اشتباهات مهلک مدیران سایت ها در بهینه سازی سایت

۱٫ناتوانی خزنده های گوگل در خزش در سایت شما

داشتن سایتی که برای موتورهای جست و جو یعنی گوگل قابل خزش نباشد یکی مهم ترین اشتباهات شما در بهینه سازی سایت محسوب می شود. ممکن است گاهی استفاده از قالب های آماده که مشکلات ساختاری از نظر کدهای HTML و معماری صفحات دارند باعث بروز این مشکل شود. یا استفاده نادرست از برخی از تکنیک های برنامه نویسی و تکنولوژی هایی مثل Ajax و  Flash باعث خواهد شد که سایت شما از دید خزنده های موتورهای جست و جو و گوگل پنهان بماند.

۲٫استفاده از کلماتی که مردم آن ها را جست و جو نمی کنند

استفاده از کلمات مناسب در هنگام انتشار محتوا در سایت خود اهمیت بسیار زیادی دارد. همیشه به یاد داشته باشید که مردم مثل شما فکر نمی کنند. برای پیدا کردن کلمات و عنوان های مناسب می توانید از گوگل کمک بگیرید. انتخاب کلمات کلیدی مناسب یکی از مهم ترین اصول بهینه سازی سایت است. به عنوان مثال اگر وب سایتی در زمینه بهینه سازی و سئو دارید به جای استفاده از کلمه بهینه سازی سایت از کلمه سئوی سایت استفاده کنید بهتر است. چون مردم بیشتر با کلمه سئو آشنا هستند.

۳٫تمرکز بیش از حد در گرفتن بک لینک

متاسفانه برخی از مدیران سایت ها به جای اینکه روی مشکلات داخلی سایت خود و تولید محتوای با کیفیت در سایت خود کار کنند بیشتر وقت خود را صرف گرفتن بک لینک و لینک سازی خارجی می کنند. ایجاد لینک خارجی و بک لینک گرفتن بیش از حد در مدت زمان کوتاه باعث اسپم شدن سایت شما می شود. من بهتون پیشنهاد می کنم بیشتر روی تولید محتوا کار کنید ولی بک لینک گرفتن را هم فراموش نکنید. برای گرفتن بک لینک های با کیفیت و حرفه ای می توانید از محصول افزایش ترافیک سایت که در آن آموزش های ویژه ای درباره گرفتن بک لینک های معتبر قرار دادم استفاده کنید.

۴٫استفاده از عنوان و توضیحات نامناسب در صفحات سایت

عنوان سایت و متا تگ توضیحات یا Description از مهمترین  پارامترهای سئوی داخلی سایت است. داشتن صفحاتی با عنوان های خیلی مختصر یا کوتاه، داشتن  صفحاتی با عنوان های خیلی طولانی، داشتن صفحاتی با عنوان های تکراری و داشتن صفحاتی بدون عنوان می تواند به سایت شما آسیب بزرگی وارد کند.

۵٫عدم استفاده از Google Webmaster Tools

 

وبمستر تولز یکی از اصلی ترین و بهترین ابزارهایی است که شما باید حتما از آن در جهت بهینه سازی سایت خود استفاده کنید. با درج سایت خود در گوگل وب مستر می توانید به راحتی از امکانات آن استفاده کنید. از طریق این ابزار می توانید تنظیمات سایت خود را مشنخص کنید و خطاهایی که گوگل از سایت شما گرفته است را ببینید و بر طرف کنید. همچنین می توانید آمار مناسبی از شرایط سایت خود را ببینید. متاسفانه خیلی از مدیران سایت ها از این ابزار ارزشمند و رایگانی که گوگل در اختیار آن ها قرار داده است استفاده نمی کنند.

سخن آخر این است اگر می خواهید رتبه خوبی در نتایج جست و جوی گوگل دریافت کنید مواردی را که ذکر کردم را در بهینه سازی سایت خود حتما رعایت کنید. امروزه یکی از فاکتورهای مهم در موفقیت کسب و کارهای اینترنتی داشتن جایگاه مناسب در گوگل است. پس این جایگاه را به راحتی از دست ندهید. امیدوارم این مقاله براتون مفید بوده باشد.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *