آموزش درمان های موثر رفع لک صورت

رنگ مو

درمان های موثر رفع لک صورت

درمان لک صورت برخی ازپوستها بعد از اینکه دوران جوشش تمام می شود تازه سختی های لکه های قهوه ای جای جوش را دارند. خیلی از خانم ها و آقایون برای اینکه این لکه ها را بپوشانند از کرم های آرایشی استفاده می کنند که آنها خودشان اثرات سوء بسیاری روی پوست می گذارد علاوه بر اینکه هزینه های زیادی هم باید پرداخت کنند تا بهترین نوع فاندیشن را بگیرند به این امید که لکه ها دیگر دیده نشوند.

کرم های گران قیمت ، درمان های لیزری و ماسک های متنوع را امتحان کرده اید اما نتیجه ای مطلوب را بدست نیاورده اید . برای رفع کامل این لک ها یک نکته بسیار مهم است، حوصله به خرج دهید و صبور باشید .

ماسک سیب زمینی و عسل

یک سیب زمینی کوچک را آبش را بگیرید ( می توانید رنده کنید و آبش را بگیرید) و با کمی عسل مخلوط کنید که حالت سفتتری پیدا کند و روی پوست بماند. تمام صورت خود را با این ترکیب بپوشانید. بعد از ۱۵ دقیقه صورت را بشویید. شما می توانید به جای این کار حلقه های سیب زمینی را روی پوستتان بمالید. سیب زمینی خاصیت روشن کنندگی دارد و بعد از مدتی می بینید پوستتان چقدر روشن شده و لکه ها روز به روز کمرنگ می شوند.

ماسک اب لیمو ترش سفید کننده طبیعی پوست

آب لیو ترش سفید کننده طبیعی است . اگر پوست حساسی دارید آب لیمو ترش را با مقدار کمی عسل ترکیب کنید و بعد روی پوست خود بمالید اما اگر پوستتان حساس نیست آب لیمو ترش برای رفع لک های پوستی بسیار موثر است این کار را هفته ای سه بار انجام دهید تا تاثیر آن را ببینید . لیمو منبع غنی از ویتامین سی بوده و باعث بازسازی سلول های پوست و روشن تر شدن ان میشود .

زردچوبه و آبلیمو

نوک قاشق چایخوری زردچوبه را با آب لیمو ترش تازه مخلوط کنید تا خمیری شود بعد ترکیب را روی لکها بزنید و بعد از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بشویید. این کار را اگر هر روز انجام دهید مطمئن باشید که نتیجه بسیار خوبی می گیرید وبعد از یک هفته خودتان حس می کنید که لکه ها کم شده اند

ماسک اب لیمو ترش سفید کننده طبیعی پوست

آب لیو ترش سفید کننده طبیعی است . اگر پوست حساسی دارید آب لیمو ترش را با مقدار کمی عسل ترکیب کنید و بعد روی پوست خود بمالید اما اگر پوستتان حساس نیست آب لیمو ترش برای رفع لک های پوستی بسیار موثر است این کار را هفته ای سه بار انجام دهید تا تاثیر آن را ببینید . لیمو منبع غنی از ویتامین سی بوده و باعث بازسازی سلول های پوست و روشن تر شدن ان میشود .

ماسک خیار ، شیر و لیمو ترش ماسکی برای نابودی لک ها

هر سه این مواد برای پوست بسیار مفید هستند. خیار آب رسانی به پوست را به بهترین شکلی انجام می دهد . شیر و لیمو ترش هم پوست را سفید و روشن کرده و به آن لطافت می دهند .

جوش شیرین لایه بردار ارزان برای پوست

جوش شیرین خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد و لایه بردار بسیار مناسب و ارزانی است . سلول های مرده پوست را برداشته و باعث لطافت پوست میشود .PH پوست را متعادل کرده و لک های پوستی را کم رنگ می کند . برای تاثیر بیشتر جوش شیرین آن را با لیمو ترش مخلوط کرده و بعد روی پوست خود بمالید .

خیار مرطوب کننده طبیعی پوست

خیار علاوه بر اینکه اب رسانی به پوست را به خوب یانجام می دهد برای درمان لک های پوستی هم بسیار مفید است کافی است خیار را رنده کرده و روی پوست و لکه های ان بمالید یا حتی ورقه های نازک خیار را روی پوست صورت خود گذاشته و بگذارید چند دقیقه بماند .

گردو نرم کننده منحصر به فرد پوست

گردو منبع بسیار غنی از آنتی اکسیدان است و استفاده از آن برای پوست باعث درخشندگی و لطافت پوست می شود . چربی طبیعی گردو برای پوست های خشک بسیار عالی بوده و خشکی و شکنندگی ان را از بین می برد . گردو یک لایه بردار بسیار خوبی هم هست و لایه های مرده پوست را پاک سازی می کند. گردو را اسیاب کرده و با یک عاشق چای خوری ماست یا شیر مخلوط کرده و روی پوست خود بمالید .

گوجه فرنگی معجزه می کند

گوجه فرنگی سرشار از آنتی اکسیدان هاست و لیکوپن فراوانی دارد که برای آفتاب سوختگی بسیار مناسب است . گوجه فرنگی را رنده کرده و هر شب روی پوست خود بمالید بعد از چند روز معجره آن را خواهید دید . گوجه فرنگی پوست را شفاف و براق کرده و لک ها پوستی را کاملا از بین میبرد .

درمان لک صورت ویتامین ای

ویتامین E یک آنتی اکسیدان فوق العاده است و برای جوانسازی و از بین بردن لکه های پوست. ویتامین E را با کمی روغن کرچک مخلوط کنید ترکیب را روی لکه های پوست بگذارید و به مدت ۲۰ دقیقه صبر کنید بعد می توانید صورت را با آب ولرم بشویید.

یادتان باشد در کنار این موارد همیشه ته مانده لیمو ترش و گوجه فرنگی و پوست موزی که تیره نشده باشد و تازه باشد را به صورتتان و جاهای تیره بدنتان بمالید. اینها به تنهایی در از بین بردن لک های صورت بسیار و بدن بسیار موثر اند این کار را بکنید ببینید چقدر موثرتر از مواد آرایشی گران قیمت است.

گردو نرم کننده منحصر به فرد پوست

درمان لک صورت گردو منبع بسیار غنی از آنتی اکسیدان است و استفاده از آن برای پوست باعث درخشندگی و لطافت پوست می شود . چربی طبیعی گردو برای پوست های خشک بسیار عالی بوده و خشکی و شکنندگی ان را از بین می برد . گردو یک لایه بردار بسیار خوبی هم هست و لایه های مرده پوست را پاک سازی می کند. گردو را اسیاب کرده و با یک عاشق چای خوری ماست یا شیر مخلوط کرده و روی پوست خود بمالید .

​پرتقال یک سفید کننده طبیعی پوست

زمستان نزدیک است و پرتقال هم یک میوه زمستانی که برای پوست بسیار مفید بوده و مالیدن عصاره آن روی پوست آن سفید و براق می کند .پرتقال سرشار از ویتامین سی و آنتی اکسیدان بوده و دشمن تیرگی و لک های پوستی می باشد .

پوست موز دشمن لک های پوستی

بعد از هر بار میل کردن موز پوست آن را دور نیاندازید و با آن پوست خود را ماساژ داده و روی لک های پوستی بمالید . موز در از بین بورن لک ها بسیار موثر است .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *