جادوگرانِ خدایان

کتاب ” سرانگشت خدایان ” گراهام هنکوک یک اثر حیرت‌انگیز ، عمیقاً بحث‌برانگیز و پژوهشی گسترده درباره رازهای گذشته ما و گواهی است بر تمدن گمشده زمین . بیست سال بعدازآن هنکوک با ” جادوگران خدایان ” بازگشته تا اثر اصلی‌اش را تمام کند . این کتاب در ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۵ در انگلستان منتشرشده و در ۱۰ نوامبر ۲۰۱۵ در آمریکا .
“جادوگران خدایان ” به‌هیچ‌وجه به‌روزرسانی سرانگشت خدایان نیست بلکه کتاب کاملاً جدیدی است که سرتاسرش از شواهد جدید پرشده ، سفر نویی است به اغلب مکان‌های اسرارآمیز بااهمیت باستان‌شناسی و نظرات جدیدی بر اساس آخرین شواهد علمی در آن مطرح‌شده . در آن آمده که طوفانی در مقیاس جهانی یک تمدن پیشرفته را از زمین محو نموده و باعث فراموشی گونه ما شده و مجبورمان کرده که همچون کودکی که به خاطر نمی‌آورد قبل از تولدش چه بوده دوباره آغاز کنیم .
نزدیک به ۱۲۸۰۰ سال پیش در انتهای عصر یخبندان ، یک دنباله‌دار غول‌آسا با قدمت هزاران ساله از اعماق فضا وارد منظومه خورشیدی ما و متعاقب آن منفجر شد . تعدادی از این قطعات به زمین برخورد کردند و باعث فجایع جهانی در مقیاس وسیع شدند که یکی از آن‌ها انقراض دایناسورها بود . دست‌کم هشت قطعه به کلاهک یخی آمریکای شمالی برخورد کردند درحالی‌که تعدادی از آن‌ها به کلاهک یخی اروپای شمالی برخورد نمودند . ضربه‌ها از جانب دنباله‌داری که یک مایل عرض داشته وباسرعتی بیش از ۶۰۰۰۰ مایل در ساعت نزدیک می‌شده گرمایی بسیار شدید تولید کرده که بی‌درنگ موجب ذوب شدن میلیون‌ها کیلومترمربع یخ شده و پوسته زمین را بی‌ثبات نموده و باعث سیل فراگیر جهانی شده که در تمامی اسطوره‌های سراسر جهان از آن یادشده . سری دوم ضربه‌ها به همان اندازه مخرب بوده و موجب طوفان عظیم دیگری شده که حدود ۱۱۶۰۰ سال پیش رخ‌داده ؛ دقیقاً تاریخی که افلاطون از آن به‌عنوان تاریخ نابودی و غرق شدن آتلانتیس یادکرده . شواهدی که در این کتاب ارائه‌شده فراتر از شک معقول ِ متعارف نشان می‌دهد که تمدن پیشرفته‌ای که طی عصر یخبندان شکوفا شده در یک فاجعه جهانی بین ۱۲۸۰۰ و ۱۶۰۰ سال نابودشده .


اما از نجات‌یافته‌ها در تمدن‌های بعدی به‌عنوان ” خردمندان ” یا ” جادوگران و درخشندگان ” و ” معلمان اسرار ملکوت ” یادشده . آن‌ها با کشتی‌های غول‌آسایشان جهان را درنوردیده‌اند و تمام قدرتشان را برای حفاظت از ردپا و بقایای تمدن بربادرفته‌شان به کار گرفته‌اند . آن‌ها در مکان‌های خاصی اقامت گزیده‌اند . گوبلکی تپه ( ناف تپه ) در ترکیه . بعلبک در لبنان ، جیزه در مصر ، سومر باستان ، مکزیک ، پرو و در سراسر اقیانوس آرام ، هرم بزرگی هم اخیراً در اندونزی کشف‌شده .
هر جا که این جادوگران ِ خدایان رفته‌اند با خود خاطره دورانی را برده‌اند که طی آن همسازی و هماهنگی بشریت با کیهان قطع‌شده و به خاطر این گسست هزینه سنگینی را پرداخته ( و هنوز هم در حال پرداخت این هزینه است . م )
این یادآوری هشداری است برای آینده . چون دنباله‌داری که چنینی خرابی رابین ۱۲۸۰۰ تا ۱۱۶۰۰ سال قبل به وجود آورده کارش با ما تمام نشده . ستاره شناسان بر این باورند که یک‌تکه سیاه از این دنباله‌دار غول‌آسا به عرض ۲۰ مایل در مسیر اصلی‌اش باقی‌مانده و زمین را تهدید می‌کند . پیام نجومی رمزگشایی‌شده در گوبلکی تپه و ابوالهول و اهرام مصر به ما هشدار می‌دهد که ” بازگشت بزرگ ” در دوران ما رخ خواهد داد …
منبع :
https://grahamhancock.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید