بیگانگان باستانی: فصل اول – قسمت ششم

ادامه پست قبل

نقشه ستارگان مصری

وقتی صحبت از شواهدی مبنی بر وجود غریبه‌های باستانی میشود «اریک وان دانیکِن» پشت هر سنگی را جستجو میکند.

نقشه ستارگان مصری

Erich von Daniken
من بیش از ۴۰ سال اطلاعات جمع‌آوری کرده‌ام. دو نوع مدرک دال بر ادعای من وجود دارد. یکی از آنها ادبیات است که میتوانسته باستانشناسانه و یا اسطوره‌شناسانه بوده باشد. مدرک دیگر، موضوعات عملی هستند. مثلا اهرام، متصف به خدایان هستند. خدایانی که یک بار از آسمان به زمین ما نازل شده‌اند.

راز های جزیره استر

بدون کوچکترین کمک بین سیاره‌ای. به چه شکل دیگری مصریهای باستان میتوانسته‌اند یاد گرفته باشند که قریب به دو میلیون و نیم سنگ و بلوکهای گرانیت که اهرام مصر را ایجاد کرده‌اند، کنار هم چیده باشند؟  بشر ماقبل تاریخ چگونه میتوانسته است این سنگهای عظیم‌الجثه را بلند کند؟ چگونه بناسازان باستانی در «کازکو» توانسته‌اند سنگهایی را اینهمه در قالبهای چسبیده به هم بسازند که حتی یک تیغ هم در جدار بین آنها وارد نشود؟

ساکسی هوآمان

ساکسی هیومن

David Childress
طی سفر به دور دنیا و سعی در گذاشتن تکه‌های پازل دنیای باستان در کنار هم، آنقدر نیست که بتوان مقدار قابل توجهی از بلوکهای غول پیکر سنگی چیده شده گرانیتی، یا بلوکهای بازالتی در بسیاری از موارد گاهی با وزن هزاران تُن به چنگ آورد در این بناها با اندازه ماشینهای راه آهن و شما آنها را در پرو و بولیویا و مکزیکو و مصر باستان میتوانید بیابید از خود میپرسید: چرا؟ و چگونه؟ مردم باستان میتوانسته‌اند این بلوکهای بزرگ به اندازه ماشینهای راه آهن را کشیده باشند، آنها را آن بالا کنار هم در این بنای عظیم چیده باشند؟

دخالت موجودات فضایی در ساخت هرم جیزه

احتمالا آشناترین و اسرارآمیزترین بناسازی در کل دنیا هرم بزرگ «جیزه» است . قدیمیترین و بزرگترین هرم از اهرام ثلاثه مصر . این معجزه مهندسی طبق بر آوردها، طی بیست سال ساخته شده است. در حدود ۲۵۶۰ سال پیش از میلاد مسیح. اما برای نظریه‌پردازان غریبه‌های باستانی این اعداد و ارقام به حساب نمی‌آیند.

Giorgio A. Tsoukalos
اهرام ثلاثه نمیتوانسته طی ۲۲ سال ساخته شده باشد. چرا که بر اساس منطق معماری، ما باید هر سنگ را ظرف ۹ ثانیه بریده،حمل کرده و در جای خود مستقر کرده باشیم. بوده‌اند مهندسان مدرنی که قدم جلو نهاده و گفته‌اند: ما نمیتوانیم این بنا را در ۲۲ سال به اتمام برسانیم.

George Noory
تعدا بیشماری از تئوریهای متفاوت در باره چگونگی ساخت هرم بزرگ مصر وجود دارد. تئوریهایی بسیار زیاد، که شما تنها با شنیدن آنها میتوانید برگردید و سرتان را تکان دهید. که از آن جمله است «موجودات فضایی»، که بلوکها را با یک سیستم صوتی ضد جاذبه جابجا میکرده‌اند.

هزاران کارگر طنابهایی طویل را میکشیده‌اند و یک سطح شیبدار که حداقل دو مایل طول داشته باشد تا بتوان به جایی که امروز است رسیده باشد .

همه آنچه که من میدانم این است که این سنگها بسیار تراز هستند و مهندسی آن بسیار تحسین‌برانگیز است که حتی مردم مدرن امروز نیز با تکنولوژی پیشرفته خود نمیتوانند اینهمه خوب عمل کنند. برای مثال چگونه در درون مقبره هرم توانسته‌اند محوطه‌های گرانیتی و مرمری ایجاد کرده باشند که اینهمه درجه یک و تمیز بوده باشد؟  میخواهید به من بگویید که مردم آن زمان این را با دست خالی به انجام رسانده‌اند؟ من باور نمیکنم.

اندازه و وزن غیر قابل حساب سنگها را که ضرب در تعداد آنها کنید یک چیز، کاملا روشن میشود: طرح ساختمانی اهرام ثلاثه یکی از برترین عجایب مرموز و اسرار آمیز در همه تاریخ مهندسی دنیاست.

Jason Martell
من نمیخواهم نبوغ انسان را منکر شوم. چرا که من میدانم ما توانایی خلق اینگونه چیزها را در دوره‌ای طولانی داریم، اما دانش ساخت بنایی مثل اینها باید قطعا با یک دخالت دیگری صورت گرفته باشد. یا با یک نوع دیگری از علم و دانش که به بشر آن زمان بخشیده شده که به دیگران بگوید که این نمیتوانسته است تنها کار خودشان بوده باشد.

Erich von Daniken
در مصر یک رسم قدیمی پابرجاست که میگوید: اهرام ثلاثه به دست فرعونی طراحی شده به نام «ساوریت» و گفته شده است که «ساوریت» همان است که در جامعه هیبرو «اینوک» نامیده میشود!!!  «اینوک» در روایات کهن، یک پیامبر بوده است. کتابهایی در باره «اینوک» وجود دارد که به نام کتب کاذبه معروفند. شما در «اینوک» ( ادریس) رابطه ای با موجودات فضایی پیدا میکنید. او صراحتا میگوید:

«من این موجودات را ملاقات کردم» .اکنون ما نوشته‌های کتب «اینوک» را در دست داریم و او فرمان ساخت سازه‌ای را داده است که در طی هزاران سال آتی ویران شدنی نباشد.

 

Giorgio A. Tsoukalos
در متون کهن مصری گفته شده است که اهرام ثلاثه به دست انسان ساخته شده است، اما به کمک نگاهبانان آسمان یعنی همان «خدایان» و ما اکنون دلایلی داریم که اهرام به دست انسان ساخته شده، اما با همکاری تکنولوژی موجودات فضایی.

به عنوان یکی از هفتمین عجایب هفتگانه جهان، اهرام ثلاثه نه تنها باقیمانده از معماهای باستانشناسیست، بلکه یک اعجوبه جغرافیایی نیر محسوب میشود. در ۱۸۷۷ نویسنده و متخصص الهیات، «جوزف سیز» اعلام کرد که اهرام ثلاثه بر روی بلندترین نقطه خط استوا و نصف‌النهار زمین قرار گرفته است.

مرکزی‌ترین نطقه در کل کره زمین . همچنین هر یک از چهار وجه هرمها کاملا با چهار نقطه قطب‌نما همراستاست. اینگونه ابزار، تا هزاران سال پس از آن هم هنوز اختراع نشده بود. اما این تصادفات تنها در باره اهرام ثلاثه وجود ندارد. یک سازه بسیار شبیه به اهرام مصر تقریبا در آنسوی دیگر کره زمین وجود دارد.

David Childress
هرمهایی بر جزایر پَسیفیک و در هندوستان  و نیز در مکزیکو . بنابراین میبینیم که این در همه جای دنیا تکرار شده. باستانشناسان تاکنون نتوانسته‌اند بفهمند که چرا این فرهنگهای مشابه با اقیانوسی بیکران، از هم جدا مانده‌اند. اما با یک طرح و شیوه‌هایی بسیار شبیه به هم ساخته شده‌اند.

تمدن مایا

تمدن مایا

اینجا در مرکز مکزیکو، شهری ایستاده بر تاریخی ۲۰۰۰ ساله وجود دارد . نام این شهر «تیوتیبوکان» است، که معنای دقیق آن این است: «شهر خدایان». «معبد خورشید» در مرکز این شهر قرار دارد (تصویر ۲۳۳). محیط این هرم، به شکلی باور نکردنی، به طور مجازی کاملا به اندازه «هرم جیزه» است . آیا این یک طراحی تصادفیست؟ یا اینکه هر دو الهام گرفته از طراحانی مشابه بوده‌اند؟

George Noory
یکی دو تئوری در این باره وجود دارد. یکی اینکه، شاید همه به یک شکل توسط موجودات فضایی آموزش داده شده‌اند. دوم،  مسافرانی که در زمانهای باستان در همین سیاره در سفر بوده‌اند، که از یک منطقه به منطقه‌ای دیگر در هزاران سال پیش در تردد بوده‌اند. و برخی شکاکان هم هستند که میگویند: این بهترین اثر باستانیست که تا کنون ساخته شده. یعنی آنها فقط میدانسته‌اند. اما من فکر نمیکنم اینطور بوده باشد .

David Childress
در «تیوتیبوکان» ما هرم غول پیکر «خورشید» را داریم و نیز هرم غول پیکر «ماه» را. بر اساس افسانه‌های مربوطه، این هرمها توسط خدایانی غول پیکر ساخته شده‌اند و در نقطه زمان پایان یک ویرانی جهانی. تمدنهایی مثل ازتکها و ماینها، هاپی‌ها و سرخپوستان شمال آریزونا، بر این باورند که زمین پیش از این ۴ بار ویران شده است. یک بار به وسیله یخ، یک بار با آتش، یک بار با آب، و هر بار دوباره ساخته شده است. و «تیوتیبوکان» ظاهرا در ابتدای یکی از این دوران ساخته شده است.

George Noory
شاید این سوال برایتان پیش بیاید: چرا باید این بناهای عظیم ساخته میشده است؟ به چه منظوری؟ خب، مثلا در مصر ممکن است خودپرستی بینهایت فرعون موجد این بنا بوده است و آنها میخواسته‌اند خود را ثبت کنند؛ درست؟ به این ترتیب آنها چنین موزه عظیمی را برای خود ساختند. یا اینکه این امکان هم هست که این مردم کهن میخواسته‌اند چیزی برای ما به جای گذاشته باشند.

Giorgio A. Tsoukalos
این مطلب در متون کهن مصری ثبت شده است که چرا اهرام مصر ساخته شدند؟ آیا برای نگهبانی از دانش بوده است؟ سیصد کتاب که به نام «دانش جهان» معروفند، توسط نگاهبانان آسمان دیکته شده‌اند.

البته اهرام تنها بناهای کهنی هستند که همچنان دانشمندان را گیج و سردرگم میکند. اما صدها نمونه از آنها در سراسر دنیا وجود دارد که در هر گوشه از دنیا قابل دیده شدن هستند. در جزیره‌ای بر اقیانوس پَسیفیک آرمیده بر متروکه‌ترین نقطه در جهان «جزیره شرقی». اینجا بالغ بر ۸۰۰ نگهبان سنگی به نام «موای» ایستاده و نظاره‌گر خط افق هستند . اما آیا آنها ناشی از دست ساخته‌های بومی هستند؟ یا چهره‌هایی وهم‌آور از مهمانان غریبه بوده‌اند، از هزاران سال پیش؟

راز های جزیره استر

David Childress
به هر دلیلی که ایجاد شده‌اند، اما ساخته شده‌اند تا هزاران سال باقی بمانند. آنها از بلوکهای سنگی ساخته شده‌اند که دهها تن وزن دارند. تنها این نیست که مردم، این بناهای عظیم سنگی را باشند بلکه مسئله این است که در همه جای دنیا همین ماجرا تکرار شده است. اما هنوز این نکته وجود دارد که فقط انسانهای اولیه چنین بناهایی را بر پا کرده‌اند. بدون ثبت هیچ دلیل برای آن .

راز های جزیره استر

Michael Dennin, PH.D
یکی از چیزهایی که مورد توجه ماست، در باره اینکه این فرهنگها چه هدفی را دنبال میکرده‌اند، این است که آیا آنها میتوانسته‌اند آنرا ثبت کنند یا نه. ما روی شواهدی که نشان میدهد آنها را ثبت کرده‌اند از اینکه آنها چگونه به انجامش رسانده‌اند حساب میکنیم . در مصر ما نقشها و نوشته‌های بسیار بیشتری داریم که زمانی را که آنها اهرام را میساخته‌اند نشان میدهد، و به ما ایده‌ای در باره تکنولوژی میدهد . اما در بررسی چیزی مثل جزایر شرقی ما هیچ سند خطی نداریم مبنی بر اینکه آنها چه کرده‌اند. و گاهی این ما را به دخالتهایی دیگر رهنمون میشود.

 

سه هزار و پانصد مایل دورتر، در جمهوری بولیویا، سازه‌های سنگی وجود دارند که به شکلی بسیار حیرت‌انگیز به مجسمه‌های جزیره شرقی شبیهند. «تیواناکو» در حقیقت، بسیار قدیمی است اما تکنولوژی مدرن را به مبارزه میطلبد. تخمین زده میشود که ۱۷۰۰۰ سال قدمت داشته باشد. شاید قدیمیترین شهر جهان . سنگ نوشته‌های «تیواناکو» به همان شیوه  بنا شده‌اند و با همان تاثیر ابهام‌آمیزی که قوم و خویشان دور دستشان در جزیره شرقی بنا شده‌اند .

 

Arthur Demarest, PH.D
بسیاری از اشیا در تیواناکو وجود دارد که میتوانید در تمدنهای پیشتر از آن ببینید. در زمانی بسیار پیشتر و در قرون قبل از میلاد در پرو شما میتوانید اشکال مشابهی را ببینید، پیکرنگاری تصویری مشابه و شما کاملا قادر به دیدن تبار و پیشینه آن باشید .

اما وقتی گردشگران به خرابه‌های «تیواناکو» نزدیک میشوند، احتمالاً مرموزترین سازه کهن، در بین سایر سازه‌ها، تنها چند صد قدم دورتر بر بستر خود آرمیده است. در حالیکه در کمترین محل توجه بازدیدکنندگان واقع شده است. «پوما پونکو»، زمینی از خرابه‌های سنگی که تصور تئوری «غریبه‌های باستانی» را تحریک و به هیحان می‌آورد.

 

Giorgio A. Tsoukalos
از نظر من فوق‌العاده‌ترین بخش شواهدی که در دست ماست در کل پازل فضانوردان باستانی، همین «پوما پونکو» است در ارتفاعات بولیویا،در حالیکه اهرام جیزه، کاری بسیار بینظیر است، اما در مقایسه با «پوما پونکو»، تنها یک بازیچه است. منطق در «پوما پونکو» وجود ندارد، چرا که ما بناهای وزین سنگی را در پیش رو داریم، که در سراسر منطقه آرمیده‌اند، که انگار با نوعی فشار قوی از هم پاشیده‌اند .

پوما پونکو

پوما پونکو

بلوکهای «پوما پونکو» به دقت بریده شده‌اند که در زمانی به خوبی در هم قفل میشده‌اند. درست مثل قطعات به دقت چیده شده پازل،  اما تقریبا ده مایل دورتر از نزدیکترین معدن منطقه. چگونه این سنگهای غول‌پیکری که وزن برخی از آنها به صدها تُن میرسد حتی به اینجا رسیده‌اند؟

پوما پونکو

پوما پونکو

پوما پونکو

پوما پونکو

پوما پونکا

Erich von Daniken
ما اینجا در باره مکانی صحبت میکنیم که ۴۵۰۰ متر از سطح دریا بالاتر است. این یعنی هیچ درختی در این ارتفاع وجود ندارد که بتوان از آن برای غلطاندن سنگ استفاده کرد. هیچ چیز در اینجا نمی‌روید به جز علفها و بوته‌هایی کوتاه.

Giorgio A. Tsoukalos
من تا کنون در مقابل بسیاری از بناها ایستاده‌ام. اما «پوما پونکو» در راس همه آنهاست، چون آنچه که ما در آنجا یافتیم اصلا قابل قبول نیست، به هیچوجه قابل دسترسی نیست. و این سوال را پیش می‌آورد که: چگونه ساخته شده است و به چه منظوری؟

اغلب باستانشناسان میگویند «پوما پونکو» توسط بومیان «آیمارا» ساخته شده است و ما همه متفق‌القولیم که برای ساختن چیزی مثل «پوما پونکو» شما باید نوشتن بدانید، باید با نقشه ساختمانی آشنا باشید، شما نیازمند طرح و نقشه و محاسبه هستید، جایی که قطعه ها به هم بخورند و به شکلی کامل به هم چفت شوند. اما یک چیز هست که همه باستانشناسان در باره آن هم عقیده هستند و آن اینکه «آیمارا»ها اصلا نوشتن نمیدانسته‌اند. پس این چگونه ممکن است که آنها قادر به ساختن همه این بنا بوده باشند، بدون هیچ نقشه‌ای؟

David Childress
که این واقعا حیرت‌آور است. و اینکه چرا نظریه‌پردازان «فضاییان باستانی» در «پوما پونکو» و «تیواناکو» غرق شده‌اند؟ آیا این به خاطر کیفیت بنای سنگیست؟ و نیز به دلیل بزرگی و اندازه سنگهای آن؟ این بسیار غیر قابل باور و عالیست که ما حتی شواهدی مبنی بر استفاده از ماشین‌آلات هم داریم. آنها از ابزار ماشینی استفاده میکرده‌اند تا این سنگها را ببرند .

Erich von Daniken

پوما پانک

پوما پانک

یکی از بلوکهای سنگی ۸۰۰ تُن وزن دارد و به خوبی صیقل داده شده است . در اینجا سنگهایی هستند، سنگهایی غول‌پیکر هستند باحفره‌هایی در آنها، که عمقی بیش از چند میلیمتر ندارند،که قطعا نمیتوانسته‌اند با اسکنه‌های سنگی عصر حجر ایجاد شده باشد. اینها با اِسکنه سنگی آن زمان ایجاد نشده است. پس حتما یک تکنولوژی دیگری راهگشای آن بوده است.

خطوطی که در داخل صخره‌ها حک شده‌اند،  کاملا راست هستند و به شکلی شگفت‌آور عمقی یکسان دارند، از انتهای یکی به ابتدای دیگری.

Giorgio A. Tsoukalos
درست مثل اینکه ساختمان‌سازهای پیشرفته بر روی آنها کار کرده باشند. چون همه چیز به دقت اندازه‌گیری شده است . همه چیز در حد عالیست. شما متعجب بر جای میمانید که این چگونه ممکن است؟  یکی از عجیبترین پدیده‌ها در این مکان آن است که سنگهایی که در این منطقه به کار رفته‌اند، سنگهای شنی هستند. گرانیت و دیوُرایت.تنها سنگی که سختتر از دیورایت است، الماس است. پس تنها راهی که میتوانسته این بنا را به انجام برساند این بوده است که ابزار آنها مته‌ای الماسه داشته باشد.

Erich von Daniken
متخصصین آمریکایی که با وسائل اندازه‌گیری کامپیوتری به این منطقه رفتند کاملا شوکه شدند . در گزارش خود آورده‌اند: «این غیر ممکن است» که بتوان «پوما پونکو» را دوباره‌سازی کرد. «این کاملا غیر ممکن است».اما آنچه واقعا باور نکردنیست اینکه مردم عهد عتیق توانسته باشند به این دقت سنگها را تراش داده باشند، یا توانسته باشند چنین بنای غیر قابل باوری ساخته باشند.

Todd Disotell, PH.D
اگر فضانوردان دوران پیشین بوده‌اند که به آنها تکنیک ساخت این بنا را آموخته‌اند، چرا ما در این آثار، هیچ بنای پیشرفته‌ای مثل بناها و آسمانخراشهای امروزی نمیبینیم؟ چرا همه چیز شبیه هرم است؟

تکنیکهای برش سنگ، بارها و بارها تغییر کرده‌اند و به طور مستقل در سراسر دنیا قابل استفاده‌اند.

اگر شما خود را به جای شاهی «خداگونه» بگذارید و بخواهید بنایی را طراحی کنید که قادر به باقی ماندن تا هزاران سال باشد، بهترین راه برای بقای آن این است که آن را از سنگهایی که در هم چفت شوند بسازید.

بدون هیچ قالبی. پوسیدگیها و خرابیهای آن نیازمند تعمیر باشد. به همین دلیل هم ما سازه‌هایی بدون قالب در مقابل روی خود داریم. سازه‌های سنگی در همه نقاط زمین.

David Childress
در عین حال ما اینجا یک ناهمخوانی داریم. از یک سو مردمی را داریم که باید کاملا بدوی بوده باشند. که آنها احتمالا تنها یک قدم از عصر پارینه سنگی فراتر نهاده‌اند، و از سوی دیگر آنها کاری انجام داده‌اند که ما حتی همین امروز هم نمیتوانیم انجام بدهیم.
به نظر میرسد که ما در این زمینه به شدت به مشکل بر میخوریم. و این بنایی‌ست با بلوکهای سنگی غول پیکر. به خوبی و دقت به هم چسبیده با بقیه بلوکهای دیگر. که همه را در هم قفل میکند .George Noory
مردم عهد باستان در این کره خاکی، حقیقتا عجایب زیادی را شاهد بوده‌اند. اما آن افسانه‌ها بیش از اینکه تجسمی و یا کار هنری و چیزهایی از این دست بوده باشند، همه رفته‌اند، بنا به دلایلی همه فقط دیگر وجود ندارند. اما در پشت سر خود، چیزهایی باور نکردنی را بر جای گذاشته‌اند که ما امروز داریم .

که شما را وامیدارد از خود بپرسید: آخر چگونه اینها ساخته شده‌اند؟ اینها رموزی بسیار شگرفند و من فکر میکنم یکی از چیزهایی که مردم را برای ادامه جستجو به منظور یافتن پاسخهای خود ترغیب میکند این حقیقت است که اینها کاملا در دسترسند، اما نمیتوان از آنها سر در آورد.

اما برداشتن پوشش رمز و راز اینکه چگونه این بناهای باورنکردنی ساخته شده‌اند، تنها یک قطعه از این پازل را کامل میکند. اینکه دریابیم چگونه ساخته شدند و چگونه مورد استفاده قرار میگرفته‌اند، سوالاتی جدیدتر را مطرح میکند. سوالاتی که شاید جوابی برای آنها بر روی کره خاکی نباشد.

آیا فضاییها حقیقتا الهام بخش پیشینیان ما بوده‌اند تا معابد و اهرام کهن را بسازند؟  و اگر آنها به اینجا آمده‌اند، آیا هیچ بخشی از دانش فیزیک پیشرفته خود را برای ما به ودیعه گذاشته‌اند؟

فضانوردی یا ریاضیات؟ اگر اینگونه است، آیا شواهدی در این باره تا به امروز وجود دارد؟ یکی از مثالها میتواند این یکی باشد: که اغلب به عنوان اولین کامپیوتر دنیا، در تاریخ ۲۰۰۰ سال قبل منسوب میشود .

ادامه دارد

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *