تفاوت کارت ویزیت سلفون و لمینت

تفاوت کارت ویزیت سلفون و لمینت

تفاوت کارت ویزیت سلفون و لمینت

نمی توان در دنیای بازاریابی و تبلیغات و در میان انواع اقلام تبلیغاتی از کارت ویزیت چشم پوشی کرد. مزیت هایی که این کارت ها برای کسب و کارها باعث شده تا طی دوران متمادی استفاده از آن تنوع و فناوری های زیادی صرف آن شود. کارت ویزیت سلفون یا لمینت از انواع پرطرفدار کارت ویزیت است که علاوه بر شکل ظاهری زیبا، دوام و ماندگاری بالایی برای مشتریان دارد. به طوری که می توان برای چاپ کارت ویزیت  فوری در عین حال زیبا از این گزینه ها استفاده کرد. کارت ویزیت سلفون یا لمینت تفاوت هایی با هم دارند که پیش از چاپ باید به آن اشراف داشته باشید تا بهترین گزینه را انتخاب کنید.

 

کارت ویزیت چیست؟

اگر بخواهید به طور خلاصه کسب و کار و محصولات خود را به دیگران معرفی کنید و راهی برای ارتباط با شما داشته باشند، هیچ گزینه های نمی تواند موثرتر از کارت ویزیت باشد. کارت ویزیت به عنوان ابزاری تبلیغاتی که به راحتی قابل حمل و جابجایی است کمک می کند تا کسب وکار شما تا مدتهای طولانی در دید مشتری قرار گیرد.

از همین رو بسیاری از کسب وکارهای مختلف از ترفندهای مختلفی برای ایجاد جاذبه و ماندگاری بیشتر کارت ویزیت استفاده می کنند، چرا که میدانند کارت ویزیت نه تنها پلی برای ارتباط با مشتری است بلکه این امکان وجود دارد که دست به دست بین مشتریان و مخاطب بچرخد و بازاریابی غیر مستقیم انجام شود. از همین رو کیفیت بالا کمک می کند تا ماندگاری و دوام آن بالا باشد و به سرعت از بین نرود.

استفاده از روکش های لمینت و سلفون گزینه هایی است که باعث شده علاوه بر حفظ زیبایی، ماندگاری و مقاومت کارت های ویزیت افزایش پیدا کند. البته این در مواردی است که کسب و کارها بخواهند از کارت های ویزیت کاغذی و اقتصادی استفاده کنند. روکش های مورد استفاده برای کارت ویزیت غالبا از جنس پلاستیک است که می تواند به صورت یک طرفه یا دوطرفه برای کارت ویزیت استفاده شود. ضخامت این روکش ها زیاد نیست اما نتیجه ای که بر ظاهر آن می گذارید بسیار حیرت انگیز است. 

استفاده از کارت ویزیت مزیت های بی شماری برای کسب و کارها دارد که مهمترین آن عبارت است از:

  • در دسترس بودن همیشگی
  • ارائه راه های ارتباطی با مشتریان اعم از شماره تماس، آدرس پستی و آدرس شبکه های اجتماعی
  • افزایش اعتبار برای کسب و کار
  • افزایش اعتماد مخاطب و مشتری به کسب و کار
  • امکان پیگیری مشتریان و مخاطبان
  • ایجاد چهره حرفه ای به کسب وکار
  • امکان اشتراک گذاری آن بین مشتریان و مخاطبان
  • تبلیغاتی مقرون به صرفه
  • افزایش سرعت انتقال مسیر ارتباطی

 

کارت ویزیت لمینت

نوعی از روکش است که روی کارت ویزیت قرار می گیرد که به آن لمینت می گویند. این روکش ها در مقایسه با دیگر روکش های مورد استفاده برای کارت ویزیت ضخیم تر است واز جنس پلاستیکی مانند پلی استر و رزین  می باشد. کاربرد لمینت روی کاغذ است و مقاومت آن را افزایش می دهد.

لمینت مورد استفاده برای کارت ویزیت به دو صورت مات و براق است. لمینت های مات ظاهری نرم و مخملی دارد و شکل زیبایی برای کارت های ویزیت ایجاد می کند. شما می توانید برای داشتن کارت ویزیتی لوکس از چاپ کارت ویزیت سلفون مات استفاده کنید. نکته مهمی که لازم است درباره لمینت بدانید انجام آن به دو روش سرد و گرم است. لمینت گرم غالبا برای نوع مات و گاهی براق مورد استفاده قرار می گیرد.

لمینت های براق نیز شکل زیبایی دارد و علاوه بر چاپ کارت ویزیت لمینت براق برای جلد کتاب و کاتالوگ نیز کاربرد دارد. برای انجام لمینت براق از روش سرد استفاده می شود تا شکل بصری کارت به شکلی جذاب باشد.

کارت ویزیت سلفون

کارت ویزیت سلفون

کارت ویزیت سلفون

کارت ویزیت سلفون به کارت هایی گفته می شود که دارای روکشی از جنس سلفون مات یا براق است که  برای بالا بردن حفاظت و مقاومت کارت ویزیت مورد استفاده قرار می گیرد. این روکش ها باعث می شود کارت ویزیت در برابر پارگی، رطوبت و سایر آسیب های احتمالی مصون باشد. البته گفتن این نکته ضروری است که روکش سلفون روی کارت ویزیت علاوه بر بالا بردن مقاومت آن، به زیبایی ظاهری آن نیز اضافه می کند.

 

در صورتی که بخواهید کارت ویزیتی زیبا با قیمت مناسب داشته باشید می توانید از چاپ کارت ویزیت سلفون براق استفاده کنید.

 

کارت ویزیت لمینت و سلفون کدام بهتر است؟ (از تفاوت هایش گفته شود)

برای اینکه بدانید کارت ویزیت سلفون یا لمینت لازم است درباره تفاوت هایی که هر کدام از این موارد دارند را با هم بررسی کنید تا درنهایت بهترین گزینه را انتخاب کنید. از مهمترین تفاوت های بین سلفون و لمینت می توان به موارد زیر اشاره کرد :

مقاومت: با توجه به توضیحاتی که درباره روکش سلفون و لمینت ارائه شد می دانید که روکش لمینت به دلیل ضخامت بیشتر مقاوم تر از پوشش های سلفون است. از همین رو در صورتی که بخواهید کارت ویزیتی ماندگار و مقاوم داشته باشید استفاده از چاپ کارت ویزیت لمینت مات گزینه بهتری در مقایسه با سلفون است.

ضخامت: مهمترین تفاوتی که سلفون با لمینت دارد مربوط به ضخامت روکشی است که روی کارت ویزیت قرار داده می شود. ضخامت لمینت از سلفون بیشتر است همین موضوع بر دوام و ماندگاری و نیز مقاومت کارت ویزیت نیز تاثیر مستقیم دارد.

قیمت: به دلیل ضخامت بیشتر پلاستیکی که در لمینت وجود دارد قیمت آن به مراتب از سلفون بیشتر است. در صورتی که بخواهید کارت ویزیتی اقتصادی و با کیفیت داشته باشید استفاده از سلفون می تواند پاسخگوی نیاز شما باشد.

سفارش چاپ کارت ویزیت لمینت و سلفون

سفارش چاپ کارت ویزیت لمینت و سلفون

سفارش چاپ کارت ویزیت لمینت و سلفون | چاپ بازار

در صورتی که قصد سفارش طراحی و چاپ کارت ویزیت سلفون یا لمینت دارید، باید سفارشات خود را به شرکت های با تجربه و متخصص که نحوه طراحی کارت ویزیت را به خوبی انجام می دهد بسپارید. چاپ کارت ویزیت سلفون مات دورگرد، براق، لمینت مات و براق و… از جمله اشکالی است می توانید سفارش دهید. برای این منظور می توانید سفارشات خود را طراحان شرکت چاپ بازار بسپارید. این شرکت سفارشات شما را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت تحویل می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.

 

جمع بندی 

در دنیای پر رقابت کسب و کارها یکی از مهمترین روش های بازاریابی استفاده از کارت ویزیت است. از آنجا که تنوع زیادی برای کارت ویزیت وجود دارد انتخاب گزینه مناسب در میان انواع کارت ویزیت کار سختی است. دو مورد از کارت ویزیت های پرطرفدار و پرکاربرد مربوط به کارت ویزیت های سلفون و لمینت است. علیرغم اینکه لمینت و سلفون در واقع روکش های روی کارت ویزیت هستند اما تفاوت هایی که هر کدام از این موارد با هم دارند باعث شده تا بر شکل ظاهری و حتی قیمت آن نیز تاثیر گذار باشد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *