تویوتا و اولین کشتی هیدروژنی دنیا

پایتخت یونان بیستمین مقصد تور جهانی این کشتی، باهدف افزایش آگاهی عمومی درباره انرژی‌های تجدیدپذیر است. سفر دریایی این کشتی تاکنون بیش از ۷ هزار مایل، بدون انتشار هیچ‌گونه گاز گلخانه‌ای بوده است و از ۵۰ کشور و ۱۰۱ مقصد عبور خواهد کرد. این کشتی، مجهز به ۱۳۰ مترمربع پانل فتو ولتاییک با ترکیب سه فناوری و دو توربین بادی برای تولید انرژی است.

تویوتا و اولین کشتی هیدروژنی دنیا

خودروسازان بیش از هر زمان دیگری به تکنولوژی هیدروژنی اهمیت می‌دهند و این تکنولوژی تنها مختص خودروهای مسافری نیست. مرسدس همین اواخر پروتوتایپ ون اسپرینتر با قوای محرکه سلول سوختی را معرفی کرده و هم‌اکنون نیز تویوتا محصولی بسیار بزرگ‌تر تدارک دیده است.

تویوتا و اولین کشتی هیدروژنی دنیا
این وسیله‌ی بسیار بزرگ تماشاگر انرژی خوانده می‌شود و عنوان اولین کشتی هیدروژنی دنیا را یدک می‌کشد. این کشتی طول بیش از ۱۰۰ فوتی، پهنای ۴۲ فوتی و ظرفیت ۲۸ تنی دارد.

تویوتا و اولین کشتی هیدروژنی دنیا
این کشتی هیدروژنی سال پیش در فرانسه معرفی شده بود و مأموریتی ۶ ساله برای آزمایش استفاده از منابع تجدیدپذیر داشت. با حمایت‌های شاخه‌ی اروپایی تویوتا، این کشتی تلاش دارد تا اولین وسیله‌ی آبی‌ای باشد که از قوای محرکه هیدروژنی سود می‌برد. این کشتی سال آینده به اروپا خواهد رسید و تلاش خواهد داشت تا زمان المپیک ۲۰۲۰ توکیو به این شهر نیز سر بزند.

تویوتا و اولین کشتی هیدروژنی دنیا
کاپیتان این کشتی می‌گوید:

ما از اینکه تویوتای اروپا از این مأموریت حمایت می‌کند واقعاً هیجان زده‌ایم. ما ایده‌ی قوای محرکه هیدروژنی را به عنوان کلیدی برای شتاب بخشی به دگرگونی انرژی با دیگران به اشتراک می‌گذاریم. تلاش داریم این ایده را با خود به المپیک ۲۰۲۰ توکیو ببریم.

تویوتا و اولین کشتی هیدروژنی دنیا
یکی از مدیران تویوتا نیز اظهار داشته است:

تماشاگر انرژی یک خلاقیت هیجان‌انگیز بوده و ما از همکاری با این تیم بسیار خرسندیم. این پروژه یک‌بار دیگر استفاده‌های کاربردی زیاد هیدروژن را نشان می‌دهد.

تویوتا یکی از چندین خودروسازی است که توجه زیادی به قوای محرکه هیدروژنی می‌کند. علاوه بر خودروی سلول سوختی میرای، ژاپنی‌ها در حال کار روی اتوبوس‌ها، کامیون‌ها و حتی لیفتراک‌هایی هستند که از منابع قدرت تجدید پذیر استفاده می‌کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *