ارتور ساک

ارتور ساک

ارتور ساک کشاورزی بود که به ساخت پرنده های مدل علاقه داشت .

در ژوئن ۱۹۳۹ در»  لیپزیگ موکائو» ساک اولین مدلش را در مقیاس ۱۲۵ سانتینمتر با پروانه ای بقطر ۶۰۰ میلیمتر  و وزنی معادل ۴٫۵ کیلو گرم  ساخت  که سراغازی بود بر نمونه های پیشرفته تر و بزرگتر .

مدل اولیه ای که ساک ساخته بود را » ای – اس – ۱ » نام گذاری کرده اند که بسیار با مدل زیر شبیه بوده است . 

 3099090673_b4f19a9242

ژنرال اودت یکی از فرماندهان نیروی هوایی از طرحی که ساک ساخته بود خوشش امد و ساک را تشویق کرد که نمونه هایی کاراتر را برای نیروی هوایی بسازد .

از این رو ساک شروع کرد به ارتقاع مدل های ای – اس ۱ تا ای – اس – ۵ که نمونه های اخرین دارای این مشخصات بودند :

طول بدنه : ۱۵۹ سانتینمتر

ملخ دولبه با ارتفاع : ۶۵٫۳ سانتینمتر

تولید  نمونه ها در لیپزیگ در جانویه ۱۹۴۴ در کمپانی » میتل دوتسچه موتور ورک » کلید خورد و ازمایشهای پروازی را در پایگاه هوایی برندیس در طول همان سال . 

3099923478_4d4a9d0e49

نمونه بالا را که مشاهده میکنید به تولید انبوه رسید 

 

مشخصات » ساک – ای – سا – ۶ » :

جنس بدنه از تخته چند لا است و کاکپیت و صندلی خلبان و ارابه فرود را از پرنده قدیمی » ام ای بی اف ۱۰۹ بی » اقتباس شده و موتور را از پرنده » ام ای بی اف ۱۰۸ تایفون » با نام » ارگوس ای اس ۱۰ سی – ۳ » با قدرت ۲۴۰ اسب بخار برای این پرنده در نظر گرفتند . سرانجام اینکه در سال نتوانست مدل ای اس ۶ وی-۱ را که فرصتی برای پرواز پیدا نکرده بود اماده کند و چون المان در ان زمان المان در حال سقوط بود وی قصد کرد تا کار نیمه تمام خود را تمام کند ولی گوشمالی دادن او سبب شد تا او قطعات مدل را از هم سوا کند و عملا وقتی نیرو های امریکایی به پایگاه برندیس رسیدند اثری از این پرنده نیافتند . در زیر تصاویر را از این نوع دیسک ببینید : در زیر مدل هایی را میبینید که در سال های ۱۹۹۷ و ۲۰۰۱ در استرالیا ساخته شده اند و باید گفت نمونه های پیشرفته تری از ساخته ساک هستند . ۲۰۰۱ سیدنی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *