تاریخچه خون آشام ها و پنج خون آشام واقعی

افسانه خون آشام‌ها ریشه در سال‌های بسیار دور دارد، ‌می‌گویند این داستان بر می‌گردد به قرن پانزدهم میلادی و اروپای شرقی

چیزی که مادرهای اسلاو، زمانی با آن بچه‌هایشان را می‌ترسانند، بعد از گذشتن از صافی قرن‌ها به موجودی ترسناک و وهم انگیز تبدیل شده است که کمتر نویسنده یا سینماگری می‌تواند از خیرش بگذرد.

لغت ومپایر (vampire) در اصل یک لغت صرب است، با تلفظ ویپیر. در زبان صرب‌ها، وم یعنی دندان و پیر یعنی نوشیدن ومپیر یا برگردان انگلیسی‌اش ومپایر یعنی کسی که با دندان می‌نوشد (واژه دمفیر،‌ Dhampir، که در سینما به عنوان بچه خون آشامبه کار می‌رود هم یک لغت آلبانیایی است؛‌ دقیقا با همین ترکیب و همین معنی) حالا «موجودی که با دندان می‌نوشد» چه جور موجودی بوده؟ جوابش برمی‌گردد به افسانه‌های اسلاو که به روایت دایره‌المعارف بریتانیکا،‌ به موجودی خونخوار گفته می‌شود. همین تصور دیگری از این که این موجود، چه جور ماهیتی دارد؟ انسان است یا موجودی دیگر؟ در همین جهان زندگی می‌کند یا از جهان دیگر می‌آید؟ چه شکلی است؟ خون را می‌خورد برای چه منظوری؟ … جواب سوالاتی از این دست را نمی‌دانیم. حتی مهم هم نیست که بدانیم.

چیزی که مهم است بدانیم، ظهور یک فرمانروای سنگدل در رومانی در قرن پانزدهم (ولاد سوم، معروف به «ولاد به میخ کشنده»)، یک کنتس پولدار دیوانه در مجارستان در قرن شانزدهم (الیزابت بتوری) و دو قاتل زنجیره ای در صربستان در  قرن هجدهم (پیتر پلگوویتز و پل آرنولد) بود که هر کدامشان در زمان خود به عنوان یک خونخوار یا همان ومپایر شهرتی به هم زدند و هر کدام به چهره امروزی خون آشام،‌ چیزی اضافه کردند. مثلا ولاد سوم، چون بیماری پرفوریا (حساسیت به نور) داشت و کم از قصرش بیرون می‌آمد، افسانه نورترسی خون آشام‌ها را ساخت. الیزابت بتوری که رعایاش را به قصرش می‌برد و آن‌ها را سلاخی می‌کرد،‌ اختلالات روانی را به افسانه خون آشام‌ها اضافه کرد. در مورد آن دو قاتل زنجیره ای هم که در ابتدای قرن هجدهم در صربستان اعدام شدند، چون بعد از مرگشان قتل‌ها متوقف نشد، این عقیده خرافی شکل گرفت که آن‌ها از آن دنیا برگشته اند.

دهه‌های ۱۷۲۰ و ۱۷۳۰،‌ دهه‌هایی بود که در صربستان به «عصر ترس از خون آشام» معروف شده. «لولو» حالا نمونه‌های عینی و بیرونی هم پیدا کرده بود. نمونه‌هایی که از نور می‌ترسیدند، اختلالات روانی داشتند و بعد از کشته شدن هم دوباره به این دنیا بر می‌گشتند و وقتی که بر می‌گشتند، چون دیگر جان نداشتند مجبور بودند برای جست وجوی ماده حیات، از خون دیگران تغذیه کنند.

اما هنوز چیزی کم بود. یک افسانه محلی،‌ هر چقدر هم که ترسناک باشد، برای جهانی شدن نیاز به دستان جادویی یک نویسنده دارد. شاعران آلمانی، اولین کسانی بودند که پیشقدم شدند. اولین اثر ادبی با موضوع خون آشام سال ۱۷۴۸ سروده شد، بعد هم شاعران دیگر آن قدر روی سوژه کار کردند تا گوته معروف از راه رسید و در سال ۱۷۹۷ «عروس کورینث» را سرود که داستان زن جوانی بود که از گور بر می‌گشت تا نامزدش را ببیند و بعد که متوجه اعمال خدا ناپسندانه او می‌شد،‌ دیوانه می‌شد و به سرش می‌زد و تبدیل به خون آشام می‌شد.

توی این دسته از اشعار، ماجرا بیشتر حول محور دوگانه مسیحیت/ بی‌ایمانی می‌گردد که معلوم است واکنشی بوده به رواج دین‌های جدید در مسیحیت و تنبیه و تحذیری که کلیسا نسبت به «این بدعت‌گزارها» می‌داده. در واقع، در این اشعار آلمانی،‌ خون آشام نماینده ای است از جامعه بی‌دین‌ها که باید با کمک دعا و کلیسا بر او غلبه کرد.

ورود خون آشام‌ها به ادبیات انگلیسی، کار لرد بایرون شاعر بود. در سفرهای متعددش به شرق اروپا،‌ با مفهوم خون آشام آشنا شد و در شعری درسال ۱۸۱۳ از لغت خون آشام استفاده کرد. اولین کسی هم که داستانی درباره خون آشام‌ها نوشت، دوست صمیمی و پزشک مخصوص بایرون، جان ویلیام پولیدوری بود که در سال ۱۸۱۹ رمانی با عنوان «خون آشام» نوشت و در آن خون آشامی به اسم «لرد ورتون» را معرفی کرد که به گفته خودش از روی لرد بایرون شخصیتش را ساخته بود (کلا بایرون به گردن ادبیات ترسناک حق بزرگی دارد. او علاوه بر معرفی خون آشام‌ها، با دست انداختن مداوم ماری شلی، محرک او در نگارش«فرانکشتاین» هم بود.)

ایده موجود شر نامیرایی مثل خون آشام، آن قدر برای ادیبان انگلیسی قرن نوزدهم جذاب بود که خیلی زود داستان‌های متعددی درباره خون آشام‌ها نوشتند و در واقع ژانر را ارتقا دادند. تا جایی که در «بلندی‌های بادگیر» امیلی برونته (۱۸۴۷) هم که مربوط به ژانری کاملا متفوت است،‌ می‌بینیم که شخصیت اصلی داستان (‌هیثکلیف) به خدمتکار خانه اش مشکوک است که آیا او خون آشام است یا نه؟ (آیا ظهور پدیده جدیدی به اسم استعمار و امپراتوری‌های وسیع ماورایی بحار که در آن زمان ابدی و شکست ناپذیر می‌آمد، در این توجه به ادبیات ترسناک و موجودات شروری مثل خون آشام نقش نداشته؟)

در این سال‌ها،‌ هر کدام از ادیبان انگلیسی چیزی به اسطوره خون آشام اضافه یا کم کردند، تا این که ظهور یک نویسنده ایرلندی به نام برام استوکرو کتابی که او با عنوان «دارکولا» نوشت (۱۸۹۷) به یکباره ژانر را  تکان داد و تصویر دراکولا را به عنوان نمادی ابدی از یک خون آشام کلاسیک در ذهن‌ها ماندگار کرد. دراکولای برام استوکر،‌ نه تنها موجودی دیوانه و خشن نبود بلکه بسیار هم مودب و مبادی آداب بود. کتابخانه ای بزرگ داشت و مدام بر از دست دادن دوستانش در طی قرون متمادی افسوس می‌خورد. در عین حال هم مکار و حقه باز هم بود و قربانیانش را با روش‌های مختلف به دام می‌انداخت.

چیزی نگذشت که دراکولاترسی، در سرتاسر انگلستان و بعد هم اروپا و آمریکا همه گیر شد؛ طوری که در نخستین سال‌های اختراع سینما،‌ در سال ۱۹۰۹ اولین فیلم درباره دراکولا ساخته شد و دراکولا موجودیت سینمایی هم پیدا کرد. حالا دیگر افسانه کامل شده بود؛ افسانه خون آشام.

اما آیا خونخوارهای واقعی دنیا هم خون آشام بودند؟

با ظهور مشارکت های عالی ادبی چون مجموعه گرگ و میش و خاطرات خون آشام ها در فرهنگ عامّه کنونی، این طور به نظر می‌رسد که وسواسی جهانی و فراگیر را در این رابطه با خود به همراه آورده است. نتایج مثبت به دست آمده از خون آشما های نسل جدید سبب شد تا نگاهی به مبنای تاریخی این موجودات افسانه ای داشته باشیم و تاریخ را در این رابطه ورق بزنیم.

داستان خون آشام ها در قصه های فولکلور و افسانه ها از صدها سال پیش وجود داشته است. و به طور مداوم پیروان قبیله ای شوریده را با خود همراه می‌کند (اگرچه آنها پیشتر با میخ تجهیز شده و مصلوب می‌گشتند، به جای آنکه بر روی تی شرت ها نقش ببندند و طرفدارانی نیز داشته باشند). جالب توجه است که هرچند شخصیت های تاریخی که در ادامه معرفی می‌شوند، بر مبنای حقوق خود شخصیت هایی بسیار جذّاب و فوق العاده می‌باشند. با این وجود، هر زمان که فردی تصور می‌شد که جان داده است، به طور روانی عمل کرده و رفتار می‌کرد، یا فقط دیوانه تلقّی می‌شد، به آنها افتخار خون آشام شدن را می‌دادند.

خون آشام ها چگونه نابود می شوند :

با اینکه تاریخ گواه است که خون اشام ها موجوداتی تخیلی هستند اما در قرون ۱۸ و ۱۹ میلادی ترس از این موجودات به شدت فراگیر شده بود و در پی آن بودند افرادی که با ایجاد وسایل مرگبار و سم های عجیب و غریب سعی در کشتن این موجودات داشتند . سوال اینجاست آیا بالاخره خون اشامی دیده شد که توسط این ابزار آلات خطرناک کشته شوند یا خیر

۵ خون آشامی که واقعا وچود داشته اند

 1. ایمپالر، ویلاد سوم (نوامبر ۱۴۳۱- دسامبر ۱۴۷۶)

با رجوع به تاریخ خون آشام ها، ویلاد الهام بخش دراکولای برام استوکر بوده است (هرچند او شباهت کمی‌ به شرّیرهای گوتیک دارد که در رمان ها آمده است؛ جدا از نام خودمانی دراکولا، در واقع، این طور به نظر می‌رسد که استوکر، از طریق داستان های خود، اطلاعات کمی‌ درباره این شخصیت تاریخی داشته است). ویلاد شاهزاده والاچیا بود که در سن یازده سالگی به عنوان گروگان زندانی شد تا وفاداری پدر او به سلطان عثمانی ثابت شود (و اطمینان از این موضوع که والاچیا پول ادای احترام سالانه خود را پرداخت می‌کند). در اینجا بود که تنفر او نسبت به ترک ها شکل گرفت، که سبب شد تا او کشتار دیووانه کننده ای را بعدها در زندگی اش انجام دهد. پس از بازگشت به کشور جنگ زده خود، برای اجرای قانون و حفظ نظم در کشور، او روشی خشن را در پیش گرفت.

ویلاد گاهی اوقات به عنوان همکار برای او می‌نوشت، و گاهی اوقات به خائن ماتیاس کوروینووس؛ برای مثال در سال ۱۴۶۱: من مردان و زنان را کشتم، پیر و جوان … ۲۳۸۸۴ نفر ترک و بلژیکی. بدون آنکه کسانی را که در خانه هایشان زنده در آتش سوختند یا سربازان سرهایشان را از تن جدا نکردند، بشمارم. این نقل قول دوست داشتنی تا حدّ زیادی تفریحات دیگر ویلاد را مدّ نظر قرار می‌دهد، که شامل موارد زیر است: آویختن مردم بر چوب های نوک تیز، میان بدن های آویزان شده و رو به تباهی مردم غذا خوردن، شکنجه ها از تمام نوع ها، و سوزاندن، پوست کندن، برشته کردن، یا پختن مردمی‌ که در مسیر او قرار می‌گرفتند. ویلاد با پشتکاری مثال زدنی، توانست بین ۴۰ تا ۱۰۰ هزار انسان را پیش از مرگ خود در سال ۱۴۷۶، با دست خود به کام مرگ بفرستد.

 1. کنتس الیزابت باسوری دی ایکسید (آگوست ۱۵۶۰- آگوست ۱۶۱۴)

بیشتر اوقات در تاریخ، او را به عنوان یکی از پُرکارترین زنان قاتل سریالی معرفی می‌کنند. الیزابت برچسب خود به عنوان یک خون آشام را با توجه به واقعیتی ادعایی به دست آورد که بر اساس آن، او در وانی پر از خون دختران باکره، حمام می‌کرد تا جوانی خود را حفظ نماید. بنابراین دو نام خودمانی به دست آورد: “کنتس خون”، و “بانوی خونین کاستیک”.

اگرچه در جزئیات قتل های سادیسمی‌ او جای شک و تردید وجود دارد، امّا نمی‌توان حقایق موجود در این رابطه را کتمان نماید. هنگامی‌ که همسر کنتس در جنگ بود، او غالب اوقات را تنها سپری می‌کرد. و با ابزار خود سرگرم بود و سبب شد تا او شروع به شکنجه زنان جوانی کند که در اطراف او قرار داشتند.

او با وعده و وعید زنان را به داخل می‌کشاند، قول شغل را به زنان دهقانان می‌داد و روش آداب و رسوم را به کسانی که از طبقات پایین جامعه بودند، یادآوری می‌کرد. او مجموعه ای از قوانین غیر ممکن را برای آنها ایجاد کرده بود که پیروی از آنها امکان پذیر نبود؛ و هنگامی‌که آنها (به طور حتم) در اجرای این قوانین شکست می‌خوردند، آنها را با روش های جدید و جالب توجهی مجازات می‌نمود. از جمله این مجازات ها – محدود به این موارد نیست- می‌توان به موردهای زیر اشاره کرد: ضرب و شتم شدید، سوزاندن/ یا قطع کردن دست ها، صورت، یا اندام تناسلی، خوردن گوشت زنان، گاز گرفتن صورت ها یا دست ها، فرو کردن آنها در آب و فرستادن این زنان به بیرون تا از سرما یخ بزنند، انجام جراحی های آماتورگونه بر روی آنها، گرسنه نگاه داشتن آنها، و سوء استفاده جنسی.

شوهر او، هرچند بیشتر اوقات در خانه نبود، از نبوغ همسر خود احساس رضایت می‌کرد و به او پیشنهادهایی را ارائه می‌کرد تا شیوه های کاری اش خلاقانه تر باشد (برای مثال، پوشاندن بدن دختر با عسل و سپس او را در فضای آزاد رها کند تا حشرات او را نیش باران کنند). در مجموع، بر اساس دست نوشته های او، و انچه که محققان یافته اند، الیزابت پیش از آنکه دستگیر شود، بیش از ۶۵۰ زن را کشته است. ۴ همراه او در محل محاکمه شده و سپس به قتل رسیدند. او تحت بازداشت خانگی قرار گرفت و چهار سال بعد در همان محل از دنیا رفت.

۳ و ۴٫ آرنولد پاول (متوفی ۱۷۲۶) و پیتر پولوگوجوویتز (متوفی ۱۷۲۵)

این دو به طرز مرموزی به یکدیگر شبیه هستند، طوری که احساس می‌کنید، داستانی یکسان در دو روستای مختلف رخ داده است. و هر دو، اوّلین نمونه های مستند از هیستری خون آشامی‌ را به تصویر می‌کشند. آرنولد یک یاغی صربستانی بود، که ادعا می‌شود پس از مرگش، بیش از شانزده نفر را در روستای خود در مدوگونا کشته است. پیتر یک کشاورز صربستانی بود که با کمین کردن، نُه نفر را در روستای خود در کیزولوا به کام مرگ فرستاد.

هر دو کشتار، مانع هجوم ناگهانی بیماری های ۲۴ ساعته به روستاهای مجاور شد، و در نتیجه این طور فرض شد که آنها تبدیل به خون آشام شده و روستائیان را به عنوان شکار و طعمه در نظر گرفته بودند.

هر دو مرد ادعا می‌کردند که پیشتر مورد حمله خون اشام ها قرار گرفته بودند، و پس از چنین حمله ای اقدامات احتیاطی را انجام داده اند- در خون خون آشام حمام کرده اند، و خاک قبر این خون آشام را نیز خوردند. با توجه به حمله هایی که به خون آشام ها صورت می‌گرفت، روستاییان را عصبی کرده و دچار جنون نمود. و خواستار نبش قبر و تشریح جنازه این دو شدند.

مستندهای پلیس اتریش که درگیر این پرونده بود، درک کاملی را اتفاقاتی که پس از مرگ این دو و هدف قرار دادن آنها رخ داد، مشخص ساخت. در مورد آرنولد، بیماری واگیردار مدیکووس گلایر (در واقع، یک بیماری ویروسی) برای بررسی مرگ مرموز آنها مدّ نظر قرار گرفت. و به این نتیجه رسیدند که علّت آن سوء تغذیه در منطقه بوده است. همچنین تاثیرات مضّر روزه های شدید ارتودکس شرقی نیز وجود داشته است.

با این وجود، روستائیان گرفتار این بیماری نبودند و اصرار داشتند که جنازه ها باید مورد بررسی قرار بگیرند. مطالعات صورت گرفته نشان داد که هر دوی اینها خون آشام بوده اند و این را از طریق بدن تجزیه شده انها دریافتند؛ از جمله: مو، و ناخن. آثاری از گوشت تازه و خون لخته نشده در دهان آنها یافت شد (ممکن است به دلیل فساد بدن یا مایعات بدن به وجود آمده باشد). بدن آرلوند بر میخی چوبی گذاشته شده و سوزانده شد. بدن پیتر نیز قطعه قطعه شده و سپس سوزانده شد.

 1. گریگوری راسپیتون (ژانویه ۱۸۶۹- دسامبر ۱۹۱۶)

راسپوتین مشاوری قابل اعتماد برای آخرین رومانوف ها محسوب می‌شد؛ بخصوص برای تریزا الکساندرا. او بدین دلیل این موقعیت را در دست گرفت که توانایی عجیب او در درمان جادویی هموفیلی تزاروویچ الکسی (شاید به اندازه کافی خوب به نظر نرسد … امّا به نظر می‌آید پس از اینکه او خود را برید، توانست خون را بند آورد؛ و به او آسپرین و داروهای ضد انعقاد داد).

او متعصبی مذهبی بود که به نوشیدن بیش از اندازه الکل، بی بند و باری جنسی، و دریافت رشوه، علاقه زیادی داشت. هرچند، زندگی او سرشار از جزئیات عجیب و غریب است.

وابستگی خون آشام گونه به راسپوتین، ناشی از رویدادهای معجزه آسایی است که مانع از مرگ او شده اند. او به دلیل تاثیر مخرّبی که بر آلکساندرا داشت، تحت تعقیب دولت مرکزی قرار گرفته بود؛ راسپیتون دعوت شد تا با مقامات حکومتی غذا بخورد، از جمله شاهزاده ایرنا. همسر ایرنا، شاهزاده فیلیکس یوسوپوف، طرح ترور او را ریخته بود.

شام، با مشروب قرمز و کیک آغاز شد، که در آن سیانور ریخته شده بود. با این وجود، راسپوتین تحت تاثیر سیانور قرار نگرفت. یوسوپوف، نگران شد که مدّت زمان زیادی طول بکشد تا راسپوتین جان خود را از دست دهد. به همین دلیل، هفت تیر خود را آورد و چند بار از پشت او را هدف قرار داد. یوسوپوف فکر می‌کرد که کارش را انجام داده است، به همین دلیل به شادی با مهمانان پرداخت.

هنگامی‌که برگشت تا ژاکت خود را بردارد، مورد حمله راسپوتین زنده قرار گرفت (که ظاهرا در گوش یوسوپوف نجواکنان گفته بود: “تو پسر بدی هستی”).  پیش از آنکه راسپوتین، شاهزاده را خفه کند، توطئه گران دیگر وارد شدند و بارها به او شلیک کردند و با چوب او را زدند. او فرصتی نداشت. توطئه گران او را با طناب بستند، در قالیچه ای پیچیدند و به رودخانه نیوا پرتاب کردند. جنازه او نوزدهم دسامبر پیدا شد، سه روز پس از طرح ترور، بدون قالیچه و طناب. مامور جنایی، علّت مرگ او را غرق شدن اعلام کرد.

سال ۱۷۲۵میلادی است. در وین نامه ای دریافت می شود که حاوی گزارشی است از مرگ اسرار آمیز چند تن از اهالی روستایی در مرز بوسنی، که در فاصله زمانی کمی نسبت به یکدیگر به شکل مرموزی کشته شده اند. از مردی به نام پیتر پلوگویوویچ (Peter Plogojovic) نیز به عنوان متهم نام برده می شود، و اینکه قربانیها را در خواب به قتل رسانده است. شگفت اینکه این شخص در زمان اتفاق این وقایع، خودش  مرده و به خاک سپرده شده بود. در این زمان، بوسنی بعد از پیروزی بر عثمانیها در سال ۱۷۱۸ متعلق به اطریش است. از طرف سازمان ارتش اطریش، گروهی برای بازرسی و روشن کردن این قتلها به بوسنی فرستاده می شوند. پزشکی نیز همراه این گروه است که وظیفه دارد گزارشی تهیه کرده و آنرا به مرکز بفرستد. آنچه در گزارش این پزشک در مورد جسد پلوگویوویچ آمده است، بی شک باور نکردنی است: ” جسد، به غیر از بینی که کمی تغییر شکل داده است کاملا تازه است. ناخنها افتاده اند و به جای آنها ناخنهای تازه رشد کرده اند.

همینطور ​پوست کهنه که رنگی متمایل به سفید دارد، جای خود را به پوست تازه داده است.دستها، پاها و بقیه اعضای بدن در زمان حیات نمی توانستند بهتر از اکنون باشند. در دهان جسد مقداری خون جمع شده است که احتمالا از بدن مقتولین مکیده شده است.” خبر خون آشامهایی که با مکیدن خون گروهی، آنها را به قتل رسانده اند، در تمام اروپا پخش می شود. گزارش مرگهای مشابهی در سالهای ۱۷۲۷،۱۷۳۱و۱۷۳۲ به دست می رسد. کم کم بسیاری از عالمان غرب درباره “جویدن و مکیدن مردگان” بحث می کنند. کلمه ومپایر (Vampire) در مدت کوتاه چند سال، وارد زبانهای کشورهای غربی می شود و به این صورت یکی از هراس انگیز ترین هیبتها، از درون قبر تاریک خود وارد دنیای زندگی مردم عامه می شود   وامپایر، نه یک هیولا است و نه یک روح، بلکه یک جسد زنده است، مرده ای که مرتبا باز می گردد، از قبر خود بیرون می آید برای کشتن. او نیروی زندگی را از وجود دیگران می گیرد و قادر است به موجودات دیگری مانند خفاش، گرگ یا موش تغییر شکل دهد.

شکل ظاهری او به یک مرده شبیه است، و البته جسدی که اعضای آن سالم مانده است؛ چشمهای خیره و تشنه خون، دندانهای نیش تیز و برنده، دهان آمیخته با خون، ناخنهای بلند. به نور بسیار حساسیت دارد و تنها شبها از قبر خود بیرون می آید و به شکار می رود. چطور یک انسان تبدیل به یک خون آشام می شود؟ طبق داستانهای رومانی، رعدو برق شدید هنگام تولد، یا تولد نوزاد با موی خیلی زیاد می تواند دلیل باشد، یا اگر هنگام دفن مرده اشتباهی روی دهد یا شخصی از طرف یک وامپایر مورد حمله قرر گیرد، در همه این حالتها جسد او می تواند تبدیل به یک خون آشام شود. افراد خارج از فرم جامعه، بیشتر در معرض خطرند؛ دزدها، جنایتکاران، فاحشه ها، کسانی که بسیار دیر یا خیلی زود می میرند و خلاصه هر فرم غیر نرمال بودن. وامپایرها بسیار به سختی می میرند، قابلت زنده ماندن آنها تقریبا بینهایت است. تنها نابود کردن آنها راهی برای نجات از دست آنهاست. برای این منظور، اهالی روستا به دور هم جمع می شوند (معمولا یک کشیش نیز در بین آنها هست)، و تابوتهای مردگان را از قبر بیرون می آورند و در جسدها به دنبال نشانه های وامپایرها می گردند، اگر جسد متلاشی شده باشد، دوباره آنرا به تابوت و قبر خود بر می گردانند، در غیر این صورت یک چماق که سر آن تیز شده است را به قلب آن فرو کرده و بعد از آن سر جسد را قطع می کنند و باقی مانده جسد را سوزانده و خاکستر آنرا به روی قبر پخش می کنند.

هنوز قرن ۱۸ میلادی است. بحثها درباره خون آشامها همچنان ادامه دارد و ظاهرا موضوع آسانی نیست! حتی از این پدیده به عنوان نشانه ای برای زندگی ماورای طبیعی نام برده می شود و بحث در این باره با بحث زندگی پس از مرگ همراه می شود یا حتی آنرا داغتر می کند. به خصوص این سوال مطرح می شود که آیا پس از مرگ، جسد از زندگی خالی می شود یا اینکه تا مدتی هنوز نشانه های زندگی در آن وجود دارد امروز وقتی به گزارش پزشکی که در سال ۱۷۲۵ در باره جسد “سالم” نوشته شده، نگاه می شود، می توان گفت که اطلاعات آن زمان درباره بیولوژی و دوره پوسیدگی جسد، بسیار کم بوده است. امروزه می دانیم که در بدن انسان مرده، گازهایی تولید می شود که آنرا مانند بادکنک باد می کند و تا مدتی ظاهرا جسد سالم یا حتی کاملا تازه به نظر می رسد. در طی پروسه پوسیده شدن، مایعاتی نیز در سینه جسد جمع می شوند و که گاهی از دهان یا بینی به بیرون تراوش می کنند و این تصور به وجود می آید که در دهان مرده خون جمع شده است یا از جسد صداهایی شنیده می شود. به علاوه پوست در طی همین جریان کم کم به عقب کشیده می شود و به این علت به نظر می رسد که ناخنها رشد کرده اند. کم کم ناخنها از جای خود جدا می شوند و پوست صورتی رنگ زیر ناخنها این تصور را به وجود می آورد که ناخنهای تازه در حال روییدن هستند. در سال ۱۷۵۶ برای اولین بار گزارش جرج تالار(Georg Tallar) وجود خون آشامها را یک تعبیر اشتباه از نوعی بیماری که بر اثر بد غذایی و پر خوری به وجود می آمد دانست و اظهار کرد که در اثر این بیماری و تبهای تند، خون آشام مانند کابوسی به سراغ این بیماران می آید و کل داستان خون آشامها چیزی جز یک خرافه مردم عامه نیست، و به این ترتیب خون آشام برای اولین بار از دنیای واقعیت به جرگه خرافات پیوست.

بسیار بعد، در سال ۱۹۸۴لیونل میلگرام  پزشک آمریکایی نیز سعی کرد به وجود آمدن این پدیده را از راه علمی توضیح دهد. او در این سال مقاله ای درباره نقش هموگلوبین و تاثیر کمبود وجود آن درخون نوشت و از بیماریی به نام “مربوس گونتر”  نام برد، که باعث حساسیت زیاد در برابر نور، پیوره(که دندانها را درازتر به نظر می رساند) و قرمز شدن دندانها در برابر نور،کم خونی (و در نتیجه سفیدی پوست) و تولید زیاد موی بدن می شود. او حتی حساسیت “خون آشام” در برابر سیر را نیز به این ترتیب توضیح داد که سیر دارای آنزیمی است که علائم این بیماری را شدت می دهد و برای همین این بیماران نسبت به سیر حساسیت دارند. مشکل این توضیح در اینجاست که این بیماری بسیار نادر است و تا به حال تنها ۲۰۰ مورد آن شناسایی شده است و نسبت دادن آن به تعداد کشته شدگان روستای بالکان در آن زمان نمی تواند از نظر رقمی کاملا درست باشد. در اینباره توضیح متخصص پوست اسپانیایی ژوان گومز آلونزو  در سال ۱۹۸۲ که این پدیده را به بیماری هاری نسبت داد، درست تر به نظر می رسد. شخصی که به بیماری هاری دچار می شود، دچار توهم، کابوس، بی خوابی و رفتار غیر طبیعی است. اثر زخم گاز گرفتگی در بدن او ابتدا دردناک است و بعد کم کم این درد به تمام بدن متقل و بدن دچار گرفتگیهای شدید ماهیچه ای می شود که چهره او را به طور هراسناکی به نظر می رساند و چون بیمار نمی تواند آب دهانش را فرو دهد، در دهانش کف و مایعات دیگر جمع آوری می شود. به این ترتیب می توان این را نیز توضیح داد که چرا پدیده خون آشامی به طور پریودی در طو​ل این چند دهه ظاهر شده است، چرا که هاری بیماریی است که گاهی بیشتر و گاهی کمتر در بین مردم ظاهر می شود. با همه اینها یک توضیح کامل علمی برای به وجود آمدن تصور پدیده خون آشام در بین مردم آن زمان وجود ندارد مدتها بعد از اینکه وامپایر از دنیای واقعیت بیرون رانده شد، در قرن ۱۹ میلادی دوباره در عالم ادبیات و سینما متولد شد. در سال ۱۸۷۵ برام استوکر رمان معروف “دراکولا” را نوشت و به این ترتیب داستان فراموش شده خون آشامها دوباره در تاریخ فرهنگ غرب یاد آوری شد. دراکولا در رمان استوکر، یک کنت بسیار جذاب و در عین حال رعب آور است. نام دراکولای رمان، برگرفته از نام فردی تاریخی به اسم “ولاد دراکول” است که شاهزاده ای رومانی بود و از طریق پدر خود وارد گروه “اژدها” شد که برای جنگ صلیبی با عثمانیان تشکیل شده بود و به همین خاطر نیز صاحب این نام ش.

ولاد دراکول به معنی “اژدهای کوچک” است. از آن گذشته، “دراک” در زبان یونانی شیطان نیز معنی می دهد. نام ولاد دراکول به عنوان فرمانده ای بیرحم در تاریخ ثبت شده است؛ طبق روایتی او نزدیک به ۲۴۰۰۰ ترک عثمانی را به چوب کشید. امروزه قصر محل سکونت او در ترانسیلوانیا  تبدیل به مکانی توریستی شده است که روزانه بازدیدکننده های بسیاری دارد. وامپایر. دراکولا. آیا او در ادبیات تنها یک موجود خیالی نیست؟ البته. اما این پدیده، محتوی سوالهای مهمی در رابطه با بیماری، تغذیه، ….، مرگ، قدرت، جاودانگی یا خدا است. وامپایر همیشه “آن دیگری”  است، و به این عنوان، نماد متفاوت بودن و جدایی و مرز بندی است. با این وجود او دائم با جامعه سالمها و نرمالها در ارتباط است.

به عنوان فیگوری که در مرز قرار دارد، دائم بین دو دنیا در حال نوسان است: بین مرگ و زندگی، این دنیا و آن دنیا، بین انسان و حیوان، بین رویا و بیداری، بین نرمال بودن و انحرافی بودن، بین سالم و دیوانه. حتی زمانهایی که در آنها تحول در جسد رخ می دهد و او تبدیل به دراکولا می شود نیز زمانهای مرزی هستند؛ نیمه شب، غروب و طلوع خورشید. از آنجا که وامپایر همبستگی نزدیک نرمال بودن و غیر نرمال بودن را به تصویر می کشد، همواره باورها و دانش ما را تحت سوال قرار می دهد و این موضوع را مطرح می کند که کجا زندگی خاتمه می یابد و کجا مرگ شروع می شود و چه محدوده ای بین این دو نقطه وجود دارد، اینکه خون به عنوان نیروی زندگی چه نقشی برای ما بازی می کند و ما چگونه تولید مثل می کنیم. در قرن ۱۹ میلای،موضوع خون آشام و دراکولا، موضوعاتی از مسائل جنسی را نیز در بر می گیرد که در آن زمان جز نزد پزشک از آنها صحبتی نمی شده است، موضوعاتی مانند تجاوز، سادیسم جنسی(تمایل وامپایر برای جویدن و مکیدن و آزار دادن) و مازوخیسم جنسی (تمایل به آزار بینی پنهان در وجود قربانیان زن او)، یا نکروفیلی( تمایل جنسی به مردگان). یکی از بارزترین نشانه های دراکولا فرو کردن دندانها در گردن زنهای قربانی اش است، و گاز گرفتن گردن یک رفتار جنسی است.

دراکولا تنها بدن قربانیهای خود را در بر نمی گیرد، بلکه روح آن ها را نیز تسخیر می کند، او آن ها را وارد حالتی خلسه وار می کند( چیزی که با هیپنوتیزم قابل مقایسه است)، طوری که در آن اختیاری از خود ندارند، نیروی اراده شان فلج می شود و خود را به دست تمایلاتی که در ضمیر نا خودآگاهشان قرار دارد می سپارند. در اینجا می شود رد پیدا شدن ایده “ضمیر نا خود آگاه”را نیز دنبال کرد، همینطور رابطه نابود کننده بین عامل و قربانی و رلهای جنسیتی آن زمان ، وقتی مرد در جایگاه عامل سادیست، و زن در نقش قربانی مازوخیست قرار می گیرد. آنچه می خواهم بگویم این است که به عنوان داستانی برخیزنده از روحیه آن زمان، می توان به بسیاری از خواسته ها، مشکلات، مسائل و سوالهای مردم آن زمان پی برد. اگر فیلمهای مربوط به دراکولا را دنبال کنیم ، می ببیبینم که این تاثیر روحیه زمانه، خود را در سینما، در طی گذشت سالها با تغییراتی که در ماهیت وامپایر به وجود می آید، به خوبی نشان می دهد؛ در حالیکه در اولین فیلمهای ساخته شده، وامپایر به عنوان موجودی کاملا خبیث و بدون کوچکترین فکر و اراده ای که مانند حیوانات از روی غریزه دست به کشتار می زند، نمایش داده می شود، در فیلمهای جدیدتر، مانند فیلم “دراکولا”، او با همه خصوصیت های خونخوارانه مخصوص به خود ، عاشق است و با نیروی عشق دوباره “جوان” شده و حتی یافتن معشوق برای او تبدیل به یک میسیون می شود، و در فیلم “مصاحبه با یک خون آشام” ، وامپایرها دارای دنیای درونی خیلی پیچیده تری هستند و سوالهایی فلسفی را در پیش می کشند، به دسته های خوب و بد تقسیم می شوند، گاهی حس انسانی دارند، بر خلاف غریزه طبیعیشان نمی خواهند باعث قتل بشوند، تنها هستند، و از جاودانگی خود ناراضی اند. دختر وامپایر کوچک از اینکه نمی تواند هیچگاه بدن زنانه ای داشته باشد به سر حد مرگ ناامید است و با اینهمه مرگ را پیدا نمی کند.(حالا که صحبت از فیلم مصاحبه با یک خون آشام شد، این را هم بگویم که این فیلم بر اساس رمانی از آنا رایس ساخته شده است، که گفته می شود در آغاز با به فیلم کشیده شدن رمان خود مخالف بود، اما بعد از دیدن اولین صحنه های ساخته شده و بازی عالی تام کروز در نقش “لستات”، نه تنها موافقت کرد بلکه خود نیز در کار ساختن فیلم کمک کرد).

وامپایر البته همیشه موجودی خارج از اجتماع و در لب مرز نیست، بلکه می تواند نقش پادشاهی را داشته باشد. ولتر از کلمه خون آشام، به عنوان صفتی برای خون آشامهای واقعی جامعه استفاده کرد- بدون دلیل نیست که وامپایرهای ادبیات، معمولا از خانواده های سلطنتی هستند. یک عنصر جدانشدنی از وامپایر، خون است. وامپایر خون قربانیان خود را می مکد و با این روش تولید مثل می کند، نوعی پارادوکس تولد برای مرگ، که برای نمایش دادنش از نقش سنتی و سمبلیک خون به عنوان نیروی زندگی استفاده می شود. اما این مکیدن خون جنبه دیگری نیز دارد: وامپایر با این عمل نه تنها دستور انجیل را زیر پا می گذارد ( طبق کتاب مقدس قدیم، نوشیدن خون حرام است)، بلکه از سنن انجیلی برای خود استفاده می کند و به عنوان مثال با نوشیدن خون ، تبدیل به یک “نامرده” می شود و عمر جاودان پیدا می کند، چیزی که در انجیل برای مسیح در نظر گرفته شده است؛ بیدار شدن دوباره گوشت و زندگی جاودان. به این ترتیب، وامپایر به عنوان موجودی زاده شده در جهنم نمایش داده می شود و به این خاطر مخالفان او با حربه های خدایی به جنگ او می روند، مانند صلیب یا آب مقدس. به خصوص در رمان استوکر، دراکولا یک یاغی در برابر خدا است. آبراهام ون هلسینگ در رمان دراکولا مرتب تکرار می کند که: “نگران نباشید خانم مینا، دراکولا برای همیشه مرده است!” و چه اشتباهی می کرد! کنت نامردنی در برابر تعقیب کننده های خود ایستاده و می گوید: «تصور می کنید که مرا رانده اید، اما من خیلی بیش از اینها هستم. انتقام من تازه آغاز شده است. من آنرا بین دهها قرن تقسیم می کنم و زمان نیز به نفع من کار خواهد کرد.»

مطالب مرتبط

۱,۰۳۰ دیدگاه‌

 1. nadia گفت:

  یسری بچه سال…..

 2. مری گفت:

  چرا همتون کص میگید
  شایع شده مگان تا ۲وعده دیگه میمیره برای همیشه
  این کسشرا چیه که میگید مکان بعد ۲۰وعده میاد خودشو به کل دنیا نشون میده هرکی سد راهش بود میکشه این شایع که مگان ۲وعده دیگه برای همیشه میمیره خیلی رایج تره تا ۲۰وعده دیگه همرو میکشه????????

  • درنا گفت:

   مگان مرده تموم شده رفته
   میگن مگان ۳/۴ماه پیش با ماشین سنگین تصادف کرده مرده ولی من شک دارم چون مگه میشه ی خون اشام۲۰۰خورده ای ساله با ی تصادف بمیره؟
   هیچ کس نمیدونه مگان چجوری مرده در واقع دخترشم حتی انکار میکنه همچیزو و میگه تصادف کرده اما با عقل جور در نمیاد

  • درنا گفت:

   مگان مرده تموم شده رفته
   میگن مگان ۳/۴ماه پیش با ماشین سنگین تصادف کرده مرده ولی من شک دارم چون مگه میشه ی خون اشام۲۰۰خورده ای ساله با ی تصادف بمیره؟
   هیچ کس نمیدونه مگان چجوری مرده در واقع دخترشم حتی انکار میکنه همچیزو و میگه تصادف کرده اما با عقل جور در نمیاد

 3. هیچ کس گفت:

  گاییز مگان اونقدر بیکار اسکل نیست ببینه کی راجبش حرف میزنه بره پیشو بگیره ببینه کیه الکی نیاین خودتونو جای مگان جا بزنین
  آقای علیرضا توهم برای خودت کسشر نباف مگان قراره از ایران بره برای مدت طولانی بعدم توکه انقدر قصد جونشو داری چرا خودت دست به کار نمیشی پیداش کنی بکشیش اگه انقدر عذابت داده؟
  اره مگان خوده شیطانه حتی از شیطانم بدتر ولی آیا کسی به گذشته مگان نگاه کرده که الان همه دارن میگن بده؟
  مگان از خانوادش جدا کردن
  سال ها روش آزمایش انجام دادن مثل ی موش ازمایشگاهی
  تحقیرش کردن
  چرا شماها همیشه نصفه خالی لیوان رو میبینید؟
  شاید مگان تو گذشته ها انقدر سختی درد رنجر کشیده که ما حتی یک صدم درصدش هم نمیتونیم تجربه کنیم چرا انقدر زود قضاوت میکنین؟

 4. علیرضا گفت:

  دیونه شدین؟الان فقط ی خون اشام واقعیه که اونم مگانه یعنی چی که اگه واقعی هستی بیا تبدیلم کن مگه شهر هرته بعدم میگن مگان ۱۶ساله اومده ایران زندگی میکنه واقعا کسی به سرش نزده بره شیراز و مگان رو پیدا کنه؟ دوستانی که شیراز هستین برین دنبال مگان کالن باهاش دوست شید یا حتی بکشیدش چرا باید ی خون اشام ۲۱۶ساله بیاد ایران و برای خودش ول بچرخه کسی هم کاری بهش نداشته باشه؟اونجا موجودات شیطانین بدترین نوع قاتل چرا باید بزارید آزاد باشن یا حتی خودتون هم بخایید تبدیل بشید؟ من اعتراف میکنم مگان رو از نزدیک دیدم ۳سال پیش مگان زندگیمو از هم پاشوند ی زخم بد روی صورتم انداخت عین خیالش هم نبود
  من میگم شیرازیا بیاین باهم دست به یکی کنیم و کاره مگان رو تموم کنیم تا دیر نشده
  چند مدت پیش که داشتم تحقیق میکردم راجب مگان با یکی آشنا شدم میگفت ی سری پیشگویا اومده راجب مگان که ۲۰وعده دیگه مگان خودشو به کل دنیا نشون میده و هرکی بخاد سد راهش بشه رو میکشه
  مگان تا الان خانواده های زیادی رو از هم پاشونده
  ساکت نشینید کمک کنین این شیطانو از روی زمین محو کنیم

 5. Z گفت:

  خب اگه خون اشام بودن مثل خاطرات یک خون اشام هست یکی بیاد منو تبدیل کنه????????

 6. ???????????????????? ???????????????????? گفت:

  اوکی اوکی من زندگی آرومی داشتم تا اینکه به گوشم رسید چند نفر اومدن دارن راجبم کسشر میگن!..
  اره مگان منم که چی
  چرا ایدیمو باید پخش کنین یا حتی شمارمو ؟!..
  یکم که داشتم چتارو میخوندم دیدم که چنتا بچه به اسمای الیس الما لکسی و گیلدا دارن ادعا میکنن ومپن کاری به این ندارم که هیچی از ماورا نمیدونن ولی با این سایتا و مطلبایی که گزاشتن و گزاشتین فقط دارین کسشر تحویل ملت میدین همتون
  تکذیب نمیکنم که لقب دختر شیطان با هر کوفت زهره ماری دارم ولی اجازه هم نمیدم نیلو و فایدیمه کیه هویتمو زیره سوال ببرن
  بجای بچه بازی بشینین به زندگیتون فکر کنین تو فکر اینجور چیزا نرسن عاقبت خوبی نداره
  ولی واقعا بیکارین که نصف روز رو برای خودتون وقت میزارین و دنبال اعطلاعات صدرصد اشتباه راجب ومپا تو این سایتا میگردین جدی میگم
  و اگه یک بار دیگه بفهمم اسمم داخل این سایت اون سایت فلان جا چنان جا اومده هرچی دیدین از چشم خودتون دیدین اره ی زمانی ۳۰خورده ای شعبه چنل تو وات داشتم که چی؟ به بقیه چه؟ بازم میگم دیگه نمیخام اسسمو اینور اونور ببینم…!

  • ناشناس گفت:

   سلام مگان جان خوبین اگر واقعا خوناشامین
   بیا سراغ من
   برای تبدیل میگم

   • مری گفت:

    اسکل همه دارن میگن مگان خوده شیطانه بعد میگی بیاد تبدیلت کنه!؟مگه به این راحتیاس که بگی خب بیا تبدیلم کن اونم بگه چشم حتما طرف ۲۰۰خورده ای سالشه چرا باید بیاد تبدیلت کنه مگه بچه بازیه ????????

 7. هیچکس. گفت:

  گایز تمام این ومپ و ورولف و ویچ واقعین بستگی به اعتقادت داره که من نمیخوام اعتقاداتم رو بهتون تحمیل کنم اما اون بنده خدایی که درمورد دنیای فراطبیعی خبر داره و یه مشکلی براش پیش میاد که نمیاد خواهش تمناشو توی سایت بکنه و هویتشو افشا کنه ولی خب اعتقادات و عقیده ی مردم مال خودشونه به ما چ که مردم دوس دارن تو فیلم و داستان های تخیلیشون زندگی کنن ، با ما چه که یسری از ادما اعتقادی به دنیای پنهان و سوپرنچرال ندارن و به ما چه که بعضیا اعتقادات زیادی دارن و حتی خودشونو جزو اون دنیا میدونن در کل به
  ما هیچ ربطی نداره که مردم چی فکر میکنن چون حقیقتا تمام ما که دیدمون صفر ممیز یک در میلیارده و فقط می تونیم قسمت کوچیکی از ذهنمونو استفاده کنیم چطور میتونیم تصمیم بگیریم دنیای بقیه چطوری باشه تهش میتونیم برای دنیای خودمون تصمیم بگیریم

 8. فایدیم گفت:

  ی چنتا شایعه شنیدم راجب ی نفر و خب وقتی پیشو گرفتم دیدم واقعیه میگن ی دختره هست ایرانی نیست ولی اومده ایران زندگی میکنه اسمش مگان کالنه ومپ اصیل زادست طبق چیزایی که من شنیدم و دیدم میگن خیلی قویه جوری که‌ هزاران ادم قصد کشتنشو دارن و نتونستن تا الان بکشنش میگن متولد سال ۱۸۰۶ هست و جوری قویه که ی تنه ۴لشگرو حریفه ی چیز دیگه هم شنیدم اونم اینه که میگن ی عالمه ساحره رو به بردگی گرفته منم اولش باور نمیکردم ولی بعد که پیشو گرفتم دیدم چند نفر هستن که مگانو از نزدیک دیدن وقتی رفتم باهاشون حرف زدم مطمعن شدم واقعیه الانم دنبال شمارش یا ایدی اینستاش هستم و میگن که تنها راه کشتن مگان نابود کردن خانوادشه یا اینکه ی کاری اعتمادش بهت جلب بشه و بعد که کامل بهت اعتماد داشت بندازیش توی تله و بکشیش

  • نیلو گفت:

   مگانو منم میشناسم ی مدت تو وات ۳۲تا شعبه چنل داشت بعد ی مدت رفت پیداش نشد که اومدن گفتن مگان مرده ولی به مردن مگان شک دارم چون ی مدت باهاش دوست بودم و برام نشونه میزاشت دقیقا بعد ۱ماه بعده خبره نشونه هاش پیدا شد دوباره ولی خودش نه
   شمارشو ندارم ولی ایدیشو دارم
   @mega _meagan.666
   ایدیش اینه
   طبق شناختی که ازش دارم نباید اسرار کنید برای چیزی
   نباید تحدیدش کنین نباید ازش بخایین تبدیلتون کنه چون بازم چند نفرو میشناسم که این کارارو کردن و پشیمونن
   این بنده خداها میگن مگان ی شبه کل خانوادشونو کشته و نمیزاره خودشون بمیرن تا توی عذاب بمونن و با مردن راحت نشن به مگان هم اسمه دختره شیطانو دادن و میگن ترسناکه برخلاف قیافه ی خوشگلو بیبی فیسش خیلی ترسناکه مگان دورگست از نژادای ولف پایرز و اسنیک پایرز اون دو نژاد خطر ناک ترین نژادای ومپاست مخصوصا اگه جفتش توی ی نفر باشید مگان بوی ترسو از کیلومتر ها دور تر تشخیص میده پس که جونه خودتون و خانوادتونو دوست دارین کارایی که گفتمو انجام ندین
   من خودم دارم زندگی نامشو مینویسم طبق چیزایی که شنیدم دیدم و میدونم

 9. پسر بد گفت:

  مطمئن باشید هیچ خون آشامی انقدر احمق نیست که بیاد خیلی راحت تو سایت متفرقه بگه خون آشامم چون چندان مسئله ی یوژوال نیست و ایمپرتنده پس هر شری و وری رو باور نکنید

 10. نازی گفت:

  منم میخام:(با یکی از اینا روبه رو بشم خیلی خوشم میاد از گرگینه و خونشام?کاش میتونستم ببینمشون

 11. ARSHAVIR گفت:

  هر چی هم باشه ما از این شانسا نداریم خون آشام بشیم ??
  باید بریم التماس کنیم خون اشممون کنن تا از این زندگی نکبت راحت سیم که اونم معلوم نیست کجان

  • مری گفت:

   اگه ما بخواهیم تو رو خوناشام کنیم خیلی رنج و سختی میگیری و فکر می کردی که ایکاش نمی شدم
   میدونی شکارچی همیشه میخواد بمیریم؟

   • نیلو گفت:

    عزیزم مری مگان یکی از معروف ترین ومپ هاست اگه ومپی باید بشناسیش و اگه میشناسیش لطفا چنتا سره نخ بده که کجا زندگی میکنه اهل کجاست چند سالشه و کلا ی چیزایی بگو که اثبات کنه ومپی

 12. مری گفت:

  سلام من مری هستم منم ی خوناشامم و با الیس و بقیه موافقم
  بینه با این استدلالات که تو می‌کنی من هم میتونم بگم تو ۶ سالته و پیشگو نیسی

 13. @ گفت:

  سلام دوستان من تازه اومدم
  راستی الیس جان میشه شمارتونو بدین
  ممنون میشم

 14. Nargess گفت:

  راستی اسدیا به قول خودت گرگینه ای با ژن خاص
  خواستی حرف بزنی ختدت هم مثل عالیس کمتر بیا تو سایت نظر دروغ بگو
  فک کنم از بس مجذوب فیلما شدی ذهنت بانیشی چیزای دیگرو باور کرده آخه گرگینه ذهن خوان کجا بود که ذهنت درست
  البته تنها تفاوت تو عالیس فقط اینه که اون همه حرفاش دروغ بود تو هم دروغ میگفتی هم از میونش یه کوچولو واقعیت قاطی کردی??

 15. MANI گفت:

  هعیک چند سال گذشت mani منم هعیک کاش برمیگشتم به اون دوره که پی پیدا کرده خوناشام بودیم

 16. Kim kim گفت:

  کاش میشد واقعی باشن
  بابا یه دیمنی استفنی ادورادی چیزی بیاد تبدیلمون کنه تموم شه بریم پی زندگیمون 🙁

 17. khazan گفت:

  سلام ممنون از مطالب خوبتون
  فقط چندتا سوال داشتم
  خوناشام هایی هستن که تو ایران باشن
  محل زنگی خوناشام هاکجاست
  ممنون میشم به سوالم جواب بدین با تشکر

  • ........... گفت:

   مثلا جاهایی که دو افتاده خونه هایی دور از شهر اونا احضار نمیشن بعدشم خوناشامه نمیاد که همه رو تبدیل کنه اونی رو تبدیل میکنه که بیاد کارای گند شو بکنه براش مثلا واسش یه مشت ادم بیاره که به چشم کیسه خون نگاه میکنن به انسان ها یا اون انسان هایی که تغذیه کرده رو ببره قایم کنه

  • ........... گفت:

   خوناشام ها مفمولا تو جاهای دور افتاده یا دور از شهر زندگی میکنن
   ۱ اونا نمیان شمارو تبدیل کنن بلکه بخوان تبدیل کنن که کارای گندشونو جم کنین جنازه اینارو
   ۲ خوناشام احضار نمیشه
   ۳ نمیدونم الیس لکسی و دوستی به نام بانی همه دروغه اینا شخصیتای یه فیلمه که اسمش خاطرات یک خوناشام بانی یه ساحره س حتی الینا هم عاشق دوتا خوناشام ۱۵۰ ساله بود همش یه نفره

 18. M گفت:

  سلام
  سایت مطالب جالبی داشت و وقتی که نظرهارو میخوندم متوجه نشدم که در اخر الما و نرگس و بی نام و.. همون الیس هستند یا نه
  و اگه میشه یه سوال بپرسم؟!
  چی شد که مطمن شدی خوناشام ها کاملا واقعی هستند

 19. Malih گفت:

  سلام
  سایت مطالب جالبی داشت و وقتی که نظرهارو میخوندم متوجه نشدم که در اخر الما و نرگس و بی نام و.. همون الیس هستند یا نه
  و اگه میشه یه سوال بپرسم؟!
  چی شد که مطمن شدی خوناشام ها کاملا واقعی هستند?

 20. Malih گفت:

  سلام
  سایت مطالب جالبی داشت و وقتی که نظرهارو میخوندم متوجه نشدم که در اخر الما و نرگس و بی نام و.. همون الیس هستند یا نه
  و اگه میشه یه سوال بپرسم؟!
  چی شد که مطمن شدی خوناشام ها کاملا واقعی هستند؟

 21. ساریکا گفت:

  خون آشام می‌تونه به ذهن انسان نفوذ کنه؟
  و ی چیز دیگ چطوری با یک خون آشام اصیل ارتباط برقرار کنم؟
  یک خون آشام من و تبدیل کنه تاوان باید پس بده؟

 22. ساریکا گفت:

  خون آشام می‌تونه به ذهن انسان نفوذ کنه؟
  و ی چیز دیگ چطوری با یک خون آشام اصیل ارتباط برقرار کنم؟
  یک خون آشام من و تبدیل کنه تاوان باید پس بده؟

 23. آناهید گفت:

  یه سوال اگه خون آشام ها واقعین چرا ماک انقد داریم جون میکنیم با یکیشون حرف بزنیم حتی یه ردی یه سرنخی چیزی ب ما نمیدن؟

 24. تینا گفت:

  سلامی چو بوی خوش یااس ببخشید یک سوال دیگه داشتم مکان زندگی خون اشام کجاست

 25. DARREN گفت:

  خو خون آشام وجود دارع?
  اما نع اون طوریع کع مردم میگن?

 26. ستایش گفت:

  ما رو گرفتید یا واقعا خوناشام هستین ?

 27. تینا گفت:

  سلام من دوباره اومدم یک سوال دیگه برام پیش اومد خواستم بپرسم
  چند درصد احتمال داره خون اشام واقعی باشه ?

  • Bayeneh گفت:

   خوش اومدی? خب در رابطه با این موضوع باید بگم بعضی از افراد از جمله من به این چنین موجوداتی اعتقاد کامل دارند اما اگر بخوام دقیق تر بگم بیا در نظر بگیریم که احتمال اینکه جهان ها و هزاران موجود دیگه که حتی به ذهن ما خطور نمی کنند وجود داشته باشه چقدره؟ خوب خیلی خیلی زیاد پس احتمال وجود اخون آشام ها در مقابله با این موضوع چیزه زیاد محالی نیست و احتمال وجودشون بالاست همچنین میدونیم که افسانه های زیادی مبنی بر وجود چنین موجودات ماورایی در تاریخ و اعتقادات محلی وجود داشته و داره و مخصوصاً در قرون وسطایی که ترس و اعتقاد مردم در این رابطه چندین برابر هم شد باید بگم که هیچ افسانه‌ای بدون پایه و اساس نیست و حتما ریشه در واقعیت هایی داره حالا بیا چنین افسانه هایی رو در نظر بگیریم که اونقدر قوی و مستحکم بین مردم باقی موندند که داستان ها و افسانه های زیادی دوباره از آنها نشات گرفت حتماً این ترس مردم از دوران قدیم تا به امروز دلیلی داشته و صرفاً بی دلیل نبوده پس می تونم بگم احتمال وجود خون آشام ها ۶۵.۵۳درصده البته باز هم میگم من خودم نظر مستحکمی در رابطه با وجودشون دارم و این عددو مبنی بر دقت بیشترش گفتم و صرفا نظر شخصیه منه

  • DARREN گفت:

   ربطیع بع واقعیع بودن ندارع عامو
   یع نوع بیماریع ک انسانو بع نوشیدن خون وادار میکنع

 28. نرگس گفت:

  بینه جان پیشگو این جور چیزا درمرود تو نیس چون فقط نیروی چشم سومت پیش از اندازه هس برای همون از دور اخلاق رفتار دیگران یا حتی چهرشون میتونی ببینی این حرفم سند دارم براش رفتم تحقیق خداحافظ همگی خدا پشتیبانتون

  • Bayeneh گفت:

   ببین نرگس من هیچوقت به قطع نگفتم همچین فردی ام ولی خودت میدونی کی گفته
   بعدم تو نه منو میشناسی نه دیدی نه چیزی ازم شنیدی نه اطلاعاتی ازم داری پس این تحقیقت به درد خودت میخوره چطور میشه درباره ی خصوصیات کسی که نمیشناسیش تحقیق کنی و یه جواب قاطع پیداکنی؟ منم تا حالا نه درباره این کاری که میتونم بکنم چیزی گفتم نه نظری دادم این یا یه نعمته یا یه مصیبت که دارمش فقط از این به بعد درباره ی چیزی که نمیدونی و ازش خبر نداری تحقیق نکن راستی تاحالا ده بار خداحافظی کردی باز برگشتی این دفعه که نمیخوای دوباره بیای که درسته؟

   • Nargess گفت:

    اولا به تو ربطی نداره من کی خداحافظی میکنم
    دوما هم بازم به تو ربطی نداره
    سوما هم به تو ربطی نداره
    بعدم امثال تو با این قدرت زیاد هستن بعدم خانم بینه من که نگفتم خودم متخصص این کارم گفتم از یکی پرسیدم که قدرتاش شبیه تو بودن اطلاعات از دوستام که جمع آوری کردم لیاقت میخواد که تو متاسفانه نداری ?

   • B گفت:

    من خیلی وقته دنباله یه خوناشامم که تبدیلم کنه طلسمارو انجام دادم اثری نداشت من واقعن نمیتونم ازین بگذرم بدیا و خوبیاشو میدونم و کاملا بهش اعتقاد دارم اما نمیتونم راهی پیدا کنم .

 29. تینا گفت:

  از این زاویه دقت نکردم ??

 30. تینا گفت:

  خب مگه موجودات ماورائی از ما قدرت مند تر نیستن پس چرا دنیا رو تصرف نمیکنن
  هیی یک ماورائی هم نیس ازش بپرسم

  • Bayeneh گفت:

   نه دیگه اینطور نیست به قول یه دوستی
   انسان از همهه ی موجودات قوی تره گرگینه جن خون آشام ساحره پیشگو همشووون
   انسان دارای قدرت برتره ولی ازشون استفاده نمیکنه
   به نظرت چرا به انسان میگن خلیفه الله پس

 31. تینا گفت:

  سلام دوباره یک سوال داشتم خون آشام با جن فرق داره یا نه ?

  • Bayeneh گفت:

   سلام خانوم گل
   بله که فرق داره اجنه هم وجهه ی متفاوت دارن هم کلا با گرگینه و خوناشام فرق دارن چندبرابر اینام قوی هستن و قدرتشون خیلیی بالاست

 32. عسل گفت:

  بیاین منم خوناشام کنیدددد

 33. elina گفت:

  آلیس میشه لطفا جواب بدی لطفاااااا یه مشکلی هس نیازه باهات مشورت کنم ببین من از مثل انسانای دیگه نیستم

  • یلدا گفت:

   گلم من دوست الیسم اسمم یلداست الیس چند سال پیش توسط ی مش کزخل کشته شد و بعد اون قضیه دیگه هیچ ومپی خودشو نشون نداد منم الان نمیگم من ومپم من فلانم من چنانم چون اصلا دنبال دردسر برای خودم نیستم اما ی نفرو میشناسم که ومپ اصیل زادست اسمش مگانه ی شایعه هایی هم راجبش شنیدم که میگن مگان یکی از قدرتمند ترین ومپای اصیله برای همین خیلی از ساحره ها زورشون بهش نمیرسه?

 34. تینا گفت:

  اهام ممنون

 35. تینا گفت:

  سلام دوباره سوالم اینه که اینکه میگن خون آشاما هیچ وقت نمیمیرن راسته؟

  • Bayeneh گفت:

   سلام علیکم تینا بانو والا چی بگم تو این مورد هرکسی نظری داره اسدیامم که فعلا گمو گور شده پیداش نی??
   نظر من اینه که بلی همینطوره یا خیلییییییی عمرشون زیاده و نشانه های پیری ندارن
   ولی ببین مطمئن نیستم امکان داره اسدیام بیاد نطقش وا شه چون اون میگف‌ خوناشاما میرا هستن ولی عمرشون زیاده و میتونه به ۵۰۰سالم برسه ولی پیر میشن
   خوب تجربه ی اون بیشتره ولی نمیتونیم بگیم حتمی درسته اما این قطعیه که اونا زیاد عمر میکنن اما توی اینکه آیا پیر هم میشن یا نه اختلاف هست اونم نه فقط بین ما بین خیلیا

   • DARREN گفت:

    خو ببین حجیع
    نمیشع گف اصلا نمیمیرن
    اما دلیلش اینع کع چون از خون تغذیع میکنن
    باعث میشع عمر زیادیع کنن
    کع اونم بحث خودشو دارع کع خون چجوریع باعث میشع نمیرن

  • M74_pf گفت:

   سلام دوست گرامی
   خیر خون اشام ها رو میشه به چند روش کشت مثل: فرو کردن نیزه چوبی به قلبشون _ قطع کردن کامل سرشون اینطوری میمیرن

 36. تینا گفت:

  نه متاسفانه نیومد چون هویتش باید مخفی بمونه??? سعی کردم ب خودم بقبولونم میشه یک سوال بپرسم

 37. تیناکم گفت:

  اخه چجوری مگ میشه ?خون آشاما کجا زندگی میکنن

 38. تینا گفت:

  خب بم ثابت شد

 39. تینا گفت:

  اگ خون آشامی هس بیاد بم ثابت شه ?

  • Bayeneh گفت:

   میخواستم نیام سایت ولی حوصلم سر رفته بود اومدم داستان بخونم کامنت مبارک شمارم دیدم
   ۱.اگر باور نداری چرا اومدی اینجا
   ۲.بله اگر ذهن بازتری داشتی متوجه میشدی هرچیزی ممکنه وقتی دوباره زنده شدن فرد امکان داره فکر نکنم این دیگه چیز عجیبی باشه?
   ۳.کدوم دیوونه ی خوناشامی خودشو به بقیه نشون میده یا حتی معرفی میکنه بعدم مردم علافن بیان پیش شما آیا؟خودت بگو?

 40. تینا گفت:

  اخه مگ میشه خون آشام خخ

 41. تینا گفت:

  خون اشام??

 42. Bayeneh گفت:

  واقعا تنهایی تو سایت بد دردیه??

 43. علی گفت:

  می دونم بد جوری نابود شدی ولی سعی کن به خودت بد و بیراه نگی الیس?

 44. Bayeneh گفت:

  اما فک نکنم تو قوه تخیلی خوبی داشته باشی آلییییس
  یا حداقل ناقصه آخیییی
  آخه تو اگه میتونستی یجور با چندتا اسم کامنت میزاشتی که ضایع نشه
  واقعا دلم میسوزه برات?????

 45. Bayeneh گفت:

  هههه آلیس ببین خیلی چرتو پرت میگی
  دیدی هیچکس مزخرفاتتو باور نمیکنه اومدی با چندتا اسم کامنت میزاری
  دیگه سر منو که نمیتونی شیره بمالی
  در ضمن آره علی قوه تخیل خیلیی خوبی داره اونقد خوب که میتونه کارایی بکنه که اصن فکرشم نکنی
  حد خودتو رعایت کن آلییییییس
  دیگه هم چرتو پرت نگو حنات رنگی نداره

 46. علی گفت:

  الیس چند سالته که انقدر قوه تخیل خوبی داری ?

  • علی گفت:

   خیلی خوب بلدی داستان ببافی واقعا که ادم تعجب می کنه جدیدا هم داری شخصیت های جدید اضافه میکنی افرین کارت خیلی خوبه

   • علی گفت:

    اگه راست میگی پس چرا اون شماره که داده بودی قطعه نکنه خون اشام نیستی و داری همه این ها رو از خودت در میاری که فکر کنم همین باشه

 47. فاطمه گفت:

  به منم ثابت شد

 48. بینام گفت:

  سلام اره الی راست کیگه به منم ثابت شد

 49. گیلدا گفت:

  سلام الیس راست میگه که خون اشامه هم به من ثابت شد و هم تبدیلم کرد

  • علی گفت:

   فاطمه،بینام،گیلدا،الما،الکسی من که فکر نمی کنم اینا ۵ نفر باشن مگه نه

  • الما گفت:

   الیس چرا ترو تبدیل کرد؟

   • گیلدا گفت:

    نمیدونم من بهش تو واتساپ پیام دادم گفتم میشه منو تبدیل کنی من عاشق خون اشام هام گفت چرا میخای تبدیل شی گفتم چون دوستشون دارم
    اونم گفت کدوم شهری گفتم شیراز گفت ی نیم ساعت دیگه اونجام منم گفتم باشه داشتم تو اینستا میچرخیدم دیدم از پنجره صدا اومد رفتم تو پنجره دیدم اومده و بعد گفت اماده ای گفتم اره و بعد دیگه یادم نیست بیدار شدم دیدم کنارم ی کیسه خونه
    الیس کاره بدی کرده؟

   • علی گفت:

    معلومه کار بدی کرده دروغ گفتن کار بدیه اصلا درست نیست این همه دروغ بگی

   • Bayeneh گفت:

    گیییییلدااا?
    یا بهتر بگم آلییس
    تو چیزی از یه خوناشام میدونی آلیس؟نه البته که نمیدونی
    تو یه روان پریشی که خودتم دروغاتو باور کردی ههههه

   • الما گفت:

    علی معلومه که الیس اشتباه کرده چرا باید تبدیل کنه اخه ببخشیدا ببخشیدا الیس گوه خورده که اینو تبدیل کرده غلط کرده الانم معلوم نیست کدوم گوریه اگه دستم بهش برسه تیکه پارش میکنم ?‍♀️?????????

   • Bayeneh گفت:

    الما زیاد حرف میزنی
    تو که خودت آلیسی چرا چرتو پرت بلغور میکنی
    الان معلومه که هیچکس تاییدت نکرده نرگسم فهمیده چه دروغگویی هستی هیچکس باورت نداره البته دلم برات میسوزه چون تو یه بیماری یه بیمار روانی که خیال میکنی خوناشامی و خودتم دروغ هاتو باور کردی
    ببین اینجا دیگه برای هیچکس ارزشی نداری پس برووو

  • A.s گفت:

   Shomarasho bhm bede

  • M گفت:

   سلام
   میشه شمارشو بهم بدی؟

  • محمد گفت:

   خب منم تبدیل کن از علاقه زیاد کسخول شدم.ورد دعا انجام دادم.حتی تو خابم چند بار اومدن از خونشون بهم دادن ولی چیزی نشد.فقط الان علاقه ب خون پیدا کردم ک بخورم همین

 50. Narges گفت:

  لکسی جان یه چی بگو به متافیزیک و ماوراء جور در بیاد شک ندارم ی بچه زیر۱۲سال باشی که با سینی رو فرش سرسره بازی میکنه…
  من هر چیزیو باور میکنم غیر از ابنکه ی خون آشام بیاد با ما صحبت کنه

 51. علی گفت:

  اگه میشه لطفا به سوال های من جواب بدید خواهش میکنم قبول کنید ?

 52. Bayeneh گفت:

  ببین آلیس اینهنه اراجیف به زبون نیار تو عمرم تو تنها کسی هستی که بهش بخوام توهین کنم که حقیقتا سزاوارشم هستی
  داری خاطرات خوناشام تعریف میکنی؟؟؟
  که یه جادوگر هس که اسمش بانیه آره؟؟؟
  این مزخرفات چیه حتما الان میگی من لاز من نیست خودمو به تو ثابت کنم واقعا هم همینطوره چون تو هیچی نیستی
  غیر از یه بچه که اومده چرتو پرت میگه
  تو چن سالته مگه خیلیییی باشه ۲۰سال که نیس
  تو خونت آدم میکشی؟؟؟آخییی اونارو نکش گناه دارن
  یا چالشون کن نزار تو زیر زمین??
  بعدم یه درصد فقط یه درصد فک کن یه خوناشام واقعی بیاد بگه دالییی من خوناشامم
  خیلی مسخره ای

  • الما گفت:

   اصلا برامون مهم نیست که تو چی فکر میکنی به قول خودت نیاز نداریم ثابت کنیم بعدم ی بار چال کردیم پلیس پیداشون کرد پس مجبوریم که تو زیر زمین نگه داریم
   به تو هم هیچ ربطی نداره که ما کجا جار میزنیم کجا نمیزنیم اینجا در بارهی ما نوشته پس راحتیم و میتونیم جارر بزنیم
   اره ما مسخره چی گیره تو میاد
   الیسم هرجا باشه پیداش میکنم
   الیس اشتباه میکرد که انسانا خیلی بهترن
   درواقع نه نیستن شما ها بجز بیشعور بودن چیز دیگه ای بلد نیستین
   الیس داره بخواطره ی انسان بیشعور انسانیش رو فراموش میکنه که میشه درنده فقطو فقط بخاطر شماها
   ببینید گف از اینجا میرم رفت چقدر پشت سذرش حرف زدین؟
   من اینجا بودم همرو میخوندم
   واقعا براتون متستفم

   • الما گفت:

    بعدم من اومدم تا هرنوع سوالی باشه جواب بدم ولی نظرم عوض شد چون لیاقت دونستن اینارو ندارید

   • الما گفت:

    الیس هم مهربون ترین ومپایره اصیلی بود که من دیدم همشون وحشین درندن بجز الیس
    الیس دوست نداشت باور کنه که ی ومپایره اصیله
    همیشه با انسانا دوست بود
    ولی ی روز دوستای انسانش از پشت بهش خنجر زدن از اون روز به بعد دیگه باانسانا دوست نشد
    ولی فقط به سوال ها جواب میداد

   • لکسی گفت:

    الما حالا نیاز نیست عصاب خودتو خورد کنی اینا انسانن میشناسیشون که همیشه بر الیحه ما بودن مارو شکار میکردن الان ما اونارو شکار میکنیم بعضیهاشون بع موقع توان بد رفتاری رو پس میدن
    قول میدم الیس

   • الیس گفت:

    الما و لکسی شماها چرا بهخواطر من با انسانا دعوا میکنید؟

   • الما گفت:

    درسته ما ۳ نفریم و شماها چند نفر اما فکر نکن میتونید مارو بکشید یا تحدید کنید چرا چون ما زنده نیستیم

   • Bayeneh گفت:

    آها چی گیرم میاد؟؟؟
    خوشم میاد ببینم دروغاتون بر فناست
    اینقدم ما ما نکن چون مایی وجود نداره ببین دو سه تا بچه (که البته شک دارم چن نفر باشید که کم کم مشخص میشه)
    در ضمن اگه شعور به دروغ گفتنه هیچکدوم از ما شعور لازم نداریم
    واگه شما باشعورید همین بهتر بیشعور باشیم
    بعدم هرچی گفته شده حقیقت بوده درباره ی آلیس و متاسفانه حقیقت یه کوچولو فقط یه کوچولو به مزاج کسایی که دروغ میگن که شخص شخیص خودتون هستید خوش نمیاد
    و تلخه
    اینقد انسان انسان نکن خودت یکی از همین انسانایی که داری قصه میبافی
    بعدم برا خودت متاسف باش
    هرچند گفتن ای خزعبلات تو دنیای مجازی عادیه

   • Bayeneh گفت:

    آخییییییی آلیس اصیل بود؟؟؟
    اون اصن خوناشام نیس که بخواد اصیل باشه
    اگرم بر فرض محال که باید تو خواب دید خوناشام باشه یه نیمه خوناشامه با یه ژن ۲۰درصد یا کمتر

   • Bayeneh گفت:

    بله اراجیف شنیدن لیاقت نمیخواد که همین که شما دارین بسه

   • Bayeneh گفت:

    بعدم کدوم خوناشامی از چنتا پلیس میترسه هههه جالبه

   • Bayeneh گفت:

    لکسی خوناشامه ههه
    ازین به بعد سعی کن یکم بلد باشی کلماتو بنویسی عزیزم املات ضعیفه ها باید معلمت یا آلیس جونت یادت بده
    الیحه؟؟؟؟؟؟ههههه بچه علیه درسته

   • M74_pf گفت:

    اره جون….
    بینید خون اشام اصن وجود ندارم میفهمین؟ توی الیسا هم ک زر میزنی برو اینتو به یه بچه بگو که حرفاتو بارو کنه

   • پسر بد گفت:

    خب پس فکر میکنی خون آشامی هه
    میشه جاتو تو رده بدونم اگه خون آشام باشی خوب باید بدونی دارم درباره چی حرف میزنم

  • الیس گفت:

   اشتباه گرفتی گفتم هانیه

  • مری گفت:

   ببین استادلات هیچ به هیچ اصلا با همین استدلال من میگم شما یک انسان ۱۰ ساله ای اومدی پز میدی
   ما خوناشاما تحمل میکنیم اما یروزی صبرمون تموم میشه
   اونروزاست که یکسری ادما از جمله شما خون گریه میکنم
   حالا میبینیم…..

 53. مهدی گفت:

  پس من چجوری سوال هام رو بپرسم ??

 54. مهدی گفت:

  پس جچوری ازت سوال بپرسم ?

 55. الیس گفت:

  انسانا توجه داشته باشن که اگه سوالی دارین به شماره ی ۰۹۵۰۲۰۲۰۹۵۸پیام بدن فقط شبا پیام بدن و بعد که کارشون تمام شد بلاک میکنن یا بلاک میکنم

 56. الیس گفت:

  لکسیبه توکه اصلا نمیگم چون میدونم میخای چیکار کنی ببندیم به صندلی فولادی بعدم حلقمو دربیاری نور خورشید بسوزونتم و زجرم بدی تا درست بشم اما نه

 57. الیس گفت:

  سلام الما پیامت تازه برام اومد
  من برنمیگردم
  چون اگه برگردم ممکنه شماهم بمیرید
  بعدم شکارچی خنجره تنه درخت بلوت سفیدو از کجا اورده؟
  من انسان بودنمو فراموش کردم به قول خودت شدم درنده
  دنبالم نگردین چون از نه تو ایرانم و نه اتریش
  ی خونه برای خودم گرفتم که زیر زمین داره کسایی که میکشمو میندازم اونجا
  راستی بای جادوگر هم دوست شدم اسمش بانی هست
  تا وقتی اون هست به من اسیبی نمیرسه

 58. الما گفت:

  الیس میدونم که اینو میخونی اینارو ولشون کن توکه میدونی اینا دشمن ما هستن همیشه کاری میکنن که بقیه مارو باور نداشته باشن اما الیس خودت میدونی الان وضعیت خوب نیست ما ی جنگ در راه داریم باید اماده بشیم
  الیس تو کجایی چرا یهو قیبت زد؟
  الیس زود برگرد ما بهت نیاز داریم
  ما تا میتونیم باید ازت محافظت کنیم چون تو تنها اصلی هستی که شکارچی پیدات نکرده و هنوذ زنده ای
  شکارچی دنباله تو هست لطفا برگرد لطفا

 59. Bayeneh گفت:

  آقا کامنتم ریپلای بود واسه الکس جونم?✌?

 60. Bayeneh گفت:

  آخییییی سلام اروپا چطوره
  عزیزم چرا واقعا همچین دروغ هایی میگی
  جنابعالی که به قطع میتونم بگم نمیدونی اروپا قاره اس یا کشور!!
  به جان خودت گفتن همچین دروغ هایی اصن جالب نیس
  راستی سعی کن فارسیتو فول فول یاد بگیری به دردت میخوره

 61. MoBena گفت:

  سلام به همگی خیلی مطالب جالبی بود

 62. Bayeneh گفت:

  خیلی شیک و مجلسی همه خوابن????

 63. Bayeneh گفت:

  نه بابا دیگه جنبه ی شوخی رو دارم??‍♀️

 64. MANI گفت:

  نارحت نشی شوخی کردم??

 65. MANI گفت:

  Ok خب ی زوری بزن یکم قوی شو??????????

 66. Bayeneh گفت:

  مستر متاسفانه من یه پیشگوی تازه کارم و خوب مدتیه که قدرتم رو شناختم واقعیتش الان قدرتم کمه به عنوان یه تازه کار
  تازه اسدیام بهتر از من راجع به قدرتم میدونه راستشو بخوای نمیدونم در آینده میشه همچین کاریو کرد یا نه

 67. MANI گفت:

  البته خوناشاما جاودان ولی اگه کسی اونارو نکشه

 68. MANI گفت:

  میگم بینه جان شما مثلا نمیتونی ی گرگینه رو ببینی ببینی کجاس مثلا گرگینه ها می خوناشاما نیستن ک مثلا نیاز ب پیشگو قوی داشته باشن ولی اگه دو رگه باشی هم گرگینه هم خوناشام جاودان میشی و میشی سلطان گرگینه ها و خوناشاما

 69. Bayeneh گفت:

  ببین اگه منظورت یه سایتیه که درباره ی خوناشامو این چیزا درست گفته باشه والا تا جایی که میدونم نیس چرا؟چون که محتوی سایتا کلا پنجتا دستس۱.اونایی که وجود خوناشامو نقض میکنن و میگن فقط افرادی هستن که خون دوس دارن و این ژنتیکیه و یه بیماری ۲.میگن خوناشامی وجود نداشته و این چیزا برگرفته از پادشاها و اشراف زاده ها و جنایتکارای خبیث بوده که بهشون خونخوار میگفتن چون خیلی وحشی و سرکش و سنگ دل بودن و هرکدوم از خصوصیاتشونم مربوط به یکی از ایناس که مثلا یکی بوده که بیماری نورترسی داشته و به همین دلیل گفتن خوناشاما از نور فرارین۳.بعضی سایتا هستن کلی مطلب از ناکجا آباد نوشتن که معلوم نیس اولین بار کدوم سایت نوشته و بقیه ازش تقلید کردن که خوناشاما چند دسته کت پایرز و فک کنم اسنیک پایرزو اینجور مزخرفات هستن که خیلیا فک میکنن درسته چون مطلبش خیلییی بالابلنده دیگه اینم تفکر مردم ماس هرچی طولانی باشه مطلب بیشتر حقیقت داره۴.یه سایتایی هم هستن رفتن اصیل ها و خاطرات یک خوناشامو دیدن هرچی بوده نوشتن تو سایت که اینم خیلی چرته چون تا جایی که میدونم فقط اصیل ها به نور حساسن ولی تو خاطرات خوناشام اینطور نبوده و خیلی چیزای دیگه که بر اساس واقعیت نیس۵.چندتا سایتم میشه پیدا کرد که گه گداری واسه خوناشام شدن از خودشون یه چیزایی در میارن مثلا یکی تو همون اولین کامنتا گفته بود باید نمدونم دندون مارو فلان کنم گل نرگسو بهمان کنم رگمو بزنم خوناشام بشم که اصلااا مزخرف و چرته یه عده روان پریش خل و چل اینارو نوشتن یه سری دیوونه هم با طناب پوسیده ی اونا میرن تو چاه واسه خوناشام شدن یه بلایی سر خودشون میارن
  اما درکل تو سایتا تا جایی که میدونم سایتی نیس که همه چیزو یا حداکثر خیلی چیزارو درست نوشته باشه چون واقعیت هارو خود خوناشاما و گرگینه ها که دشمنشونن و سایر موجودات ماورائی میدونن که قطعا هیشکی نباید واقعیتی رو بگه مخصوصا اگه چیزی باشه که مهمه

 70. Bayeneh گفت:

  تو سایت خیلی وقتا بهم میگن بیمه?✌???

 71. Bayeneh گفت:

  مانی ببخشید ولی بخدا نفهمیدم چی میگی ?
  سایت خوب معرفی کنم؟
  یعنی چی؟

 72. MANI گفت:

  بینه اشتباه نوشتم بیمه عرض بخشش

 73. MANI گفت:

  میگم.ی سایت خوب معرفی کن بیمه میگم میتونی آینده رو پیشبینی کنی بدون دروغ

 74. Bayeneh گفت:

  یعنی چی متوجه نمیشم

 75. MANI گفت:

  خب شما بینه جان یکی ب ما معرفی کن ک بتونیم اعتماد کنیم بهش ناسلامتی شما پیشگو هستین??

 76. Bayeneh گفت:

  راستی تارا جان شما بعد از اون فیلم که دیدی و جیزایی که خوندی عاشق خوناشاما شدی و حتی عاشق شخصیت های فیلم اومدی گشتی دیدی چندتا سایت هست خوندیشون تعداد سایتاهم کم بود مطالبشونم اکثرا تکراری و تو هم کاری نتونستی بکنی مطالب تکراری چیزی هم پیدا نمیشد بعدم سودای تبدیل شدن ورداشتی اما بدون که هیچی از خوناشاما نمدونی اون چیزایی هم که با سرچ “خوناشام،طلسم خوناشام شدن،آیا خوناشام واقعیت دارد،چطور یک خوناشام شویم،ورد احضار خوناشام و جادوی خوناشام شدن “تو سایتا خوندی اکثرا چرتو پرتن

 77. MANI گفت:

  تارا پیش هیچکی نگو دنبالشونی بهت میخندن

 78. MANI گفت:

  بینه خانوم خب نباید فقط دوستا بشناستت ما هم بشناسیمت دنیا ب آخر نمیرسه

 79. Bayeneh گفت:

  راستی مستر مانی کار ندارم به اون چیزی که گفتی واسه چی بود اما خوب مهم نی ولش کن

 80. تارا گفت:

  عاقا خون اشاما وجود دارن
  تمام موجودات افسانه ای وجود دارن
  الان چند وقته دارم دنبال خون اشام ها می گردم
  هرچی که درمورد خون اشاما بود رو من خوندم دیگه چیزی نمونده که من درمورد خون اشام ها ندانم

  • Bayeneh گفت:

   سلام تارا بانو باریک الله که درباره خوناشاما خوندی فقط یه سوال خوندن خیلی کار بزرگیه؟
   تازه اینجا کسی نگفته خوناشاما نیستن من مانی اسدیام علی نرگس و همه ی بچه های باحال دیگه ای که بودن بر وجود خوناشاما تاکید داشتن

 81. Bayeneh گفت:

  چرا گفتی زیر بیست نیستی
  البته تا حدودی میدونم

 82. MANI گفت:

  خب کجایی هستی

 83. MANI گفت:

  خب شما هم یه سن بگین البته بد برداشت نکنین

 84. MANI گفت:

  نوشتم که ۱۶ سالمه??

 85. MANI گفت:

  نه بیس کوچکتر

 86. Bayeneh گفت:

  هرچند هنوز از نظر بیان و رفتار بچه ای

 87. Bayeneh گفت:

  واقعا؟ آها پس درسته ۲۰سالته ?
  خوب میخواستم مطمئن بشم

 88. Bayeneh گفت:

  ولی مانی خوب کردی اومدی سایتا ??اینجا دهه هفتادی نداشتیم??✌???

 89. Bayeneh گفت:

  آره چون عمق حرفاش حقیقته تا به کسی اعتماد نکنم حرفاش رو قبول ندارم

 90. MANI گفت:

  میگف گرگینم و آلیس میکشمت ???

 91. MANI گفت:

  مال اون چش سفیده.

 92. MANI گفت:

  حرفی ندارم بزنم ی ساعته فک میکنم ولی دیگه این سایت دیدگاه هاش عوض شده قبلا آلیس یکم مارو میخندوند و اون چش سفیده راستی بینه ت واقعا حرف هاشو باور میکردی

 93. MANI گفت:

  خب همه چی مزایا و معایبی داره ولی بیشتر معایب داره?

 94. Bayeneh گفت:

  هعییی آره سایت مزخرفه زندگی مزخرفه آدما مزخرفن
  واقعا چرا؟؟??✌??

 95. MANI گفت:

  خیلی دوست دارم با شما آشنا شم بینه آدم خیلی خوب و باحالی هستید?

 96. MANI گفت:

  عزیزم دیگ نمی خواد غیبت منو کنین??واقعا ازتون نارحت شدم ولی نارحتی من ب کتفتونم نیس??

 97. MANI گفت:

  نرگس جان ی مدت با بینه جان کل کل میکردم دیگ حوصله ت رو ندارم تازگیا این سایت خیلی مسخره شده هب واس بزنی دیدگاه های تازه تر ?بینه جان من ی بار پرسیدم سنت چقده ولی گفتی نمیگم گفتم باش ولی مطمئن باش سنت از ۱۵ پایینتره

 98. MANI گفت:

  چطو ب خوناشام تبدیل بشیم??

 99. Bayeneh گفت:

  بچه ها میگم شما تو نت اولین بار چی سرچ کردین که این بخش سایتو دیدین و اومدین تو؟؟

 100. Bayeneh گفت:

  اینو هیچکس هیچکس حتی دوستام نمیدونن

 101. MANI گفت:

  بینه راستی چند سالتونه

 102. Bayeneh گفت:

  نرگس چرا هی اسمتو عوض میکنی کامنت میزاری???

 103. MANI گفت:

  داداش همزاد فقط مال جهان های موازی و میشه قضیه فیزیک کوانتوم و نظریه ریسمان عزیز دلم همزاد چیه همزاد باید در جهان موازی دیگر باشد و عین خودت باشه و اگر پیش هم باشید اصلا کره زمین نمیتونه تحملتون کنه دو نوع بشر عین هم در یک زمان نمیشه گلم یکم مطالبات علمی بخونی بد نیس

  • Bayeneh گفت:

   به به پس شما هم در رابطه با فیزیک مطالعاتی داری!
   خوشحالم

  • Nargess گفت:

   گلم همزاد تو این جهان میتونه بیاد
   از این کاملا اطلاع دارم که من مثل پدرم یه همزاد دارم که پیشم و از من مخافظت میکنه خوب درسته همزاد مال جهان دیگه اما یه جن همزادم که معلوم نیست کی اظحارش کرده بیاد تو این جهان خودمم از همه اینا اطلاع دارم گلم ولی همچین چیزی وجود داره و نیازی نمیبینم برات دیگه توضیح بدم

  • Nargess گفت:

   من مطالب علمی میخونم اما همش درمورد حیوانات از کوانتوم بدم میاد
   یه چیزه دیگه زود درمورد بقیه قضاوت نکن هیچ وقت نمی تونی باطن ادمارو فهمید بعدم این مطلب از کسی پرسیدم که علم و دانش در این رابطه داشت داشت برای همین با قاطعییت بهت جواب دادم گلم

 104. Bayeneh گفت:

  ولی جدیدا همگی یه درگیری های ذهنی پیدا کردیم که یه مقدار بی خیال اینجا شدیم

 105. ... گفت:

  ببخشید شما اینجا چت میکنید؟

 106. بی نام گفت:

  خداحافظ همگی ????

 107. Bayeneh گفت:

  گلی کاری داشتی تو پیویم بگو
  ساعت های ۴تا ۵

 108. MANI گفت:

  بی نام جان داداش ضایع حرف نزن تا مردم حرفتو باور کنن

  • بی نام گفت:

   به نظرت من دروغگو هستم مانی برام مهم نیس . چون همزادم کنارمه گلم
   من ضایع حرف نزدم گلم وقتی تو خونه تنها باشی یکی وسایل جابه جا کنه دیگه هیچ وقت این حرف نمیزنی زمانی با صدای مختلف باهات حرف بزنه
   البته من ضایع حرف نزدم من گفدم گه‌
   همزام یه جن شیطانی که بهم کمک میکنی باور مردم برام مهم نیس

  • Bayeneh گفت:

   مانی نمیخوام ناراحتت کنم باور کن اما هیچوقت چیزی رو با اطمینان نگو شاید واقعی باشه هرچند خودمم نمدونم

   • Melabis گفت:

    مانی من برات بد توضیح دادم نگاه من شبیه پدرم همزاد دارم که مواظبمم و از طرف خانواده مادریم دعا نویس بودن که به مادرم رسیده چون اگه از خانواده دعا نویس باشه به فرزندش برسه اظحار کنه اجنه کاریش ندارن پدر مادرم باهم فامیل بودن ازدواج کردن و توانایی اظهار به منم میرسه اما ساحره نه نیستم دعا نویس کسانی که خوبن دعا برای رفع مشکلات گرفتاری مردم مینوسن اینا خوبن

 109. ومپ گفت:

  بی نام جان داداش ضایع حرف نزن تا مردم حرفتو باور کنن

 110. MANI گفت:

  بیمه جان نمیدونم چرا هی سعی میکنی منو ضایع کنی ??

 111. بی نام گفت:

  بینه من یه ساحرم تا یه گرگینه
  امروز فهمیدم همزاد جن دارم که کمکم میکنه
  اونم هر وقت میاد سمتم نمیتونم احساسات منفیو کنترل کنم یه جور حس شیطانی ناگهان به وجود میاد بعد خوب میشه

 112. Bayeneh گفت:

  اون دیگه رفتا خدافظی رو نمیبینه ?(البته میدونم هنوز داری میای سایت گلی ?)

 113. Bayeneh گفت:

  گلی خودم خدافظ عزیزم
  مواظب خودت باش ?❤?

 114. بی نام گفت:

  دوستان من میرم از سایت خداحافظ برای یه مدت ?✋?
  مواظب خودتون باشین

 115. MANI گفت:

  شما تازه به قول خودت گرگینه چش سفید هستین نمیگن خونشاما کجان. و و یه چیز دیگه داداش جادوگرهای قدرت مند میتونن روی یه انگشتر طلسمی ایجاد کنن که بری تو آفتاب نسوزی

 116. MANI گفت:

  خب شما مگه نمیگین یه گرگینه هستین حتما یه جایی خوناشامارو دیدین. خب نمیگین کجا هستن?

 117. MANI گفت:

  خب هعی چهارصد سال خوبه زندگی کنی دیگه از خدا چی بخوای بعد راسته میگن خوناشام شدن به راه یک طرفس به جهنم

 118. بی نام گفت:

  ????الفا پسر بابا جان دختر نیس بفهمین یکم

 119. SDIAM گفت:

  اقا راستی من پسرم…
  تا الان چند نفر اینو از من پرسیدن….
  من پسرم پسر…

  • MANI گفت:

   داداش اصیل ها همیشه جاودانن بعد تازه یه خوناشام که از خون یه خوناشامه دیگه خورده باشه می‌تونه جاودان باشه ولی اگ یه خوناشام گازش بگیره و انسانه از خون خوناشام نخوره به یه خوناشام عادی تبدیل میشه که هیچ قدرتی ندارن و تا شصت هفتاد سال عمر می‌کنه اینم میتونم بهت ثابت کنم داش گلم

 120. SDIAM گفت:

  مانی جان عزیزم…
  خوناشاما عمر جاویدان ندارن…
  و هیچ چیزی هم نیس که عمر جاویدان داشته باشه…
  اونا ماله تو فیلما و قصه هاست…
  فقط و فقط خوناشامای اصیل عمر خیلی خیلی طولانی دارن و اونام پیر میشن اما حداقل ۴۰۰ سالو عمر میکنن و اصیلام تو غار زندگی میکنن و اصلا نمیشه پیداشون کرد و تازه اونا رو افتاب میسوزونه…

 121. MANI گفت:

  ممنونم ازت آبجی ??

 122. MANI گفت:

  آها نمیدونم همینطوری گفتم ببینم چیکا می‌کنه نمیتونی ببینی کجاس

 123. Bayeneh گفت:

  منظورم این بود که به دردت خورد؟?

 124. MANI گفت:

  خب نمیدونم الان من پیش اون نیستم یا بهتر بگم اون خارجیه

 125. Bayeneh گفت:

  خب جواب داد؟

 126. Bayeneh گفت:

  نمیدونم کجاس اما درگیریشو احساس میکنم موضوعی که درگیرشه واسه خودش بزرگه طوری که شاید درگیری ذهنیش باعث شده از بعضی کارا زده بشه فکرش درگیر باشه و نتونه تمرکز کنه اما اینو به هیچکس نگفته چون نمیخواد کسی بفهمه چون فکر میکنه اگه کسی بدونه بده و تو دردسر میوفته

 127. MANI گفت:

  آبجی میتونی ببینی اونیکه بالا گفتمو

 128. MANI گفت:

  همیشه دوست داشتم یه حرفی بزنم تو این سایت ولی خب مسخرس و یکم بچهگانس

 129. Bayeneh گفت:

  دیگه اینقد عذر نخوا? عیب نداره

 130. MANI گفت:

  خب اسمش ملیسا بنویست هست اگه تونستی ممنون میشم بگی الان کجاس و چی کار می‌کنه

 131. MANI گفت:

  آها شرمنده بد متوجه شدم فک کردم میگی اره میگم اصل میدم بد متوجه شدم شرمنده ببخشید

 132. MANI گفت:

  شما تو واتس اپ گروه دارید

 133. MANI گفت:

  اره بگو یه اصل بده

 134. Bayeneh گفت:

  مستر مانی ؟؟؟
  هستی ؟
  نیستی؟

 135. فاطی گفت:

  و همینطور آلیس
  آخه خوناشام کجا بود که تو بخوای باشی
  اگه اینطوره منم دختر شاه پریون هستم

 136. فاطی گفت:

  هه
  Sdiam که تو یه گرگینه ای بابا جمع کن این مزخرفاتو آخه گرگینه و خوناشام که وجود ندارن چی واسه خودت میگی
  بینه آره حتما تو یه پیشگویی مردمو خر فرز کردی
  آخه پیشگو کجا بود
  چه چیزایی واسه خودتون میگید اه

  • Bayeneh گفت:

   ببین درست صحبت کن بله اسدیام هم یه گرگینه است و من کاملا بهش اعتماد دارم یه پیشگوئم و حسم نسبت بهش درسته یه پیشگو هستم و خیلی چیزا دربارت میدونم پس حرمت خودتو نگه دار بچه تو دهنت بوی شیر میده نخواه یه که اون چیزی که حتی مادر پدرتم میدونم رو بگم واقعا اگه بفهمن خیلی بده

  • بی نام گفت:

   یکم خداییش رگای مغزت باز کن ابجی این حرفا چیه میگی
   البته که وجود دارن هستن
   در ضمن امید وارم ضرفیت مغزیت بالا بره تا جهان بزرگتر از جلو چشمت ببینی

 137. MANI گفت:

  بینه جان یه کسی هست میتونی ببینی چیکا می‌کنه ؟
  اگه ببینی واقعا ممنونت میشم

 138. MANI گفت:

  مانی ۱۶ تیر ماه تولدمه علی

 139. MANI گفت:

  چرا آخه خیلی دوست داشتم اصل میدادی

 140. MANI گفت:

  خب اصل بده????

 141. Bayeneh گفت:

  من یه پیشگو هستم اما اونقدر قدرتمند نیستم که بتونم جای کسیو بگم اونم خوناشام اصیل

 142. Bayeneh گفت:

  اگر قرار بود اینو اون بدونن که جاشونو به همه میگفتن

 143. MANI گفت:

  خب به نظر تو خونشامای اصیل کجا زندگی میکنن به قول خودت همه آدم هارو میبینی

 144. MANI گفت:

  خب اصل نمیدی؟

 145. MANI گفت:

  خوشحال میشم با هاتون آشنا شم ادمایه باحال و خوبی هستین

 146. MANI گفت:

  و باهم آشنا شیم

 147. MANI گفت:

  میشه همتون اصل بدین

 148. MANI گفت:

  خب بعضی وقتا کیبورد اشتباه می‌نویسه و دستت اشتباه میره رو یکی دیگه خب به هر حال هیشکی مسخره نمیکنه???

 149. Bayeneh گفت:

  من میدونم هرفی که میزنی قصدی نداری واسه همین خوب زیاد ناراحت نمیشم اما بقیه اینطور نیستن
  وجمله آخر :
  ببین هر فردی تو هر شرایط و موقعیتی که باشه برا خودش اهدافی رو تعیین میکنه هدف داشتن خیلی خوبه اما هرچیزی اگر هدف آدم باشه خوب نیست هرچیزی در حدی نیست که هدف تو باشه

 150. MANI گفت:

  بینه جان جمله اخرتو خوب متوجه نشدم نوشتی هیچ هدفی ارزش این را ندارد که در هدف تو قرار بگیره و براش تلاش کنی

 151. MANI گفت:

  و بینه جان به خاطر اینه که بعضی وقتا دیگه اعصاب آدم رد میده ولی ببخشید که بعضی موقع ها نارحتت کردم رو اعصابم بودی ???

 152. MANI گفت:

  بی نام جان ایشالا خودت هم به همه آرزوهات برسی ابجی

 153. MANI گفت:

  بینه جان شما من هر حرفی میزنم یا اشکالی میگری یا میزنی تو ذوق آدم آبجی

 154. Bayeneh گفت:

  ملتفت گشتی جانم؟

 155. Bayeneh گفت:

  ای برادر دینی بنده مانی جان به شخصه به عنوان کسی که در این سایت بیشتر از دیگران تورا می شناسد عرض میکنم :
  خداوکیلی یه کوچولو فقط یه ذره با ادب تر صحبت بکن
  و اینکه باور کن خوناشاما عمر جاویدان ندارن و اما هدفات ،
  میدونم الان میگی من هیچوقت از هدفام دست نمیکشم،
  واقعا هم بی خیالشون نشو اما بدون هرچیزی ارزش نداره تا هدف تو قرار بگیره

 156. بی نام گفت:

  مانی اگه هدف خاصی داری بهتر تو ذههنت باشه به کسی نگی تا زمانی که بهش نرسیدی این کلید موفقیتت میشه ❤❤ موفق باشی داداش

 157. علی گفت:

  مانی متولد چه ماهی هستی و چند سالته اگه دوست داشتی بگو

 158. MANI گفت:

  خب البته من خیلی دوست دارم جهانگردی کنم. و جهانگردی پول خیلی زیادی میخواد و برای جمع کردن آن پول باید وقت خیلی زیادیو پاس بزاری

 159. MANI گفت:

  خب علی جان اگه پیام هامو میخونی نوشتم می‌خوام خودم راضی های افرینشو کشف کنم که هیچ کس کشفش نکرده

 160. Bayeneh گفت:

  بی نام
  علی
  یه لحظه بیاین واتساپ کارتون دارم

 161. Bayeneh گفت:

  مانی جان برادر شیر فهم گشتی؟
  بنده عرض کردم بی نام دختره

 162. بی نام گفت:

  علی خوبی چطوری؟

 163. علی گفت:

  مانی واقعا مسخره هست که به خاطر فهمیدن این چیز ها بخوای زیادعمر کنی به جای اینکه منتظر بمونی بقیه همه چیز رو کشف کنن و تو فقط نگاه کنی خودت دنبال جواب سوال هات بگرد این بهتر نیست؟

 164. MANI گفت:

  بی نام جان داداش هیچکس به پوچی نمی‌رسه همه تو زندگیمون یه هدف دارن من اینه که گفتم یکی از هدف هامه در آینده و هدف اصلی من به چیز دیگری زود قضاوت نکن داداش و الان بنده خودم در هیچ سایتی به هیچکی اعتماد ندارم و حرف هیچ میو باور نمیکنم بعضی وقتا همین مدیر سایت چیزی یا متنی می‌نویسه باور میکنم البته این سایت هم روی تاریخچه نوشته شده. و خوشحال میشم بینه جان و بی نام جان اصل بدین ?

  • Nargess گفت:

   اینکه گفدی هیچکس به پوچی نمی رسه اشتباه به عنوتن مثال ادما افسرده اونا حس میکنن حضورشون تو دنیا پوچ مبهم هستش به طوری که که دست به کارهای میزنند مثل خودکشی.
   اما این جمله بالا درمورد شما صدق نمیکنه مربوط به به شما نمیشه برادر .
   عده ای هم هستن که هدف مشخص دارین و براش با چنگ دندون میجنگن پشت تلاش کوشش زیاد باعث میشه به ارزوها و اهدافشون . این جمله درمورد شما و تعدادی از افراد درسته و ادمای موفقی هستن که الان رهبران، دانشمندان، رییس جمهور ،استاد دانشگاه….. هستن و فقط فقط هدفشون جلشون بوده نه چیزه دیگه ای .
   خوب به هر حال موفق باشی برادر
   خدا پشت پناهت

 165. MANI گفت:

  البته دریغ نشه که همه توی این سایتا چیز میز مینویسند و و میگن من خوناشام هستم یا گرگینه یا رویا بین و……. البته بی تربیتی نباشه زر میزنن و شما هام باور نکنید ???

 166. MANI گفت:

  بینه جان من پسرم?????? البته داداش برای راحت تر کردن جمله ازش استفاده میشه گلم بی نام جان بینه جان شما رو چی منو دختر شناختی داش گلم من پسرم

 167. بی نام گفت:

  بینه یادم نبود تو میتونی بقیه رو ببینی?
  مرسی که گفدی عشخم❤

 168. Bayeneh گفت:

  بی نام جان شما که من میدونم مونثی عزیز دلم
  مانی خان ایشون مونث مونث هستش

 169. بی نام گفت:

  من هدفم مشخصه برای خودم . ولی زیاد به چیزایی که نمیشه به دست اورد فکرتو درگیر نکن گلم ❤موفق باشی چون اخرش چیزی به جزء پوچی برات نمی مونه بدم من نه قرص میخورم نه جیزی میزنم درس حرف بزن عزیز

 170. بی نام گفت:

  نه زیاد سرعت تایپت زیاد نیس
  بعدم وقتی میگی داداش بهم یعنی بهم میگی پسرم?

 171. MANI گفت:

  سرعت تایپم خیلی بالاس نه؟ خودمم تعجب کردم

 172. MANI گفت:

  حالا داداش منظورمو گرفتی البته همه دوس دارن یا داف های اسمی اروپایی و آمریکایی باسن این دیگه جزییات ه و البته کمی اندیشیدن درباره اینا خوبه مثلا شما به این چیزا فک کن. و در آخر هدف درست شدن انسان چیست

 173. MANI گفت:

  و یا با فیزیک کوانتوم و نظریه ریسمان میتونیم به جهان های موازی بریم و البته تا این چیزا کشف بشه پیر میشیم و عمر جاویدان برای این بهترین چیزه

 174. MANI گفت:

  ممنون از نظراتتون

  • aleks گفت:

   سلام من از ارروپا هستم واقعا خوناشام ها واقعین اما ببخشید من فارسیم زیاد فول نیس اینجا در موزه اش یک چاقوی ایینی هستش من هم خودم دارم کتاب خوناشام راعم میخوانم یاد مید که جطویی خوناشام بشیم اما اینجا هرر کی رو. ببینه خوناشامه گردن میزنه برای همون مردم از ایترس کسی خوناشام نمیشه حتالاا اگه میخواین من شمارو تبدیل کنم از طریق جا دو باشه

   • Narges گفت:

    الکس کمتر شر بگو چه اروپایی هستی که میتونی اسطلاحات ایرانیو زر بزنی

   • Nargess گفت:

    بین این همه نظر فقط حرف شما درست دراومد یکی از راه ها جادویه یه راه دیگه فروختن روح به شیطان خیلی جیز های دیگه
    از حرف قبل هم عزر خواهم جناب

   • امیر گفت:

    شاید بخندی ولی من ب خون حس خیلی خوبی دارم عاشقشم نمیدونم چرا ولی خیلی خوش مزس شوخی نمی‌کنم

   • پسر بد گفت:

    چه اروپایی هستی که الکسو اشتباه نوشتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *