آشنایی با گیاهانی که در آپارتمان و خارج از آپارتمان می توان نگهداری کرد

apartement-flowers (1)

اگر با دقت به طبیعت بنگرید گیاهان مختلفی را با اندازه ها، رنگ ها و فرم های ظاهری متفاوت، که هر یک به نحوی با محیط زندگی خود سازگاری یافته اند می بینید.

گیاهان آپارتمانی

برخی از گیاهان را در مناطق خشک و بیابان های کم آب، با هوای خشک که روز ها آفتاب خیلی گرم و سوزان و شب ها خنک و سرد است و تفاوت دمای شب و روز گاهی به ۴۰ درجه سانتی گراد می رسد، در تصویر زیر مشاهده می کنید.

این گونه گیاهان به دلیل شکل ظاهری ویژه خود، قدرت مقابله با تغییرات فاحش دما را دارند و نسبت به خشکی و کم آبی مقاوم هستند.

گیاهان آپارتمانی

تعدادی دیگر از گیاهان را در اعماق جنگل ها زیر سایه درختان و یا شکاف صخره ها و مکان هایی که نور مستقیم خورشید به آن ها نمی رسد، در تصاویر زیر می بینید.

گیاهان آپارتمانی

گیاهان آپارتمانی

برخی دیگر را در مناطق گرم و مرطوب و باتلاقی با رطوبت بسیار بالا و یا در جنگل های استوایی پر باران که در آنجا بعضی درختان نقش قیّم یا حمایت کننده سایر نباتات نظیر ارکیده ها و سرخس ها را برعهده دارند می بینید.

آن ها رطوبت مورد نیاز خود را به وسیله برگ ها یا ریشه هایی که در هوا آویزانند از هوای مرطوب محیط می گیرند.

گیاهان آپارتمانی

گیاهانی را نیز در مناطق بسیار سرد و پوشیده از برف و یخ می بینید.

در این مناطق ( نظیر کوهستان های پر برف زاگرس و البرز ) بلافاصله پس از ذوب برف ها که بندرت گیاهی ظاهر می شود.

گل های حسرت (Colchicum Persicum) را مشاهده می کنید که جلوه خاصی به کوهستان سرد بخشیده اند.

گیاهان آپارتمانی

گیاهانی را که می توانند تغییرات فاحش شرایط محیطی را به خوبی تحمل کنند و شما می توانید آن ها را با اعمال مراقبت های عمومی گیاهان، بدون آن که نیاز به مراقبت ویژه ای داشته باشند در هوای آزاد و خارج از آپارتمان نگهداری کنید، (( گیاهان باغچه ای )) ( یک تا چند ساله ) هستند.

گیاهان آپارتمانی

گیاهانی که نمی توانند تغییرات فاحش شرایط محیطی را تحمل کنند و باید در داخل آپارتمان و دور از هوای آزاد از آن ها مراقبت و نگهداری نمود و علاوه بر مراقبت های عمومی گیاهان، نیاز به مراقبت های ویژه ای دارند تا به خوبی ادامه حیات دهند ( گیاهان آپارتمانی ) هستند.

گیاهان آپارتمانی

منبع :

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *