شواهد سفر در زمان

زمان چیست؟ کسی نمی تواند زمان را به خوبی تصور کند!!! شما زمان را چگونه تصور می کنید؟!! حتی می توانید برای آن تصوری داشته باشید؟

سفر در زمان موضوعی است بسیار عجیب و هیجان انگیز  آیا امکان دارد که بشر روزی در زمان سفر کند و به ابعاد مختلفی از فضا و زمان برود؟

Shavahrd- (1)

آیا امکان دارد در آینده این موضوع تحقق یابد ؟  اگر این گونه باشد  انسان هایی که در آینده و در زمان سفر کرده اند باید  از خود شواهدی مبنی بر سفر در زمان به گذشته یا زمان حال بگذارند . شواهدی که در ادامه آن ها را بررسی میکنیم شواهدی هستند بسیار حیرت انگیز. از نظر تئوری سفر در زمان امکان پذیر است  طبق نظریه خاص و عام اینیشتین سفر در زمان در حالت های خاصی امکانپذیر است.

شواهد سفر در زمان

طبق نظریه نسبیت خاص اینیشتین اگر با سرعتی نزدیک به سرعت نور حرکت کنیم زمان برای ما کند میشود در صورتی که برای ناظر زمینی عادیست.  به طور مثال فضاپیمایی را در نظر بگیرید که با سرعت نزدیک به نور حرکت میکند زمان برای خدمه و ساکنان آن کند میشود و برای زمینیان عادیست از این رو ناظری که در فضا پیما نشسته و زمانی که بیرون از آن طی میشود سریع است و در نتیجه شخص به آینده سفر میکند . به طور کلی همه ما مسافران زمان هستیم مسافرانی که فقط در یک جهت حرکت میکنیم و آن سپری شدن زمان است.

پیشنهاد میگردد مطلب : ماجرای عجیب سرباز اسپانیایی را نیز مطالعه نمایید

همچنین اینیشتین از طریق نظریه نسبیت عام ثابت کرد که اگر میدان های مغناطیسی فوق اشباع ایجاد کنیم میتوان ابعاد فضا و زمان را انحنا داد و به زمان های مختلف سفر کرد! به مانند شایعاتی پیرامون پروژه فوق سری فیلادلفیا .

اما سفر در زمان پارادکس و تناقضاتی دارد که فقط در حد نظریه میباشد و می توان برای آن ها جواب هایی قانع کننده داد و امکان دارد در آینده نیز جواب های کاملا منطقی به این نظرات داده شود . مثلا شما به گذشته ای سفر میکنید که پدر و مادر شما هنوز وجود ندارند پس چگونه امکان دارد شما وجود داشته باشید؟!!! یا اگر شما در گذشته کاری انجام بدهید که تاریخ را تغییر دهد و از حالت عادی خارج کند چه بر سر دنیای زمان حال شما می آید؟

برای این ها جواب هایی وجود دارد : جوابهایی از قبیل جهان های موازی و وجود چندین جهان که اگر گذشته تغییر یابد در هنگام سفر به زمان حال شما به جهانی دیگر که به مانند جهان شماست ولی دست نخورده سفر میکنید!

یا ابعاد ناشناخته ای که اجازه تغییر به شما نمی دهد به مانند پرده و هاله ای میان شما و جهان گذشته، یا اگر تغییری در گذشته ایجاد کنید که منجر به تغییر حالت و روند زندگی دیگران و خودتان شود : مثلا کاری کنید که به دنیا نیایید!!! خود به خود در آن زمان تجزیه شده و در ابعاد فضا و زمان محو میشوید!

این ها توضیحات مختصری پیرامون زمان و سفر در آن بود حال شواهد آن را بررسی میکنیم :

سفر به گذشته

در دسامبر ۲۰۰۸ باستان شناسان چینی تابوتی را پیدا کردند  و عقیده داشتند که تا به حال کسی به آن دست نزده . و کاملا دست نخورده بود

Shavahrd- (3)

تابوت مذکور ۴۰۰ سال قدمت داشته و در نزدیکی شهرستانی قدیمی در چین به اسم Shangsi هست.

کل تابوت را خاک پوشانده بود بعد از تلاش باستانشناسان و با حذف کردن خاک اطراف تابوت با یک چیز شگفت انگیز مواجه شدند!!! یک ساعت که در پشت آن آرم سوئیس حک شده بود!!! این ساعت فلزی و گویا مربوط به زمان حال بود!!! زمان منجمد شده آن ساعت ۱۰:۰۶ را نشان میداد.

timetravelartifactwatch1

اگر مقبره برای ۴۰۰ سال دست نخورده بود پس چه چیزی باعث شده این مصنوع پیشرفته در آن باشد؟

شواهد بسیاری در رابطه با سفر در زمان وجود دارد به طور مثال وجود اشخاصی مدرن در روزگاران قدیم و یا وسایل مدرن در عکس های قدیمی و… بهتر است خود شما عکس ها را ببینید تا متوجه شواهد شوید:

شواهد سفر در زمان

در دوران جنگ جهانی اول و دوم هیچ کس حق پوشیدن لباسی به غیر از لباس جنگی در میدان ها ی جنگی نداشت از این گذشته وجود لباسی مدرن در دنیایی غیر مدرن کاملا غیر منطقی به نظر می آید مخصوصا در دوران جنگ جهانی عکس بالا نشان دهنده این موضوع است.

پیشنهاد میگردد مطلب : آیا می توانم به گذشته برگردم و خودم را بکشم؟ را نیز مطالعه فرمایید .

در عکس جوانی را که لباسی مدرن بر تن دارد وشاهده میکنید و همچنین تعجب اطرافیان نسبت به او!

همچنین عکس پایین :

timetravelermuseumphoto

یکی دیگر از مصنوعات عجیب و نقاشی ها نقاشی پایینی میباشد :

timetraveler_plasticbox1

گفته می شود این نقاشی برای دوران ۱۸۰۰ میلادی  میباشد زمانی که تا اواسط آن سال ها پلاستیک وجود نداشت!!!

به نظر می رسد یک مرد جعبه ای مانند جعبه سی دی در دستان خود نگه داشته که جنس آن چه در دست دارد پلاستیک است و بدیهی است در زمانی که پلاستیک نبوده سی دی نیز وجود نخواهد داشت.

شاید این جسم شیشه بوده ولی هدف از عجیب بودن آن جعبه مخصوص آن است!

شواهد زیاد دیگری وجود دارد . شواهدی از سفر در زمان

آیا به راستی میتوان به طور عملی در زمان سفر کرد؟ در صورتی که از نظر تئوریک این کار امکان پذیر است.

منبع : ابعاد غریبه 

 

پیشنهاد می گردد مطلب :  آیا رویای ماشین زمان و سفر در زمان عملی خواهد شد؟ را نیز مطالعه نمایید .

مطالب مرتبط

۱۶۱ دیدگاه‌

 1. io گفت:

  ونور خورشید را می بینی که در حال طلوع است که از سمت راست کنار غارشان میل می کند! وهنگامی که غروب می کند نورش را از سمت چپ آنان می بردومتمایل میشود!
  وآنها در فضای وسیعی در آن غارند!

 2. ندا گفت:

  من میخام به گذشته سفر کنم کسی هست کمکم کنه؟!٠٩٣٨٨۶۴٠۵١۵

 3. زندگی گفت:

  سلام روز شما بخیر
  سپاسگزاریم از سایت مفید و کاربردی شما

 4. مرتض گفت:

  سلام هه این حرفام گذشت ولی من از بچگی به آرزوم نرسیدم که ببینم آینده چه شکلیه اگه کسی از آینده میخونه پیام اینجا نده چون نمیاد بره من صبح بودنی به گذشته بیاد به من سفر در زمان بگه

 5. آ. س. گفت:

  سلام علیکم
  دیدگاه هایتان را خواندم؛ متاسفانه بعضی از دوستان دو چیز را با هم قاطی میکنند و با توجه به آن پاسخی می دهند.
  ۱-نباید روح و بقیه مسائل روحانی را با مسائلی که صرفاً مربوط به فیزیک مواد هستند قاطی کنیم.
  ۲-فرضیات زیادی وجود دارد از قبیل اینکه می توان با رسیدن به سرعت نور یا ایجاد بارهای گرانشی مختلف بر بستره کیهان (ماده) سرعت طی زمان را تغییر داد اما متاسفانه با توجه به شرایط و امکانات فعلی، آزمایش و اثبات این فرضیات تقریباً وجود ندارد اما شایدم در آینده وسائل اثبات یا رد این فرضیات مهیا گردد.
  ۳-نظر شخصی: با توجه به اینکه هر چیزی با جرم و گرانش مشخصی و میانکنش با دیگر ذرات اطراف خود، می تواند سرعت و زمان مشخصی داشته باشد (در فضایی که برخی آن را به اشتباه خلا می نامند) ؛ پس به طور “تئوری” می توان گفت که در شرایطی می توان این روند را معکوس کرد، اما تا به حال وسائل آزمایش این فرضیه بوجود نیامده است.

  به هر حال نباید فرضیات را نظریه تلقی کنیم و برخی مسائل را که به هم مرتبط نیستند، یکسان یا با هم مرتبط بدانیم.

 6. محمد شعبان زاده گفت:

  این همه مخالفت بی چون و چرا با سفر در زمان !
  منطقیه ؟
  ولی سفر در زمان غیر منطقیه؟

 7. کاپیتان گفت:

  همش دروغه.
  یک لیوان اگه شکست دیگه نمیشه به شکل اول در بیاد.جمع کنید تو رو خدا.طی الارض دیدیم ولی طی الزمان ندیدیم.مگر منجمد بشی صدسال دیگه آب بشی.همین.میشه گفت از گذشته اومدی.زمان رو نمیشه عقب جلو کرد.ولی خودتون رو میشه.

 8. انیشتین گفت:

  سفر در زمان وجود دارد اما انسان هنوز آن را کشف نکرده مانند آن میماند که انسان در میلاد مسیح به دنبال تلویزیون بگردد هر چیز به وقت خودش دوستان عزیز

 9. ناشناس گفت:

  زمان عزیز ببند لطفااا

 10. زمان گفت:

  سلام اولن بگم جهان موازی شاید وجود داشته باشه چون امام صادق گفته:وقتی از کنار مردی گذشتم و در کنار او نشستم گفت میخواهد که سوالی در مورد علم از من بپرسد.ابتدا من سوالی را از او پرسیدم:آیا شخصی را میشناسی که وقتی از کنارت گذشت در چهارده هزار عالم دیگر نیز گذر کرده است؟مرد گفت نه!امام فرمود:من. آن چیزی که میخواهم بگویم این است که شاید گذر امام یا در عالم ماده باشد یا شاید گذر معنوی و روحانی باشه این گفته ها نشان میدهند که عوالم و ابعاد زیادند و فقط خدا به آنها تسلط دارد ولی انسان میتواند آن ها را ببیند و احساس و لمس و حتی سفر کند .داستان پیامبر رو که یادتونه چطور همه ی این عوالم رو طی کرد؟!به اذن خدا و همراهش هم جبراییل بود.در واقع یه چیزی مونده که نتیجه هست:هر موجودی ابتدا باید هوشمند و پیشرفته شود و تکامل یابد تا در عوالم دیگر سیر کند این رو قرآن و خدا گفته است.به گفته ی دیگر چرا جن ها توانایی های زیاد دارند: چون همیشه یه سیر و گذری برای خودشون داشتند منظورم ارتباط با دیگر عوالم و تسلط بر طبیعت است جن ها حتی با ملایکه هم ارتباط دارند. آیا ما تا الان توانستیم جن ها را ببینیم یا اینکه یه قدرت هایی رو تو خودمون حس کنیم که مثلا از قبل بودیم تمام اینها مربوط به حکمت و قدرت خداست که میگه باش پس میباشد در حالی که (نیست) بود.خدا یه عالمی رو خلق کرده جنبه ی نیستی داره یعنی حتی اگر به زمان سفر کنی نیست میشی به عبارتی دیگر یه چیزی بلاخره رد پای تو رو پاک میکنه. خیلی از ماها ممکن است تو یه دنیای دیگری زندگی کرده باشیم و الان اینجا هستیم .سفر در زمان و در هر عالمی امکان پذیر است. اما هر چیزی یک جنبه دارد. حال میتوانید بگویید جنبه ی خلقت ما انسان ها بر روی کره ای به اسم زمین مقدس چیست؟خدا گفت چیزی را میدانم که نمیدانید .حال آن چیزی که قرار است بشنوید گفتار را کامل میکند:هر چیزی که رخ میدهد در واقع با اختیار و اراده ی خداست اینکه ما از قبل زندگی کردیم و دوباره زندگی کنیم باز هم تقدیر خداست اینکه ما توانایی های خارع العاده داشته باشیم مثلا دیدن حقیقت و یا اینکه سفر در زمان یا ارتباط با ملایکه و یا جن و هر چیزی که باشد بدون گذر از مراحل کمال خداوندی یعنی پیشرفت امکان پذیر نیست.خداوند عظیم تر از چیز هایی است که میپندارید .شماهمه چیز را خواهند فهمید ولی خدا را نه…توکل به خدا برای نبوغ

 11. محمد شعبان زاده گفت:

  هر کسی مخالف سفر در زمان هستش مجبور نیست بیاد تو این سایت ها اظهار نظر کنه .

  این جور سایت ها برای اثبات سفر در زمان ساخته شده نه رد کردن اون .

  نه اعصاب خودتونو بی خود خورد کنین و نه بقیرو .

  همین الان کسی نیومد بزور دستتونو بگیره سوار ماشین زمان کنه .

  بسازنش هم کسی سراغ شما نمیاد که اینقدر جوش میزنین .

  در ضمن نگران اون اسکیزو فرنی ها هم نباشین .

  مشکل از شما عاقل ها هستش که میاین اینجا نه بقیه .

  پس اگه میخواین بهتون توهین نشه هرکسی مخالف هستش ،در این صورت یا نیاد اینجا و یا اگه اومد اظهار نظر نکنه … لطفا !

 12. محمد بدیهی گفت:

  از نظر من سفر در زمان ممکن و شدنی هست فقط باید علم اون را داشته باشیم فیلم انتقام جویان پایان بازی را خوب ببینید همش در مورد سفر در زمان هست الان تخیل و افسانه هست ولی آینده اگر بشریت به علم سفر در زمان دست پیدا کنند عملی خواهد بود
  تمام امکانات الان در گذشته تخیل و افسانه بود
  همه ایده سفر در زمان برمیگرده به نظریه انشتین E=mc2

  • Mostafa گفت:

   این خوب اومدی؟من هم موافقم قبلا ها میگفتن پرواز کردن انسان ها تو افسانه و کارتون هست الان براشون عادی شده سفینه ساختن ماشین پرنده ساختن هواپیما ساخت و….
   زمان هم همینطوری من که قبول دارم سفر در زمان حقیقت هسته وی وسیله شو هیچکس نمیتونه بس اره مگه اینکه معجزه بشه اگه بسازنش من میرم آینده بعد بر میگردم گذشته بعدشم پرفسور دانشمند میشم و پولدار

 13. Z.A.V گفت:

  یه زمانی اگه کسی میگفت آدما می تونن پرواز کنن خیلی مسخره بود و همه میخندیدند اما حالا عادیه پس سفر در زمان هم یه روز عادی میشه،فقط باید باور داشته باشیم و تلاش کنیم???

 14. هادی گفت:

  با سلام تعجب میکنم از این هموطنامون که راجع به عجیب ترین و تخصصی ترین موضوعات علمی براحتی نظر و راهکار میدن. یه چند تایید هم که انگار تجربه کردن.بس کنید تو رو خدا.خیلی راحته.راجع به چیزی که اطلاع و تخصصی نداریم حرف نزنیم.

  • علی ج گفت:

   رد کردن و مخالفت کردن با پدیده‌ای که علمش رو نداریم خیلی راحته و اکثر افراد هم میتونن براحتی مخالفت کنند نیازی به اظهار نظر نیست داخل این سایت ولی اینجا افرادی نظر میدن که راهکار یا نظریه یا فرضیه‌ای دارند با توجه به دانششون

 15. Hamid گفت:

  من خیلی از کامنتها رو خوندم.توهم بود یا چی نمیدونم.واقعا خواستم جوابی برا سوالم پیدا کنم.برا منم اتفاق افتاده که مرگ پدر خودمو یه ماه قبلش دیدم.تصادفی که کرد با کدوم ماشین و پلاکش.واقعا نمیدونم این چی بود.خودم هم فکر کردم در موردش.من که به سرعت نور نرسیده بودم.پس آینده رو چطور دیدم.این یک حالت روحی بود.ولی بگم که جسما کسی تونسته سفر کنه من نشنیدم.ولی صد درصد راهی هست.من زیاد بهش فکر کردم.ولی اگه بخوام فقط یه توضیح کوتاه بدم باید متوجه باشیم که اگر سفر در زمان باشه مثلا به گذشته مثلا بیست سال قبل تو کل جهان نه زمین نه کهکشان راه شیری بینهایت اتفاقها افتاده .یعنی اونا هم باید برگردن.مثلا شاید ستاره ای بیست سال قبل ترکیده.که بینهایت بار اینجور اتفاقها افتاده.چجوری میشه.یعنی اون دوباره میشه مثل اولش.خب ما تو جسم زندگی میکنیم.زمان واسه جسمه.بنظر من میشه به آینده سفر کرد ولی.اصلا سنتم بالا نره.ولی به گذشته کار غیر ممکنیه.

 16. شاهین گفت:

  میشه ایدی تلگرامتون رو بدید

 17. اینده سوار گفت:

  من از اینده اومدم
  اگه باور نمیکنید مدرک دارم
  در سال ۲۰۳۹
  دانشمندی به اسم کوانهارد نظریه ای راجع به ماشین زمان اراعه میده و چونکه نظریش حقیقت داره توسط دولت روسیه مفقود میشه
  و اینکه در سال ۲۰۵۱ تعداد خیلی زیادی از ساکنان کره زمین به دلیل جنگ های هسته ای از بین میره.

  • معین گفت:

   داداش خدایی ای دی تلگرامی چیزی داری بده من برام جالب شد واقعا یه ادرسی نشونی چیزی از خودت بده بتونم در ارتباط باشم باهات

 18. نیکا گفت:

  سلام من میخوام به نکته ای اشاره کنم به نظر من سفر به گذشته خیلی منطقی تر از سفر به اینده است به خاطر اینکه اگر بخوایم به اینده سفر کنیم شاید اصلا هیچ اینده ای وجود نداشته باشه و به قولی فقط خلا‌ باشه چون این انسان هست که اینده رو با اعمالش به وجود میاره و همینطور در مقوله ی سفر به گذشته هم به نحوی برمیگرده تا اینده رو عوض کنه و تغییرش بده.

  • اینده سوار گفت:

   من از اینده اومدم
   اگه باور نمیکنید مدرک دارم
   در سال ۲۰۳۹
   دانشمندی به اسم کوانهارد نظریه ای راجع به ماشین زمان اراعه میده و چونکه نظریش حقیقت داره توسط دولت روسیه مفقود میشه
   و اینکه در سال ۲۰۵۱ تعداد خیلی زیادی از ساکنان کره زمین به دلیل جنگ های هسته ای از بین میره.

 19. ستاره گفت:

  حالا سر خط!!! شما خودشو ناراحت نکن انقدر تآسف نخور مریض میشی هان ! حالا همین بچه های زبون نفهم به تو ته خط زبون بفم گفتن ! شما خودشو کثیف نکن نقطه اش را بچسب …

 20. نقطه سر خط گفت:

  واقعا متاسفم برای بچه های زبون نفهم و ادمای توهم زده ای که این همه سطر کامنتا رو شلوغ میکنن
  متاسفم برای این جهل و نادانی
  متاسفم برای یه سریا که فکر میکنن میتونن مردم ساده رو سر کار بذارن
  متاسفم برای همه محتوا های حاشیه ای و نادرستی که بلاگ نویسای مملکت ما برای زیاد کردن بازدیدها قرار میدن
  متاسفم از اطلاعات نا کامل و اشتباهی که به بچه ها و نوجوون ها داده میشه و ذهن بزرگشونو که باید صرف پیدا کردن پاسخ سوال های اساسی و بزرگ کنن و منطق و علم رو بشناسن داده میشه
  متاسفم برای این همه جهل و نادانی
  متاسفم برای افرادی که موهوماتشونو بعنوان تجربه و منبع موثق در اختیار بقیه قرار میدن
  متاسفم برای کسانی که علم و دین را ترکیب می کنند
  متاسفم…

 21. کاپا گفت:

  سلام ؛ من در زمان سفر کرده ام به آینده ؛ ولی نمیدانم به چه سالی رفتم اما فقط میدانم در جایی ایستاده بودم و خیلی متحیر به مردمی که در حال تردد بودند نگاه میکردم کسی به من توجهی نداشت چیزی که مرا بسیار متعجب کرد این بود که خانمها دو جور بودند یکی لباس راحتتر پوشیده بودند و حجاب بخصوصی نداشتند و یکسری هم با چادر ولی خیلی پوشیده نبودند . از کسی پرسیدم چه سالی است اما تا جواب او را بشنوم در زمان حال بودم . این قضیه ناخودآگاه اتفاق افتاد . بار دیگر به گذشته سفر کردم به زمانی که حمیده خیرآبادی زنده بود خیلی مختصر با او همکلام شدم به او گفتم من از آینده آمده ام او بسیار زیاد ترسید و متعجب شد .

 22. وحید گفت:

  سلام من در زمان سفر کردم به سال ۱۴۰۰ رفتم یک جور همهمه وجود داشت یکی از بزرگان مرده بود .تیم استقلال قهرمان شده بود ریس جمهورم ی آدم کت شلواری بود اول اسمش ع داشت .مواظب باشید بیشتر نمیتونم بگم

 23. A بخونید حتما گفت:

  سلام من یه تجربه ای دارمو نمیدونم به سفر در زمان ربط داره یا نه اما گفتم اگه کسی میدونه لطفا جواب بده
  یک روز من دنباله مُهر نماز میگشتم پشته سرم هم یک آینه بزرگه سرتاپایی بود و وقتی مهر رو پیدا کردم روبه قبله کردم که میشه تقریبا روبه آینه وقتی خواستم رکوع برم
  خودمو در آینه دیدم که دارم دنباله مهر میگردم و دقیقا هم خودم بودمو چون آینه اون لحضه پشته سرم بود
  من خودمو در آینه از پشت میدیدم و شکه شدم و چند لحضه فقط خیره شدم به آینه و در آینه همون کارایی میکردم که چند ثانیه پیش قبل از نماز کردم و جرعت نداشتم نگاهه پشته سرم کنم به رکوع رفتمو باز نگاه کردم ولی دیگه هیچی ندیدم
  به نظره شما ربطی به زمان داره یا ن؟
  خواهش میکنم جواب بدین

  • ARMAN گفت:

   تاحدودی ربط داره به نظرم یعنی ممکنه بعدها بیشتر ربط داشته باشه این اتفاق به خاطر این بود که شما از انرژی نماز استفاده کردین وچون مغز ما جوریه که همه چیز رو چند بار مرور میکنه و چون جلوی آینه بودید ممکنه مغزتون از انرژیه نماز استفاده کرد و چون داشت مرور میکرده اتفاقو وچون انرژی زیاد داشته تو اون لحظه گیرش میومده ممکنه مرور کردنشو تو آینه نشون میداده اما فقط داشته مرور میکرده نمیدونم چه جوری میشه گذشته یا آینده رو دید اما نمازه انرژی فوق العاده زیادی داره شاید اگه مغز تون تو یه حالته دیگه بود اونموقع چیزه دیگه ای رو میدیدن هرچیزی اما نمیتونم ونمیدونم چیرو میدیدن شاید مال زمان بود شایدم مال مکان البته این فقط نظر من چون من یه جا خوندم نماز یه جور مراقبه یا مدیسشن یعنی نماز کاری رو میکنه که میتونی تو مراقبه بدست بیاری ولی انرژیه زیاد تری داره نماز یه جور جاگزین کردن انرژ بد با خوبه برا همین اکثرا اوقات بعد نماز آدم حس خوبی داره ولی بازم میگم نمیدونم شاید اگه مراقبه ای باشه که بشه گذشته یا آینده رو دید شاید بشه موقعی که نماز میخونی گذشته یاآینده رو ببینی شایدم همه اینا خواسته خدا بود شاید خواسته نشانه ای از چیزی رو بهت بده شاید الان درک نکنی اما بعد متوجهش میشی اما این نظر منه از بقیه هم بپرس از کسایی با علم بالاتر

 24. سارا گفت:

  سلام من فقط ۱۳ سالمه کلی چند تا چیز رو باید بگم طبق تئوری انیشتن سرعت نور می تونه ما رو به زمان دیگه ای ببره ولی طبق تئوری دیگه ای میگه هیچ چیز با سرعت نور حرکت نمی کنه طبق تئوری خودم فقط ذرات می توانن به این سرعت حرکت کنن پس بدن نمی تونه به زمان دیگه سفر کنه مثل حرکت الکترون دور هسته
  همین‌طور همون بحث سرعت ما با سرعت یه ابعاد دیگه سفر می کنم که می شه گفت سفر به زمان نیست چون هر بعد یک زمان مشخص داره مثلا بعد زمین و فضا
  خیلی ها سفر به زمان دیگه در خواب رو میگم ولی من مطمئن نیستم درسته در هنگام خواب روح از بدن انسان جدا میشه ولی در بعد دیگه با به اصطلاح زمان دیگه امکان پذیر نیست

 25. ARMAN گفت:

  خخخخخ خیلی جالب اتفاقا امروز داشتم به زمان فکر میکردم وبه صورت کاملا اتفاقی اینجا رو پیدا کردم قصد نداشتم واقعا بخونم به نظر من خدا زمان رو درست کرد که بهتر بتونیم درکش کنیم بهتر آگاه بشیم و برای این که زمان درک کنیم بدن به ما داد تا بتونیم زمان درک کنیم بدن ما هر کدام از بخشش یه چیزیای رو درک میکنه مثل بو صدا نگاه کردن حسلامسه همون حسهای پنجگانه از نظر من خدا برای درک کردن زمان حس کردن زمان یکی از عضو های بدن مسئول کرده تا درکش کنیم حزمانی هم وجود دارد به نظر من مغز همون عضو بدن که زمان درک میکنه حسش میکنه درسته مغز همه چیز رو کنترل و نظارت میکنه کار مغز خیلی زیاد حتی این حس های پنجگانه هم از طریق مغز تجزیه و تحلیل میشه اما مغز خودش شخصا زمان رو حس میکنه بدون واسطه مثلا برای یه آدم عادی زمان عادی مگذره ام برا یه آدم که مغز سریع و قدرتش زیادتر زمان دیر میگذره اما بر کسی که به کنده ذهن یا عقب موندس زمان خیلی سریعی میگذره برا همین فردی که ذهن کندی داره دنیا براش عجیبه چون همه چیز سریع میگذره و اون که ذهن سریعی داره دنیا براش جالبه چون درنظرش همه چی کند است وازش لذت میبره البته محیط و افراد تاثیر گذارن برا این زمانکه این بحث کلا خیلی پیچیدس اگه بخوام هی بگم هی بازم چیزای جدید تری میاد فقط میگم اگه بشه در زمان سفر کرد فقط با ذهن میشه سفر کرد شاید روح هم باهاش سفر کنه نمیدونم فقط میدونم باذهن میشه در زمان به جلو و عقب رفت ولی عملا نمیشه زمان را تغییر داد فقط میشه مشاهده کرد مثلا بری به زمان جنگ فقط میتونی ببینیش نمیتونی تغییرش بدی چون اگه میشد که اون موقع همه چیزی که خدا درست کرده نقص میشد عملا خیلی تلاش میکردن بیشتر زنده بمونن بیشتر زندگی کنن اوکی شاید خیلی چیزا عوض میشد ممکن بود دایناسورا باشن هنوز یا خیلی جنگ ها به وجود نمی اومد خیلی ها زنده میموندن درسته اما اینطور نیست زمان یه خط صاف هست نمیشهتغییرش داد شاید بشه در یه زمان دیگه ای زندگی کرد اما نمیشه تغییرش داد تمام چیزایی زمان دارن نمیشه تغییرش دادوحتی اگر هم بشه این خودش جزئی از همون خط صاف زمانه گذشته رو نمیشه تغییر داد آینده هم هنوز نیومد عملا ما در چیزی که حال زندگی میکنیم البته آیندروبه رومونه میدونی زندگی ما مثل یه فیلم ۲دقیقه ای هست که الان ۱دقیقه ش گذشته و۱ دقیقه دیگه مونده و ما همون نقطه وسطی هستیم که داره میگذره هرچقدر هم فیلمو تکرار کنیم همون ۲ دقیقه اس نه کم میشه نه زیاد از قبلا ضبط شد ونمیشه تغییرش داد همینه که هست فقط میتونیسم تصمیم بگیریم که کند فیلم پخش شه یا تند ازش لذت ببریم یا نبریم دقیقا همینجوریه هیچ کارشم نمیشه کرد من حرفم زدم نظری که تو ذهنم بود رو گفتم هرجور دوست دارید فکر کنید بد خوب هر جور میلتونه فقط تامل کنید روش همین و ایرادش رو تو ذهن تون بر طرف کنید من نه میگم حرفام درسته نه میگم غلط گذاشتم خودتون تصمیم بگیرید هر روزوشبتون خوش خرم

 26. داریوش گفت:

  سلام دوستان
  خیلیاتون همفاز هم هستین
  خوشحالم ذهن های کنجکاو و جستجو گری دارید
  نکته مهمی باید خدمتتون بگم
  اگر کسی بصورت واقعی تجربه ای فرا فیزیکی داشته باشه
  حتی اگه بیان کنه بقیه یا نمیپذیرند و یا اینکه میگن توهم بوده و یا مسخره خواهند کرد
  ولی منم معتقدم که گاهی توهم و خیال هست گاهی دروغ و جو گیر شدن و گاهی هم تمسخر
  ولی به شرافتم قسم میخورم واقعیت هم وجود داره
  و چون خودم تجربه ای ازین موضوع داشتم سعی میکنم دیگران رو به هیچ عنوان مسخره نکنم
  گاهی اتفاقی در دنیای واقعی رخ میده که هیچ توضیح علمی نداره و نمیشه برا دیگران هم ثابت کرد
  اینو فقط میگم برا کسانی که خودشونم تجربه واقعی از حوادث فرا فیزیکی داشتند و یا به کسانی که بدنبال اینند که بدونند آیا چیزی وجود داره که ماورا فیزیک باشه
  من معتقدم که هست چون تجربه ای واقعی بصورت تصادفی رو داشتم
  *******واقعیاتی فراتر از فیزیک فعلی در دنیا در جریان است و من برا چند ثانیه مشاهده کردم *******

  • هانیه گفت:

   کاش توضیح میدادین که چی دیدین

  • حیما گفت:

   ینی منم توهم نزده بودم و این طوری میشن همه…؟ آیا… بچها منم یک روز تجربه مشابهی داشتم که خیال میکردم بخاطر مصرف گل توهم زده بودم ولی خیلی وقته گل میزنم ویا بارها مصرفهای زیادتر با مواد مرغوبتر رو تجربه کردم تا ببینم چجوریه توهم زدن؟ چه حسی داره اصن کیف داره یا درد داره ؟ چجوریاس، ولی هرگز اتفاق خاصی نمیوفته حتی ۲-۳بار اور دُز کردم خیلی دردناک بود ورسماً هربار فک میکردم این سری میمرم و قلبم احتمالا نتونه این دز رو تحمل کنه اما خبری از توهم و تصاویر عجیب و غریب نبودو نیست. اما چن سال پیش وقتی مغازه رو تعطیل کردیم و بستم که برم پیاده سمت خونه یهو متوجه شدم قبل از این که از جلوی مغازه های دیگه و هر منظره ای که رد شم چندثانیه قبلش میدنستم قراره چیا ببینم یا قرارهست اینجا چه اتفاقی بیوفته فک کنم حدود ۵ثانیه قبلش یا شایدم زمان ۲بار تکرار میشد با اختلاف ۵ثانیه. مثلا دوبار از جلوی مغازه ها رد میشدم بار اول که رد میشدم باردوم میدونستم دقیقا چه میخام ببینم یا چه کسی رو کجا میبینم که همونم میشد. تقریبا یک نیم ساعتی همون مدلی بود دنیا از مغازه تا خونه پیاده ۲۰ دقیق راهه و بعداز سیدن جلوی در فک کردم بیشتر قدم بزنم و برم پیش دوستم ببینم میتونم بفهمم چی شده و جالب اینکه یک حالت منگی و سبکی و مستی خاصیم داشتم و خیلی خوشم اومده بود انگار کمتر قدم برمیداشتم و مسافت بیشتر طی میشد هنوز به پاتوق دوستم نرسیده بودم ک فهمیدم قبلش اونجا نیس وبرم هم نمیبینمش و ادامه ندادم و برگشتم سمت خونه حتی قبل از رسیدن به خونه مدونستم که درو باز کنم چکسی رو کجای خونه میبینم و چیکار میکنن نخاستم چیزی بفهمن و رفتم حیاط تا ببینم چرا اینجوریم چون برادر بزرگترم تو حیاط بود ومنم میدونستم انجاس رفتم پیشش ازش پرسیدم توم همه چیو دوبار حس میکنی گف ینی چی ؟ بلافاصله ی حس عجیبی به خواب اومد و بقیش یادم نیس چجوری آوردتم تو اتاق و رفتم رو تختم و خابیدم فرداش داداشم گف ک سرپا یهو خاستی بخابی شل شدی و بزور آوردمت توخونه و گرفتی شام نخورده خابیدی و فرداش همچی عادی بود…
   اما یبار یکی بهم گف که همه اینجوری شدیم وقتی میخاستم بگم بهش هنوز شرو نکرده بودم که بگم اون این رو گف . با تعجب پرسیدم چجوری شدین همه من که نگفتم هنوز گف که همون که به همجا ۲بار می رسی از هر دری ۲بار رد میشی. اما دیگه اتفاق نیوفتاد خودم بعدها فک کردم شاید هیبنوتیزم بود. چون اون روز چیزه خاصیم نزده بودم ۳

   • Nikan_brj گفت:

    اره خیلی جالبه منم یه بار گل کشیده بودم حدود ساعت ۵ونیم بود گل کشیدم وبعد از اون حدود یک ساعت تو خیابون داشتم میچرخدیم و وقتی به ساعت نگاه کردم ساعت همون ۵ونیم بود نمیدونم توهم بود یا واقعیت

 27. کاپاکارت گفت:

  با سلام , گوشی اندرویدی من خراب شده و فعلا تلگرام ندارم اما اینستاگرام دارم pasargad_bimehomrr آیا امکانش هست راهنمایی بکنید که چگونه به صورت عملی با روش شما سفر در زمان را می شود انجام داد ؟ من نه در بیداری بلکه در حالتی نزدیک به خواب و نه کاملا خواب بارها و بارها به آینده ای رفته ام که در بیداری عینا و در همان زمان خودش که من در خواب به آن هشیاری کامل داشتم ؛ اتفاق افتاده است . من در سن ۱۴ سالگی خوابی دیده ام که انشاءالله تعبیر آن و عینا مثل خودش ۴۰ سال بعد اتفاق خواهد افتاد .در حالت خلسه ؛ روحم از بدنم جدا شد و من روحم را و نیز جسمم را در آن حالت دیده ام . حال با این اوصاف علاقه بسیاری به راه حل عملی دارم . آیا امکانش هست برای سفر در زمان با روش خودتان مرا راهنمایی کنید ؟

 28. M گفت:

  اقای ب ت لطفا در تلگرام به من پیام دهید
  Assasian

 29. محمد گفت:

  سلام من یک ۱۶ ساله هستم من میگویم اگر دستگاه ماشین زمان را درست کنیم سوخت ان چه خواهد بود بمب سوخت اتم هسته یا اتمسفر یا اتمسفر از اتمسفر که اتم دیگری بیرون میاید ویا چیز دیگری است با این ها شواهد سرعت نور نیز میتوان درست کرد ایا اینده بعد از ما که هزاران سال ازما دورتر است میتوان سفر کرد یا فقط به عقب رفتن در زمان هرچه ماشین زمان قدرتمندتر سفر بیشتر سفر در زمان مثل تریالدها میلیون سال نوری رخ میده حتی از پلک زدن هم سرعت بالای داشت ما از ۱۰۰ درصدی مغز که داریم ۱۰ یا۲۰ درصددر کودکی ۸۰ یا ۹۰ درصدی در بزرگسالی ومیماند ۱۰ درصد این ۱۰ درصد هیچ وقت رخ نمیدهد اگر بدهد میتوان مثل فضای ها هوش داشتن زیاد باشدیک نمونه فقت انشتین بود که او میخواست درست کند ولی دید دنیا به هرج و مرج میرسد نقشه ان را نابود کرد هنوز حرف هایم مانده اما دیگر ادامه نمیدم…………(:):(:)

  • SNP-20200114-4752-322 گفت:

   دوست عزیز شما درس های دوره ابتدایی رو هنوز ایراد داری..خخخخخخ….از ماشین زمان حرف میزنی خیلی اعتماد به نفس داری رفیق

  • ناشناس گفت:

   میخوای دیگه ادامه ندی؟! اندازه کافی از معلومات سرشار و ادبیات شیوا و روانت فیض بردیم(علمو حالا میخوای بیخیال ولی جون هرکی دوس داری یه ذره رو املات کار کن خیلی دیگه وضعش خرابه)

   • MR.TIME گفت:

    عزیز من ختی تو هم حالیت نیست که ایشون داره نظرشو میده هر وقت فهمیدی اون وقت ظر بزن

 30. هیس گفت:

  من کاری ندارم ک چ جوریه سفر در زمان .
  این مطلب رو دارم در سال در یکی از کوچه های تهران ۱۳۹۸ مینویسم .
  اگه کسی از آینده این مطلبو میخونه لطفا بیاد و مارو از ایران نجات بده .
  بدجور گرفتار شدیم .

 31. علی گفت:

  سلام به همه دوستان سفر در زمان امکان پزیر هست و دلی فقط در خواب. با تمرکز بالا و ارامش که از خواب بیدار نشی و چیزی یا کسی شمارو بیدار نکنه در سفر در زمان فقط روح شما سفر میکند

 32. ب ت گفت:

  بنده حرفهایم را گفتم و دیگر حرفی نمانده در این خصوص ولی روزی به حرفهای من خواهید رسید
  امیدوارم چشم سوم شما باز شود و هر آنچه را که نمیبینید ببینید
  پروردگار حافظ شما باشد

  • Y گفت:

   ایا چشم سومت باز است
   زنگ بزن تا راهنماییت کنم اگر میشناسی مرا ۰۹۹۱۸۳۱۶۱۸۳

  • کاپاکارت گفت:

   با سلام , گوشی اندرویدی من خراب شده و فعلا تلگرام ندارم اما اینستاگرام دارم pasargad_bimehomrr آیا امکانش هست راهنمایی بکنید که چگونه به صورت عملی با روش شما سفر در زمان را می شود انجام داد ؟ من نه در بیداری بلکه در حالتی نزدیک به خواب و نه کاملا خواب بارها و بارها به آینده ای رفته ام که در بیداری عینا و در همان زمان خودش که من در خواب به آن هشیاری کامل داشتم ؛ اتفاق افتاده است . من در سن ۱۴ سالگی خوابی دیده ام که انشاءالله تعبیر آن و عینا مثل خودش ۴۰ سال بعد اتفاق خواهد افتاد .در حالت خلسه ؛ روحم از بدنم جدا شد و من روحم را و نیز جسمم را در آن حالت دیده ام . حال با این اوصاف علاقه بسیاری به راه حل عملی دارم . آیا امکانش هست برای سفر در زمان با روش خودتان مرا راهنمایی کنید ؟

 33. Yashvamilan گفت:

  ببینید تمام گفته ها درست یا غلط یک نظرند یا ادعا
  و اینکه سفر در زمان در مغز منو تو نمی گنجه
  ببینید ۳۰ سال پیش انسان بر فرض از ۳ درصد مغزش استفاده میکرده و ۱۰۰ سال پیش شاید ۱ درصد
  و الان بیشتر از اون موقع هاو در آینده بیشتر از این زما ن اینو بگم که هر‌چیزی به فکر انسان بیاد روزی محقق خواهد شد بدون هیچ چون و چرا و اینو زمان در مورد های قبلی ثابت کرده و این مورد هم ثابت خواهد شد

 34. ب ت گفت:

  درود بر شما
  از دوستانی که در اینجا مطالب گذاشته اند کسی هست که در زمان سفر کرده باشد؟

 35. محمد گفت:

  سفر در زمان امکان پذیره چه به گذشته چه به آینده اگه به گذشته برین مسیر تاریخ تغییر بدین دنیا محور فردی که گذشته میره تغییر میکنه نه محور پیرامون ما رو مسیر نسبت به شخص پیروامون تغییر میکنه یعنی دنیایی که نسب به خود شخص شکل میگره. فیلم معکب ۲ نگاه کنین کامل تفهیم میشه بعد چهارم و سفر در زمان تله پورت کوانتومی قابل درک میشه

 36. Hamid گفت:

  یکی منو راهنمایی کنه . کانالی . ایدی چیزی برام بفرستید من چندین ساله دارم پیگیری میکنم

  ای دی بنده
  @hedsher

 37. محمد شعبان زاده گفت:

  سلام

  شما جز داستان سرایی چیز دیگه ای هم یاد دارین؟

  تمام تحقیقات من براساس علم فیزیک و همه شواهد هستش و در حال حاضر به راه کار این موضوع پی بردم

  حالا شما چسبیدین به عقاید باستانی کودکانه

  حتما وقتی تله پورت هم انجام بشه این روح هستش که جا به جا میشه؟؟!

  به علاوه قرار نیست اصلا با ماشین خاصی در زمان سفر بشه بلکه با انتشار یک نوع انرژی این کار انجام میشه

  که یک نمونه واقعی از این موضوع کلیپ تله پورت در وسط خیابان هستش که در گوگل سرچ کنین خواهید دید

 38. ب ت گفت:

  جسم متعلق به مُلک است.
  هر چیزی که متعلق به مُلک باشد پوچ است.
  کل جهان هستی که متعلق به مُلک است پوچ است.
  تنها چیزی که به بعد بعدی میرود روح است.
  روح متعلق به مُلک نیست.
  روحت را تقویت کن.
  پرده را از جلوی چشمانت کنار بزن تا چشم پنهانت باز شود.
  اگر از هزاران نفر که در زمان سفر کرده اند سوال کنید همان جوابی را خواهند داد که بنده به شما گفتم
  تمام انسانها چشم سوم دارند که پنهان است و باید در چاکرای ششم آن را باز کنید.
  تمام انسانها میتوانند در زمان سفر کنند
  تمام انسانها میتوانند با چشم سوم در زمان سفر کنند.
  هیچوقت جسم در زمان سفر نمیکند، هزاران سال هم که بگذرد باز امکان پذیر نیست، جسم در زمان سفر نمیکند
  شما با هیچ ماشینی نمیتوانید در زمان سفر کنید، سالیان سال هم که بگذرد باز نمیتوانید.
  سعی کنید به تکامل برسید وگرنه باید انقدر بمیرید و زنده شود تا راهتان را کشف کنید.

 39. ب ت گفت:

  درود
  شما خواب میبینید که در جنگل قدم میزنید، آیا جسم شما هم در جنگل قدم میزند؟

 40. محمد شعبان زاده گفت:

  سلام

  شما و هر کسی دیگه هر سوالی دارین وارد گروه تلگرام بشین که لینکشو گذاشتم در کامنتهای قبلی

  و در ضمن شما درباره سفر ذهنی صحبت میکنین اما من کاملا درباره یک سفر فیزیکی حرف میزنم آن هم با تکنولوژی نه با روش های مدیتیشن که شما عرض کردید

 41. ب ت گفت:

  درود بر شما جناب شعبان زاده
  بنده در زمان سفر کردم، کسی که سفر میکند جسم او در زمان حال میماند، روح است که سفر میکند. سفر در زمان فقط از طریق چشم سوم است نه ماشین. شما با هیچ ماشینی نمیتوانید در زمان سفر کنید.
  رازی بزرگ:
  برای بنده زمان وجود ندارد، زمان را از زندگی بیرون بکش.
  یک راز بزرگ دیگر:
  سفر در زمان مثل خوابیدن است، کسی که خواب است روح از بدن او جدا شده و نمیتواند روحش را کنترل کند، روح او به شهرهای مختلف، و آدمهای مختلفی را میبیند، وقتی بیدار میشود میگوید خواب دیدم گرچه روح او واقعا در آنجا بوده است
  اما کسی که در زمان سفر میکند میتواند روحش را کنترل کند و خود شخص در ذهنش میخواهد که به کجاها برود، در زمانهای خیلی دور یا آینده خیلی دور.
  بعضی ها در زمان سفر میکنند ولی نمیتوانند به هزاران سال قبل یا بعد برگردند چون انقدر قدرت این را پیدا نکردند تا در هر زمانی که بخواهند سفر کنند.
  شما وقتی میخواهید بخوابید به یک جای آرام و ساکت احتیاج دارید تا یک خواب راحت و آرام داشته باشید آنوقت سفر در زمان نباید شرایطی خاص داشته باشد؟

  روحت را تقویت کن
  چشم سومت را باز کن
  زمان را از ذهن و زندگی بیرون بکش
  تمام دلبستگی هایت را از زندگی بیرون بریز

  یک راز بزرگ بدان:
  دلبستگی مثل مرداب میماند، هر چه دلبستگی شما بیشتر باشد مرداب شما را بیشتر در خود فرو میبرد.
  هر چه دلبستگی بیشتر باشد فاصله شما از پروردگارتان بیشتر است.

  الان دیگر مهمترین دغدغه بنده سفر در زمان نیست.
  خوابهای عجیبی میبینم
  در بیداری چیزهای عجیبی میبینم

 42. م ر گفت:

  چند ادعای سفر در زمان ارایه شد از طرف دوستان
  شخص هایی که این ادعا را کرده اند به شعور خواننده ها توهین کرده اند که خیلی غلط کرده اند
  یا اینکه مدارک مستند از کارشون ارایه بدند که مستحق غلط کردن نبشوند

 43. م ر گفت:

  چند ادعای سفر در زمان ارایه شد از طرف دوستان
  شخص هایی که این ادعا را کرده اند با شعور خواننده ها توهین کرده اند که خیلی غلط کرده اند
  یا اینکه مدارک مستند از کارشون ارایه بدند که مستحق غلط کردن نبشوند

 44. محمد شعبان زاده گفت:

  سلام

  از اونجا که خیلی زیاد شایعه و حرف و حدیث زیاد درباره سفر در زمان ساخته شده باید چند نکته رو با اطمینان کامل بدونید:

  ۱_ سفر در زمان کاملا امکان پذیر هستش هم به گذشته و هم به آینده .

  ۲_شخص و یا اشیاء به طور کامل غیب میشود . (هم جسم و هم روح)

  ۳_ برخلاف ادعاهای عجیب و غریب که در همه جا مخصوصا در کلیپ هایی که در یوتیوپ منتشر میشود نیز تکنولوژی سفر در زمان به هیچ شرایط خاصی نیاز ندارد به جز نوعی انرژی که لازمه سفر در زمان می باشد و از روشی نیز تولید میشود!
  و همچنین به هیچ وجه شخص در هنگام سفر در زمان بیهوش نمیشود و به راحتی هم میتواند مقصد مورد نظر را انتخاب کند ! آن هم بدون هیچ وسیله خاصی !

  ۴_تکنولوژی سفر در زمان و تله پورت نیز هر دو یکی هستند .

  • ب ت گفت:

   درود بر محمد شعبان زاده
   جناب شعبان زاده شما در زمان سفر کرده اید؟

  • Hamid گفت:

   میشه ایدیتونو برام بفرستید علاقمندم بزرگوار
   @hedsher

  • علی ج گفت:

   دقیقا با این توضیحات موافقم سفر در زمان شاید تکنولوژی اش هم همین الان به طور محرمانه ممکنه وجود داشته باشه و از طریق انرژی الکترو مغناطیسی که در واقع میدان مغناطیسی به وجود میاد که پروژه فوق سری فیلادلفیا سال ۱۹۴۳ در جنگ جهانی دوم هم از همین اتفاقات بود
   که توسط ۴۰۰ دانشمند از جمله انیشتین انجام شد و یکی دیگ از راه های سفر در زمان یا تله پورت تولید یا پیدا کردن کرم چاله است که این هم شدنی اما بسیار دشوار .

 45. کامی لرد گفت:

  نظرات رو که خوندم هیچکدامتون اصلا درک نکردین سفر در زمان چیزی نیست که یهو غیب شی و جای دیگه به وجود بیای ، فیلم هندی نیست که . سفر در سیارات دیگر با زمین متفاوته برای مثال شما اگر در سیاراتی در کهکشان های دیگر یکروز زندگی کنید به دلیل گردش اون سیاره در مدار خود زمان متغیر میگذره براتون و وقتی برگردید به زمین ممکنه ده سال گذشته باشه

  • ب ت گفت:

   جسم در زمان حال میماند و روح است که سفر میکند. سفر در زمان شرایط خواصی میخواهد. کارهایی باید انجام دهید. مکان آرام . بدون مزاحمت. بدون هیچ صدایی

 46. محمد شعبان زاده گفت:

  سلام
  لینک گروه سفر در زمان
  https://t.me/joinchat/Li5c5UgVZUJfaaSoYwQwYQ

 47. ب ت گفت:

  درود بر شما مرد بزرگ
  در چاکرای ششم با چشم سوم میتوانی سفر کنی، اما قبل از آن خیلی چیزها را باید بدانی و به خیلی چیزها باید برسی.
  (رمز گشوده نخواهد شد، اگر فقط بخواهیم چراها را دریابیم، چشم‌ها کور خواهند گشد. حضرت مولانا)

 48. ب ت گفت:

  آفرین بر شما
  دقیقا همینطور است که میفرمایید، صد در صد میشود در زمان سفر کرد.

 49. میرکوهی گفت:

  این که نوشتید مدرک شهودیه و قابل قبول نیست مدرک باید علمی و منطقی باشه من ثابت میکنم سفر در زمان ممکن نیست چون زمان یک چیز کلی نیست و به مکان مشخصی بستگی داره برای سفر در زمان باید زمان کل جهان رو تغییر داد که کلن محاله و خنده داره اینا برای عوام احمق و ساده است که دبنال چیزای هیجانی و عجیب هستند مث موجودات فضایی و جن و پری و ……
  من نمیدونم این مردم کی میخان دست از خرافه بردارن . اینم یه خرافه س از نوع نوینش

  • masd گفت:

   عزیزم شما که اینو میگید حتما برید در مورد اصل عدم قطعیت هایزنبرگ بخونید . و تازه برو در اینترنت سرچ کن که چندتا کهکشان داریم و در هر کهکشانی چند ستاره هست که هر ستاره چند سیاره دارد . اونوقت به نظرت هیچ موجودی نیست ؟

  • میثم گفت:

   سلام بزرگوار من برخلاف نظر شما اتفاقا فکر میکنم وجود داره و اگه متهم نکنی که بحث مذهب و دین رو پیش کشیدم میخوام یه بحثی رو پیش بکشم که یقینا شماها هم بارها بهش فکر کردین. اینکه خدا از کی بوده و قبل خدا چی بوده و این تنها یه جواب داره و اون اینه ما چون محصور حصار زمان و مکان هستیم قبل و بعد برامون معنی پیدا میکنه یعنی در اصل چیزی به اسم زمان وجود نداره و در عین حال که الان هستیم همین الان گذشته هم هست و اینده یه مثال دیگه بزنم حتما شنیدید که میگن تو اون دنیا طرف یا بهشت میره و یا جهنم و تا ابد اونجا زندگی میکنه این کلمه ی ابد واسه ماها که درگیر زمانیم ترسناکه وگرنه اگه زمان از بین بره یه چیز عادی میشه سیر زندگی به طور مستمر و طولانی مثال دیگش میشه قبض روح شدن توسط ملک الموت و دار و دسته ش شاید واستون جای سوال بوده باشه چطور میتونن در آن واحد جون چند نفر رو بگیرن و در عین حالی که اینجا هستن جای دیگه هم باشن و این موضوع هم فقط و فقط بدون زمان یا به قول شما سفر در زمان ممکنه …منتظر نظرهای شما دوستان هم هستم چون واسه من یکی خیلی جالبه این موضوع

 50. sheyda گفت:

  صدرررصد میشه ب گذشته و آینده سفر کرد.. انسان اگ بتونه از مغزش ب طور کامل استفاده کنه میلیاردها کار غیرممکنو ممکن میکنه.. سفر ب زمان یکی از اون میلیارد هاست.. اگ خدا نمیخاست سفر کنیم ک مغز بهمون نمیداد :|||

 51. مهدی گفت:

  بهنام جان، توه میگی در زمان سفر کردی، چطوری انتخاب کردی که یه چه زمانی سفر کنی..؟

 52. پوریا گفت:

  سلام دوستان من خیلی به این موضوع علاقه مندم…..مقاله هم کم نخوندم….اماازبین تمامی فرضیه هابه نظرم زمان های موازی وهمچنین فشرده کردن فضامنطقی تره….بافشرده کردن فضادرزمانی محدودمیشه مقدارزیادی جابجاشدکه این موضوع دررابطه باسفرهای فضایی هم بشدت موردتوجه….

 53. مهتاب گفت:

  توضیحات خیلی ناکامل هست و چون در کانال میاد نمیشه سوال پرسید لطفا با جزئیات توضیح بدین ممنون . خطاب به شخص ب.ت

 54. گفدم که گفت:

  عقلتون نمیکشه لا اقل مسخره نکنین?

 55. Mersad گفت:

  دوستان که فقط انگیزه این کارو دارن وارد گروه تلگرامی خصوصی بشن و نظرات شون و کار های که قراره انجام بشه
  و راه کار های این تحقیق رو مورد بحث قرار بدن به امید موفقیت
  گروه خصوصی تلگرامی: https://t.me/joinchat/EL4mqRUqXNQFZv-sQyD_SA

 56. بهنام گفت:

  من ب گذشته برگشتم و سرقتی رو ک انجام داده بودم پاک کردم…
  در همین حد گفتم ک بدونید واقعیت داره..بخدا واقعیت داره.ولی خیلیا از تررس جان و خانوادشون نمیتونن علنی کنن
  یاهوو

 57. مهتاب گفت:

  سلام خیلی برای من جالبه که بدونم چه راه هایی وجود داره برای سفر به زمان آقا یا خانم ب.ت لطفا برام توضیح بیشتری بفرستین ممنون https:.//t.me/mahtab-023

 58. MARYAM گفت:

  کاش واقعا میشد

 59. hex گفت:

  داداش باشه الام بهت ایدی هم میدیم@demad_0 (https://t.me/demad_0)
  بزن بیا

 60. ب.ت گفت:

  درود بر شما خانم یا آقای Eli
  یک آیدی تلگرام در اینجا به من بدهید تا برایتان بگویم
  شاید کانالی هم در تلگرام ایجاد کنم مخصوص به سفر در زمان.

 61. ب.ت گفت:

  درود بر شما بانو پارمیدا مردانیان
  از طریق ایمیل نمیتوانم جوابت را بدهم.
  یک آیدی تلگرام در اینجا به من بدهید تا جواب سوال شما را بدهم.
  راز مثلث برمودا و البته سفر در زمان.
  شاید کانالی در تلگرام ایجاد کنم مخصوص به سفر در زمان

 62. Eli گفت:

  سلام
  بله میشه سفر کرد!
  اما چگونه؟
  انرژی زیادی میخواد و ایمان بالا، به خود و خدا و نیرویی که به ما کمک کنه، بحث جالبیه
  اگر کسی میتونه حداقل راهکارهای ممکن رو راهنمایی کنه. حداقل خودمون و خدا رو بتونیم بشناسیم.
  تشکر

 63. ب.ت گفت:

  انسان تواناهی های بسیار زیادی دارد.
  سفر در زمان هم راه های بسیاری دارد.
  کسی که میگوید سفر در زمان محال است باید به او بگویم که نه خود را، نه خدای خود را و نه توانایی های خود را شناخته است.
  تمام انسانها میتوانند در زمان سفر کنند.

 64. ب.ت گفت:

  من راه سفر در زمان را میدانم.

 65. ب.ت گفت:

  درود بر شما
  من حدود ۱۵ ثانیه در زمان سفر کردم
  انسان کامل را هم دیده ام
  ببخشید مجبورم نام و ایمیلم را اشتباه بدم.

 66. محمد متین گفت:

  اقای شعبان زاده به تحقیقات شما بسیار علاقه مند شده ام.اگر امکانش هست اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار دهید.

  • محمد شعبان زاده گفت:

   متاسفانه به دلیل درک نکردن این موضوعات نیز تقریبا اکثرا فقط برای تمسخر کامنت میذارند و این نشون میده هیچ علاقه ای واقعا به این موضوع ندارند و ارائه این اطلاعات به چنین افرادی درست نیست
   بنا بر این از این دیدگاه میشه به افرادی همچون نیکلا تسلا که در طول تاریخ به هیچ وجه حاضر نشدند درباره چنین موضوعاتی رسما صحبت کنند و پنهان کاری کردند باید حق داد

   • Kemal گفت:

    سلام من درباره سفر در زمان خیلی کنجکاوم میتونین به این آیدی تلگرام بیاین و منو راهنمایی بکنین@Kemal73

 67. مهرداد گفت:

  سلام نخواستیم در زمان به گذشته برگردیم همونکه فقط یه تماس تلفنی باگذشته بگیریم فکرکنم هم ساده تر باشه هم راحتر از انتقال جسم کرم چاله مخابراتی درست کنیم وباخودمون در گذشته تماس بگیریم بگیم بابا دلار بخر

 68. علی اکبریان گفت:

  سلام در آپارات چند کلیپ از برنامه های سری کشورهایی مانند روسیه و انگلیس و آمریکا و حتی یونان درباره سفر در زمان هست حتی آثار تمدن امروز در تمدن های قدیم هست پس به گذشته سفر شده است و به آینده هم می شود سفر کرد خود تسلا هم یکبار آزمایشی انجام داد و عده ای را جابجا نمود هرچند خودش در اواخر عمر دچار جنون شده بود . باید گفت تسلا بزرگترین دانشمند پانصدسال اخیر بوده حتی بالاتر از اینشتین و ماری کوری و … . اگر برای تعطیلات آخر هفته خانوادگی می توانستیم به آینده یا گذشته برویم چه عالی می شد . در هر حال مسافر زمان ساعت بیولوژیک هم دارد یعنی نامیرا نیست مثلا بعد از هفتاد سال او هم پیر می شود شاید هم زودتر پیر شود زیرا سرعت بالا برای بدن انسان مخرب است و روند پیری را سریع می کند میزان امواج مضر در بدن انسان در خلبان ها و فضانوردان نیز بالاست و باید هر چند وقت یکبار استراحت و ریکاوری شوند . مرگ عالم ماده قطعی است و چون انسان ضعیف است زودتر از بسیاری از موجودات می میرد . داستان اصحاب کهف و ردالشمس و انتقال تخت ملکه صبا و معراج نبی خدا و ارمیا و عزیر نبی و … و یاری رساندن نور ایلیا به انبیا مانند کمک به حضرت نوح و حضرت سلیمان علیه السلام همه واقعیت دارد . این کلیپ ها را هم مشاهده کنید .
  https://www.aparat.com/v/us5rx
  https://www.aparat.com/v/qthRI
  https://www.aparat.com/v/UL2s3
  https://www.aparat.com/v/BsLPD

 69. من فکر میکنم ک میشع ب آینده رفت اما ب گذشته ن یا اگرهم بشه خیلیی سخت تر از رفتن ایندس چون ما خودمون هم رو ب جلوییم و نمیتونیم برگردیم حتی ب چند ثانیه پیش اما ب کندی داریم ب آینده میرسیم
  ایم مسائله دهنمو سرویس کرده بخدا سرم درد کرفته

 70. عادل گفت:

  کاری به واقعی یا خیالی بودنش ندارم. اما بیاین فکر کنیم که همچنین قابلیتی اصلا وجود داشته باشه اون وقت زندگی کاملا بیمعنی و پوچ می شود.مثالی میزنم فرض کنید شخصی مثلا میخواد فوتبال را پیش بینی کند و قابلیت سفر در زمان را دارد خوب طبیعتا برای چنین شخصی این امری بیهوده و مسخره است وبعد از مدتی از زندگیش خسته خواهد شد.همچنین با سفر به آینده تمام عزیزانش را از دست رفته میبیند و انگیزه ای برای ادامه زندگی ندارد.
  خلاصه اینکه در نگاه اول شاید امری جالب به نظر بیاید اما شخص به مرور زمان از خود بیزار شده و آرزوی بازگشت به حالت عادی را میکند.

 71. رستاخیز مردگان گفت:

  به نظر من اگه سفر در زمان گذشته ممکن بود تجربه معنایی نداشت و الانم باید تغییر میکرد چون یک بار اتفاق افتاده و اینکه نمیتوان هیچ زمانی را به زمان حال اختصاص داد چون هر وقت زمان حال است و اینکه انسان هیچ وقت نمی مرد

 72. mohsen گفت:

  نمیشه قاطع گفت درست هست یا نه؟؟؟؟؟؟؟این چرندیات چیه کلانتری به هم بافتی؟؟؟؟؟؟واقعا نمیفهمم با این حد بالای درک و فهم علمی چرا اصلا میای نظر میدی و این مطالب رو میخونی.برو حوزه ثبت نام کن.

  • me you گفت:

   شایدازنظرعلم امکان داشته باشد ولی ازنظرحقیقت و منطق سفردرزمان امکان ندارد زیرا گذشته اتفاق افتاده وفردی نمی تواند ازاینده درآن جای بگیرد زیرادیگروجودندارد وسفربه آینده هم غیرممکنه چون ماهنوزکاری رانجام نداده ایم و وجود ندارد و نمی توان خودرادرآن جای داد زیراکه مادر یک دنیا هستیم وفقط یک حالت داریم ودریک بعد درحال پیش روی هستیم وازنظرمنطق مادرحال ولحظه زندگی میکنیم وهیچوقت جسم چندبعدنداریم ودرحقیقت زمان اصلا وجود ندارد واین حرکت ساعت راکه مازمان میدانیم فقط یک تقسیم بندی برای شناسایی وقت هااست و زمان واقعی فقط دست خدای متعال است و بس درحقیقت زمان برای ما همان فرصت انجام کارهااست.

 73. پارمیدا مردانیان گفت:

  از نظر منم هم میشه به اینده رفت هم به گذشته من نظریه ک فقط میشه به اینده رفتو قبول ندارم چون دلیل اصلا منتطقی نیست که ما چه طور میتونیم به گذشته بریم که به دنیا نیومدین اگر این طور باشه پس جوری میتونیم به اینده بریم ک توی اون مردیم به نظر من صفر در زمان امکان پذیره هم اینده و هم گذشته ولی چیزی قابل تغییر نیست …
  من خودم الان دو تا چیز خیلی برام جذاب شده یکی سفر در زمان یکی هم ثلث برمودا اگر کسی تو صفر به زمان میتونه کمکم کنه ایمیل بفرسته parmidamr1821@gmail.com

  • ب.ت گفت:

   درود بر شما
   از طریق ایمیل نمیتوانم جوابت را بدهم.
   یک آیدی تلگرام در اینجا به من بدهید تا جواب سوال شما را بدهم.
   راز مثلث برمودا و البته سفر در زمان.
   شاید کانالی در تلگرام ایجاد کنم مخصوص به سفر در زمان

  • میرکوهی گفت:

   نخیر سفر در زمان ممکن نیست من در کلیپی که بزودی در فیسبوک قرار میدم کامل توصیح میدم البته اتساع زمان قابل اثباته و ربطی به سفر در زمان نداره.
   من بزرگترین پسگوی جهانم و چگونگی بوجود آمدن جهان و انسان رو میدونم . همینقدر بگم که ربطی به آدم و حوا و میمون هم نداره . اینها اسرار مگو هستن کسانی که دارن حکومتها رو میگردونن نمیخان مردم این حقایق رو بدونن و مردم رو با مذهب و موجودات فضایی و جن و ……. مشغول کردن چون ذات عوام دنبال چیزای هیجانیه نه حقیقت

   • سپیده گفت:

    آقای میرکوهی اگه واقعا به این حرفایی که میزنید اعتقاد دارید پس با همون کلیپ ما رو توجیه کنید

  • H گفت:

   اگر بخواهید با دیدگاه علمی به موضوع نگاه کنید، سفر در زمان ممکن نیست. چرا؟ چون در صورت برگشت به گذشته، شما هم به گذشته بر می گردید و شما در گذشته امکان سفر به گذشته را نداشتید. و در صورت سفر به آینده ….. رویا پردازان به ظاهر علمی به این نمته توجه ندارند که فقط محیط اطراف نییت که به گذشته و آینده می رود بلکه این زمان است مه به عقب جلو می رود. پس تمها در شرایطی که غیر علمی باشد و شما بتوانید تصور کنید شما در زمان خود مانده اید و شاهد تغییر زمان اطرافیان و محیط اطراف هستید این سفر ممکن می شود.

 74. H گفت:

  دین را با علم اعتباردهی و اعتبار سنجی نکنید

 75. Ramtin گفت:

  اقا این ساعت منو‌ پیدا کردین ممنون خواهشن ادرس بدین بیام بگیرم ساعتمو الانم‌که یخ زده عطیقه شده قیمتش هم بالا رفته میخام بفروشم باپولش برم زن بگیرم

 76. سفر در زمان هم به گذشته و هم به آینده و به هر زمان دلخواه امکان پذیر هستش
  و هیچ نیازیم به حرکت با سرعت نور و انرژی در حد سیاره نیستش
  من مدتی زیادی هستش که روی این موضوع مطالعه کردم
  و اکنون به راه کاری پی بردم که از طریق اون به راحتی نه تنها میشه در زمان سفر کرد بلکه میشه تله پورت رو انجام داد و در کسری از ثانیه مسافت هایه نجومی رو طی کرد
  این تکنولوژی نوعی انرژی تابشی (( انرژی اسکالر )) هستش که اصلاحا به اون (( موج طولی )) الکترومغناطیس گفته میشه
  و در حقیقت چیزی که ما اون رو گرانش مینامیم همین موج طولی الکترومغناطیس هستش
  اولین بار در نظریه الکترومغناطیس وجودش پیشبینی شد ولی ماکسول به وجود این نوع موج باور نداشت و فکر میکرد فقط یک احتمال ریاضی هستش
  و در تئوری کوانتوم به اون انرژی خلا یا انرژی منفی گفته میشه
  اما تسلا موفق به کشفش شد !
  برایه دیدن این انرژی ۵ کلیپ هست که تو این آدرس میتونین مشاهده کنین shaebanzadeh1372
  که یکی از همین ویدیوها همون شخصی هستش که در ژاپن با این انرژی تله پورت میکنه
  و بشقاب پرنده ها با همین انرژی در فضا از طریق کرمچاله به زمین میان
  اما من برایه انجام آزمایشات و وقت گذاشتن روی این موضوع نیاز به هزینه دارم که خودم نمیتونم از پسش بر بیام
  اگه یک حمایت کننده مالی واقعی وجود داشت خیلی راحت میتونستم انجامش بدم
  اگه کسی واقعا هست که بتونه رو این پروژه سرمایه گذاری کنه با این شماره در تلگرام تماس بگیره ۰۹۳۰۴۶۸۹۹۷۷

 77. پریسا گفت:

  اه ،گفتم ساعتمو اونجا نزارم یادم میره ها! اخرش یادم رف):

 78. محمد گفت:

  چرابحث علمی رو مذهبی می کنید مگه خدا دربانه؟

 79. احسان گفت:

  چه جوری میخای از خدا اجازه بگیری؟

 80. امین کلانتری گفت:

  سفر در زمان به آینده با علم نیز ممکن است اما برای سفر به گذشته باید از خداوند اجازه بگیریم تا فرشته های که مامور کنترل زمان هستند اجازه عبور به ما بدهند و پس از برگشت ما از گذشته به زمان حال فرشته ها رد پای ما را در گذشته پاک می کنند ، بطور مثال ما به زمان برادران هابیل و قابیل برویم و از کشته شدن هابیل جلوگیری کنیم پیش خودمان فکر میکنیم که گذشته را تغییر داده ایم اما پس از برگشت ما از گذشته فرشته ها دوباره رد پای ما را پاک می کنند چون انتخاب قتل برادر یه انتخاب غیر قابل تغییر است زیرا خداوند عادل است و پاداش تمام اعمال را در رستاخیز خواهد داد به همین خاطر فرشته ها رد پای ما را در گذشته پاک میکنند ، اما در مورد سفینه های فضایی باید بگویم اگر صاحب زمان نبود شاید امروز زمین جای بیگانه ها بود و نسل انسان منقرض شده بود اما به لطف خدا یکتا صاحب زمان مواظب ماست و بیگانه های که غیر از جنیان هستند وقتی به زمین میرسند نظارت میشوند instagram : amin_kalantari_iran

  • admin گفت:

   با سلام خدمت شما جناب آقای کلانتری
   به شما پیشنهاد می کنم که کلیه مطالب سفر در زمان را مطالعه نمایید
   در مورد ادعای شما نمیشه به صورت قاطع گفت درست است یا خیر زیرا علم و فلسفه هم در این زمینه به نتیجه قابل قبولی نرسیده اند و همچنین کسی هم تاکنون ادعای سفر در زمان را نداشته پس همه مطالی که در بخش سفر در زمان این وبسایت موجود هستش ، همه به بررسی فرضیه ها و قوانین فیزیکی صرفا بر روی کاغذ و یا آزمایشاتی در حد میکروسکوپی می پردازند .
   دیدگاه شما جالب و از منظر دیگری به این مساله پرداخته اید که در آن جایگاه خدا را به عنوان خالق نیز در نظر گرفته اید البته این را در نظر گیرید در صورتیکه ما قادر به سفر ه گذشته باشیم ، ایجاد تغییر در زمان گذشته باعث تغییر سرنوشت ما در زمان حال نمی شود دلیل آن هم وجود جهان های موازی است که در این حالت ما در اصل در زمان سفر به گذشته وارد یکی از دنیاهای موازی شده ایم و با ایجاد تغییر در آن دنیا اعث ایجاد تغییر در آن دنیا خواهیم شد .
   البته موردی هم که عرض نمودم در حد فرضیه هستش پیشنهاد میکنم مطالب مربوط به جهان های موازی در زیرشاخه فیزیک و نجوم را نیز مطالعه نمایید .

   • امیر گفت:

    ولی از نظر من نظریه آقای کلانتری هم درسته چون هر کسی نمیتونه به گذشته سفر کند حتما دلایلی داره که نمیتونه و علمش باید بدست بیاره و تا اکنون کسانی بوده اند که سفر کردند ولی هیچ کدوم تغییری در دنیای کنونی انجام ندادن

  • Shery گفت:

   ناموسا این داستان فرشته هارو از کجات در اوردی؟?

  • میرکوهی گفت:

   ریدم به اون مخت . آخه اوسکول تو از علم ریاضی و فیزیک چی میدونی . متاسفم که با اوسکولایی مث تو هموطن شدم

  • امیر عباس گفت:

   سفر در زمان مقوله ی بسیار ساده ای هست . ابتدا باید از بعد فیزیک خارج شید و وارد متا فیزیک بشید
   تنها روح هست ک میتونه در زمان سیر کنه .گه بتونید روحتون رو از بدنتون خارج کنید میتونید در زمان سفر کنید. اما نمیتونید چیزی رو تغییر بدید . چون تقدیر هر چیزی و هر ملتی و هر چیزی از قبل نوشته شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *