دروازه ی بهشت

بسیاری از فرقه های مذهبی جهان پیروان زیادی ندارند، اما تعدادی از انها به شکل عجیبی پیرو پیدا میکنند و اشخاصی که در راس این فرق قرار دارند عموما کارهای بسیار خطرناکی انجام میدهند، یکی از این افراد مارشال اپل وایت نام دارد، اپل وایت در ۱۷ می ۱۹۳۱ در تگزاس متولد شد و با توجه به پیش زمینه ی مذهبی پدر و مادرش از همان ابتدا با مسحیت و عقاید آشنا شد اپل وایت سال ها بعد و در اوایل دهه ی ۷۰ به یکی از تاثیر گذارترین شکل دهندگان مذهبی امریکا بدل شد…

 مارشال اپل وایت انسانی بود که در سال ۱۹۶۹ ادعای پیغمبری کرد، اپل وایت یک مسیحی بود که از مسیحیت دست کشید و در سخنانی اعلام کرد، خدا در واقع همان موجودات فرازمینی هستند که مارا به زمین آورده اند و روزی برای بردن ما خواهند امد.

اپل وایت در طول مدت ۲۷ سال بیش از ۱۵۰۰۰ هزار پیرو پیدا کرد، او کتابی به نام” چگونه میتوان وارد بهشت شد” نوشت و در ان بهشت را دنیایی دیگر توصیف کرد، واچوفسکی ها در ساخت ماتریکس تاحدی از کتاب اپل وایت الهام گرفته اند.

او شخصیتی بسیار پیچیده داشت، در طول تمام مدت این سال ها بسیاری به او گرویده و دوباره از او جدا شده بودند، بعضی نقل میکنند که او ساعت ها به خلسه میپرداخته و بارها در میان کوهها به ملاقات فرازمینی ها رفته بوده و اینکه میتوانست به زبانی عجیب بخواند و بنویسد هرچند دقیقا مشخص نیست این زبان من درآوردی بوده است یا نه.

اپل وایت هرگز از سیگار و الکل استفاده نمیکرد و یک تمام گیاه خوار بود، خود را از نظر جنسی عقیم کرده بود و این کار را به تمام پیروانش توصیه میکرده ، او چندین بار در برنامه های تلویزیونی و رادیویی حاضر شد و بر اعتقاداتش تاکید کرد.

او معتقد به صفر کردن تولید مثل انسانها بود بر اساس شواهد او یک ضد جنس مخالف(ERA) بود (هرچند بیشترین اعضای فرقه ی او زن بودند)، اما عجیب ترین نکته ی رفتار او این نکات نیست، در سال ۱۹۹۷ از میان تمام پیروانش ۳۹ نفر را که از همه پایبندتر بودند را با اعتقاد به عدد خاص ۳۹ انتخاب کرد همه در شبی خاص لباس هایی کاملا شبیه و یک دست پوشیدند، همه انها در یک جهت و حالت خوابیدند،در یک جیبشان کاغذی با نوشته هایی باستانی قرار دادند و در دست دیگر کتاب اپل وایت را گرفتند، سپس با بلعیدن سیاند خودکشی کردند،  زن و ۱۸ مرد امار بود، نکته ی جالب این بود که حتی مارک لباس های آنها هم دقیقا یکی بود، بر اساس تفکرات وایت این کار باعث میشود که همگی انها با هم به بهشت وارد شوند.

 

اپل وایت اعتقاد راسخی  داشت که در شب مرگ او و حواریونش سفینه ای فرازمینی برای بردن روح انها به بهشت خواهد آمد، اپل وایت بارها اعلام کرده بود که انسان میتواند به سطحی بالاتر از انسان تکامل پیدا کند و خود و پدرش را جز این دسته به حساب میاورد.

پلیس برای مخفی نگاه داشتن این نوارها و صحبت ها تلاش بسیار کرد اما درنهایت نتوانست، از سال ۱۹۹۷ تا امروز بیش از ۲۵ نفر دیگر به این روش خودکشی کرده اند، نام فرقه ی اپل وایت دروازه ی بهشت  بود.

این اولین بار نیست که عده ای خودکشی گروهی انجام میدهند اما دروازه ی بهشت یکی از عجیب ترین موارد است و دولت امریکا برای جلوگیری از موارد مشابه هزینه ی بسیاری کرده است اما به توجه به آزادی و ارائه مستقیم عقاید عجیب مذهبی در این کشور به نظر نمیرسد این رویه متوقف شود.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. هومهر گفت:

    سلام. تو از scpience.com کپی کردی یا اون از تو یا جفتتون از یکی دیگه؟
    با تشکر 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *