از گاوبازی اسپانیایی چه می‌دانید

آیا فلسفه گاوبازی را می‌دانید؟ از آنجا که انسان مرگ را یک چالش بزرگ می‌پندارد و در تقابل با انکار و عدم پذیرش مرگ بوده و همچنان نیز هست، گاو را یک نماد از مرگ مجسم می‌کند و در برابر او به نبرد می‌پردازد، نبرد با مرگ که با لباس هایی رنگی و تزیین شده و با شنلی که اعصاب مرگ را تحریک کند بر قدرت انسان در مقابل کوچک کردن مرگ می‌افزاید.

او با انجام حرکاتی موسوم به رقص مرگ، گاو را تحریک می‌کند تا با او به نبرد بپردازد و تا زمانی که مرگ را از پا درنیاورد، دست از تمسخر آن برنمی‌دارد.

سرانجام خود را بر مرگ پیروز می‌داند.

گاو-بازی-اسپانیایی

اصول و قوانین گاوبازی اسپانیایی جالب است

سالانه تماشاگران زیادی برای دیدن مسابقات گاوبازی با تور اسپانیا به اسپانیا می‌روند و ۹ روز کامل مسابقه ادامه خواهد داشت، باوجود مخالفت هایی که در حین برگزاری مراسم ممکن است پیش بیاید، اما این مراسم با تاریخچه کهن خود همچنان قوی در حال برگزاری است.

شش گاو تحریک شده از ورودی گاوهای تماشاخانه وارد میدان می‌شوند.

این مراسم معمولاً بعد از ظهر ها و از ساعت ۵ شروع می‌شود.

سکوهای یک تماشاخانه گاوبازی باید تقریباً کوتاه باشند. تا تمام افراد حاضر لذت تماشای مراسم را دریافت کنند، افرادی که در سکوهای عقبی نشسته اند اکثراً مسابقه را بهتر از سایر گردهمایی هایی که می‌روند، دنبال می‌کنند.

در طرف دیگر میدان سه ماتادور پا به زمین می‌گذارند. با لباس هایی مزین شده و اغلب با ریسمان هایی طلایی و دکمه هایی به رنگ زرد و شنل هایی سرخابی رنگ که داخل شنل غالباً زرد است.گاو-بازی-اسپانیایی

اعصاب گاوها تحریک می‌شود و نبرد خونین با ماتادور در می‌گیرد

سه ماتادور باید هر کدام با دو گاو نر و عصبی مسابقه دهند. ماتادور اول، از دو نفر دیگر حرفه ای تر و کار بلد تر است.

هر کدام از ماتادورها باید ۱۵ دقیقه با هر گاو بازی کنند، و بعد نوبت به نفر بعدی می‌رسد و قانون مسابقه این است که اگر هر کدام از ماتادورها خسته و یا زخمی شدند باید ماتادور ارشد به جای او ایفای نقش کند.

مسابقه فقط زمانی پایان می یابد که گاو ها کشته شوند و در بدبینانه ترین حالت ماتادورها یا یکی از آنها…

بعد از پیروزی ماتادورها، این تماشاگران هستند که با تشویق های خود انتخاب می‌کنند کدام ماتادور کارش را بهتر انجام داده است و ماتادور برنده می‌تواند تکه ای از شاخ یا گوش و یا هر قسمت دیگری از بدن گاو را قطع کند و در کلکسیون افتخارات خودش ثبت نگه بدارد.

گوشت گاو هم سلاخی می‌شود و از آن کباب تهیه می‌شود که در کنار تماشاخانه به مردم داده می‌شود.

گاو-بازی-اسپانیایی

ویکتور باریو ماتادور حرفه ای قربانی رسوم گاوبازی اسپانیایی

ویکتور باریو یک ماتادور حرفه ای در مراسم گاوبازی بوده است. او اسپانیایی بود و ۲۹ سال سن داشت و از کودکی به گاو بازی علاقه داشته است.ویکتور در اوج شهرت از دنیا رفت اما نه با یک مرگ معمولی بلکه با شاخ یک گاو عصبانی، آن هم در برابر چشم میلیون ها بیننده حاضر و رسانه ای. مرگ دلخراش ویکتور باریو ماتادور حرفه ای، در حالی که همسر باریو نیز در بین تماشاگران حضور داشت اتفاق افتاد و او شاهد صحنه ای وحشتناک از مرگ باریو بود.

در ۱۰۰ اخیر مرگ ویکتور باریو برای اولین بار در تاریخ گاوبازی ثبت شد.

قاتل این گاوباز حرفه ای، یک گاو نر ۵۲۹ کیلویی به نام لورنزو بود که برای چند بار شاخ خود را در سینه ماریو وارد کرد و سرانجام با پاره شدن ریه اش در گذشت.

گاو-بازی-اسپانیایی

شرکت ژیوار سفیر نوین با ۱۳ سال تجربه در زمینه اخذ ویزای شنگن و برگزاری تورهای اروپا، امیدوار است بتواند بعد از دوران کرونا به شما عزیزان ارائه خدمت کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *