حداکثر از پتانسیل و تحقق ما در زندگی ، احساس خوشبختی مطلق می شود. اصل بر اساس یوگای تانترا است. این شامل عمدتا تمرینات تنفسی ، آسانای ثابت و دینامیک و شعارهای شعار دهنده است. نکته در واقع آزاد کردن انرژی (کندالینی) از ناحیه لگن و ارسال آن به پایین ستون فقرات به کل بدن است.

یوگا کوندالینی یک تمرین مستقیم ، سریع و کامل برای همه افراد با روشی عادی است. زیبایی آن در این واقعیت نهفته است که حتی اگر فقط بنشینید ، ریتم نفس خود را تثبیت کرده و صدای درونی خلاق به آن اضافه کنید (با خواندن مانترا) ، ذهن شما تمیز و متعادل می شود. یوگا کوندالینی یک سیستم پیچیده است که ما را به ایجاد یک رابطه متعادل بین بدن ، ذهن و روح از طریق آساناها (موقعیت ها) ، روش های تنفس ، مراقبه ها و تمرکز کامل بر روی یکدیگر هدایت می کند.

جلوه ها

تغییرات را پس از اولین تمرین احساس خواهید کرد. ثبات جسمی و روحی بهبود می یابد ، استرس در بدن کاهش می یابد. بهتر تمرکز خواهید کرد و در کل آرام خواهید گرفت. در عین حال به بدن خود استراحت فعال می دهید. به طور خلاصه ، یوگا کندالینی یک ورزش بسیار جوان کننده است که تأثیر خوبی بر وضعیت جسمی و روحی بدن شما دارد.

نحوه تمرین یوگای کندالینی

برای اولین بار ، شما باید در درسی شرکت کنید که توسط یک معلم خصوصی با تجربه هدایت می شود. یوگای کوندالینی یک فن آوری بسیار پیچیده است ، تمرینات فردی دارای نظم دقیق و همچنین مدت زمان آن است. اگر هرکدام از اینها را تغییر دهید ، تاثیری که می خواستید به دست نمی آورید. با توجه به اثربخشی گزارش ها ، دشوار است پیش بینی کنید که آیا با ویرایش آنها نمی توانید به خود آسیب برسانید. اگر مطمئن نیستید ، در مورد تردیدهای خود با معلم خود مشورت کنید.

زمان های مشخص شده برای تمرینات فردی را می توان کوتاه کرد ، هرگز تمدید کرد. در این صورت ، اگر بعضی از تمرینات بیش از حد برای شما طلب می کند ، به طور متناسب تمام زمان های مجموعه را کاهش دهید. با رشد شرایط شما به تدریج زمان خود را طولانی خواهید کرد. هر تمرین را در ست با یک نفس ، قفل مولبند به پایان برسانید ، برای مدتی راحت نگه دارید و بازدم را انجام دهید. پس از تمرین کل مجموعه ، حداقل ۳ دقیقه آرامش را تجربه کنید (در حالت ایده آل ۸-۱۱ دقیقه). آرامش بخشی از ورزش است ، در غیر این صورت بدن شما نمی تواند به درستی اثرات ورزش را جذب کند. برای مجموعه های بیشتر ، معمولاً مدت زمان استراحت تجویز می شود.

تشریفات بخشی از تمرین است

ورزش ها همیشه باید با تنظیم کردن با مانترا شروع شوند ONG NAMO GURU DEV NAMO ، که ۳ بار تکرار می کنیم. (اگر نمی توانید کل مانترا را با یک نفس تحمل کنید ، قبل از کلمه GURU کمی نفس بکشید.)

مانترا محافظ AD GURE NAME، JUGAD GURE NAME، SAT GURE NAME، SIRI GURU DEVE NAME لازم نیست ، اما از ما محافظت می کند. اتصال آن را در نظر بگیرید (دوباره ۳ بار).

تمرین خود را با آهنگ May the Long Time Sun و تلاوت مانترا SAT NAM به پایان خواهید رساند (یک یا سه بار ، هجای SAT 7 برابر بیشتر از NAM است)

  • آفتاب طولانی مدت بر شما بتابد ، همه عشق شما را احاطه کرده و نور خالص درون شما ، راه شما را راهنمایی کند
  • آفتاب جاودانه به تو بتابد ، شما با همه عشق احاطه شده اید ، و نور روشن وجود شما شما را در مسیر شما همراهی می کند.

چه موقع ورزش کنیم

زمان ایده آل روز برای تمرین یوگا کوندالینی صبح زود قبل از طلوع آفتاب است. با این حال ، هر ساعتی از روز را پیدا کنید تا بتوانید در ساعت مشخصی به طور منظم ورزش کنید. حتی ورزش های نامنظم یا گاه به گاه هم از هیچ کدام بهتر نیست. سعی کنید فضا و وقت خود را برای ورزش در خانه بدون ایجاد مزاحمت بدست آورید.

لباس و لوازم جانبی

لباس ایده آل از مواد طبیعی در سفید یا حداقل رنگ روشن ساخته شده است. لباس هایی را که فقط برای تمرینات یوگا می پوشید در کمد لباس خود کنار بگذارید. این امر در ایجاد عادت ورزش منظم به شما کمک خواهد کرد. مراقبه را بدون کفش و جوراب انجام دهید ، زیرا پا مواد مضر را از بدن خارج می کند ، بنابراین لازم است آنها را آزاد نگه دارید. روی حصیر ساخته شده از مواد طبیعی تمرین و مراقبه کنید. خز گوسفند سنتی ، بسیار دلپذیر و گرم است.

برای داشتن یک اثر ماندگار ، باید هر روز ۴۰ روز بدون وقفه ورزش کنید. در این مدت ، بدن شما بر عادت قدیمی غلبه خواهد کرد. اگر یک روز را از دست داده اید ، باید همه چیز را از نو شروع کنید. در ابتدا می توانید فقط ۳ دقیقه مدیتیشن یا تمرینات تنفسی تمرین کنید. با دلگرمی از موفقیت می توانید کارهای بزرگتری را شروع کنید. فواید اساسی یوگا این است که خود را احساس کنید ، با خود ارتباط برقرار کنید ، خود را درک کنید. یوگا کوندالینی به ما می آموزد تا انرژی خود را کنترل کنیم ، از آن آگاه باشیم و برای رسیدن به تعادل در هر شرایطی وارد شویم. نتیجه عملی یوگا کوندالینی توانایی زندگی در سلامتی ، خوشبختی و تمامیت است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *