با اینا چی بپزم؟ سیب‌زمینی، تخم‌مرغ و پیاز

سیب‌زمینی شیرین با سس

با سیب‌زمینی، تخم‌مرغ و پیاز می‌توان غذا‌های متنوع و خوشمزه‌ای درست کرد.

صبحانه:

 املت سیب زمینی: سیب زمینی و پیاز را نگینی خرد کنید و در تابه با کمی روغن تفت دهید. سپس تخم مرغ‌ها را به همراه نمک، فلفل و ادویه دلخواه به آن‌ها اضافه کنید و هم بزنید تا تخم مرغ‌ها پخته شوند.

سیب زمینی و تخم مرغ آب پز: سیب زمینی و تخم مرغ را آب پز کنید سپس آن‌ها را با هم ترکیب کنید و از ادویه دلخواه به آن اضافه کنید. شما حتی می‌توانید با اضافه کردن پنیر به این ترکیب از یک صبحانه مقوی و متفاوت لذت ببرید.

پوره سیب زمینی با نیمرو: سیب زمینی را آب پز کنید سپس آن را له کنید. پیاز را نگینی کنید و در روغن تفت دهید و سیب زمینی له شده را با آن ترکیب کند و تفت دهید. می‌توانید از زردچوبه یا هر ادویه دلخواه دیگر و یا حتی سبزیجاتی مانند پیازچه یا گشنیز استفاده کنید. تخم مرغ را نیمرو کنید و در کنار آن سرو کنید.

ناهار و شام:

خوراک سیب زمینی: سیب زمینی‌ها را نگینی خرد کرده و در قابلمه با کمی آب و روغن بپزید. سپس پیاز را نگینی خرد کرده و در تابه با کمی روغن تفت دهید. گوشت چرخ کرده را به همراه ادویه دلخواه به پیاز اضافه کنید و تفت دهید. در نهایت سیب زمینی‌های پخته شده، گوجه فرنگی خرد شده و سبزیجات دلخواه را به گوشت و پیاز اضافه کنید و بگذارید تا خوراک جا بیفتد.

کوکو سیب زمینی: سیب زمینی رنده شده، پیاز رنده شده و تخم مرغ را با هم مخلوط کنید. نمک، فلفل و ادویه دلخواه را اضافه کنید و در تابه با کمی روغن سرخ کنید تا طلایی و پخته شود.

سیب زمینی سرخ کرده: سیب زمینی را به صورت خلالی یا نازک برش دهید و در روغن داغ سرخ کنید تا طلایی و ترد شوند. می‌توانید سیب زمینی سرخ شده را با سس کچاپ، سس مایونز یا هر سس دیگری که دوست دارید میل کنید.

الویه: سیب زمینی را پخته و پوست آن را بکنید. سپس سیب زمینی‌ها را رنده کنید و با پیاز رنده شده، تخم مرغ آب پز رنده شده، خیارشور رنده شده، نخود فرنگی، سس مایونز، نمک و فلفل مخلوط کنید.

سالاد تخم مرغ: تخم مرغ‌ها را آب پز کنید و پوست آن را بکنید. سپس تخم مرغ‌ها را رنده کنید و با پیاز رنده شده، سس مایونز، نمک و فلفل مخلوط کنید.

سمبوسه: خمیر سمبوسه را آماده کنید و یا از خمیر یوفکا استفاده کنید. سیب زمینی را آب پز و له کنید. پیاز را نگینی خرد کرده و تفت دهید. سیب زمینی له شده، پیاز تفت داده شده، سبزیجات دلخواه، نمک و فلفل را با هم مخلوط کنید. مواد را داخل خمیر سمبوسه بریزید و لبه‌های آن را ببندید. سمبوسه‌ها را در روغن داغ سرخ کنید تا طلایی و پخته شوند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *